שפה משפחתית

אצלנו

פשוט יש שמות לחפצים, זה יותר בא מהאחיות של בעלי ואם מישהו ישמע אותנו מדברים באמת יחשוב שנפלנו על הראש. נסענו "בנחום" (האוטו של סבא וסבתא) להביא את "ג'וני" (המחשב) מתיקון. נסעתי ב"נתן" ( הטוסטוס שלנו).יש גם שמות לפלאפונים הסלולריים למקרר לקומקום חשמלי וכול דבר חדש שמתקבל בבית. לאוטו שלנו קוראים "אנה" ואנחנו מוסיפים כינוי חיבה "אנה בננה" .

אצלנו

פשוט יש שמות לחפצים, זה יותר בא מהאחיות של בעלי ואם מישהו ישמע אותנו מדברים באמת יחשוב שנפלנו על הראש. נסענו "בנחום" (האוטו של סבא וסבתא) להביא את "ג'וני" (המחשב) מתיקון. נסעתי ב"נתן" ( הטוסטוס שלנו).יש גם שמות לפלאפונים הסלולריים למקרר לקומקום חשמלי וכול דבר חדש שמתקבל בבית. לאוטו שלנו קוראים "אנה" ואנחנו מוסיפים כינוי חיבה "אנה בננה" .

לא עולים לי הרבה דברים בראש עכשיו

קוצקוץ = שיהוק זה הגיע מהמשפחה שלי... כשאחותי היתה בגן טרום חובה היא באה פעם לגננת ואמרה לה "יש לי קצקוץ" והגננת לא הבינה מה היא רוצה ממנה... לעשות גרעפסל'ה = לטפוח לשירה על הגב כדי להוציא גיהוקים דובונים = נזלת יבשה שתקועה באף המאהב שלי = כל פעם שאין לי כוח לענות לשאלות של בעלי (עם מי את מדברת, מה את מכינה לאכול וכ'ו) התשובה שלי היא: מדברת עם המאהב (למה תמיד זו אמא שלי???), מכינה אוכל למאהב... היה בבית פורץ = מישהו החליט להיות חזיר ולאכול הרבה עוגה/עוגיות/אכל מהסיר של השוקולטה עם כפית. מאשימים את הפורץ
בטוח יש עוד...

tiger mom

New member
גם אצלנו יש מאהב ומאהבת

בעיקר בגלל שלי יש נטיה כשבעלי חוזר הבית להגיד משהו כמו: "אה, זה אתה?". כאילו- מי???? או להבהל מזה שהוא מסתובב בבית

polegra

New member
אצלנו במקום פורץ זה הגמדים מרעננה....

פעם זה היה רק גמדים...מאז שאנחנו בהרצליה זה הגמדים מרעננה... אני אף פעם לא מסוגלת לסיים מהצלחת... לכן בפעמים הבודדות שכן הצלחתי הפולני במבט המום הביט בצלחת ושאל מה זה?? אז אמרתי לו שאלה הגמדים....ומאז זה נשאר :) טלי

אוי איזה שירשור חמוד

מפניניה של ראשית- אפלה (שזה שונה מהופל'ה)- זה אף אל אף (היה קשה לעלות על זה. הבנתי כשהיא קרבה את החדק של הפיל אל האף שלה). בעלי אוהב להגיד- "החלזון מן השפן" ו"אין לי שמן של מוסך". טוטו- מוזיקה, טלוויזיה וכו'. דון-אפונה בם- תירס (זה בא, כמובן, מהספר, תירס חם) ככה ראשית בחרה, וזה נכנס כבר גם אצלנו. בטח יש עוד דברים, אבל אני זוכרת בעיקר את השיבושים של ראשית.

אמממ מקרוני..

החילזון מן השפן=החיפזון מן השטן? אין לי שמן של מוסך=אין לי שמץ של מושג?

polegra

New member
אחלה של שירשור :)

אני אלופה בלהמציא מילים הלבן - מעין ארון מוזר כזה שכששאולים איפה ואומרים על הלבן יודעים שמדובר בו :) קושקוש - פתיתים אפויים שנוזלי - הילד מנוזל חולה נשפך כזה סבר פלוצקר - חחח לא צריך להסביר נראה לי...כשהילד רעשן במיוחד :) צומי - תן לי תשובת לב ליטופים ותהיה חמוד או שחבל לך על הזמן! בכנף - ככה אני קוראת לשכמות והפולני שלי היה היחד שהבין את זה ...אולי בגלל זה אני איתו...תגרד לי בכנף!!!! לא עשית כלום היום? מילת קוד ל..לא נשחב שעשית כלים ואוכל וכביסה....תגידי לי את ארוחת הערב אישה! :) אנחת פוץ - אין מי שיבין את זה...פוץ..החתול שהיה איתי בזמן ההריון היה נכנס בייני לבין הפולני בלילה פולט אנחה כזאת ש...יוו סוף סוך היום הקשה הזה נגמר...ונרדם..מאז כל אנחה כזו היא אנחת פוץ...אני געגע אליו המונים!!! לאב יו מוצו - לא בתם אוהבת אותך...אוהבת אותך וצריכה צומי! יווו זה זה - מממ...טוב קצת פדיחות לגלות...אבל ליד שלי יש נטטיה לפתח חיים משל עצמה...ויש בסופה יצור כזה (דמיינו בובת כרב בלי גרב...) ו..כן זה זה!!!! אני יכולה להעסיק אותי ואת הפולני שעות עם זה חחחחחחחחחחחחחח מי אמר ילדים קטנים ולא קלט שזה אנחנו :) ואייייי תראה איזה משחק מגניב לדור - אני רוצה את המשחק לעצמי ולא מודה בזה :) פפיצוי - מילה ברומנית ללבוש בר מצווה כזה ויש עוד מלא...אבל אני אחסוך מכן :) טלי

ireshef

New member
כמה משפחתיים משלנו

דובונים - הנזלת שמתייבשת באף של הקטנטנים..'יש לך מלא דובונים שאני חייבת להוציא' פטה פטה - אין לנו מושג למה ואיך, אבל הקטנה בת שנה וחצי המציאה לבקבוק חלב מילה מקורית משלה מתבלבלת - כשהגדולה בת 4 נכנסת למצב רוח עצבני / קרבי / תחזיקו אותי לפני ש.... צצי ותולי - כמובן, השילוב המנצח של מוצץ וחיתול בד. ציוד חובה לפני כניסה למיטה. קציצה - מישהי 'מעוכה', קטנה ושמנמנה זרך פרחוני - פרח מזיכרוני פוסטמה / קרציה - ככה אני פותחת שיחה עם חברה שאני אוהבת במיוחד אני בטוחה שיש לנו עוד המון, אבל עכשיו הם עפו לי מהראש. אולי יחזרו יותר מאוחר

למעלה