ZS CA

New member
שאלה בנושא חוקי עבודה

שלום לכולם אני עובד 5 שעות ביום ,האם מגיעה לי הפסקה ? אם כן,של כמה זמן ? תודה לעונים

roibareket

New member
שכר שלילי בפיטורין בכלל תש' יתר של דמי הבראה?

שלום רב, לאחרונה פוטרתי ממכללה בה עבדתי בתור טכנאי מחשבים, לאחר שנתיים של העסקה. במהלך שנת 2009 המעסיק הפריש לי מדי חודש דמי הבראה. בספטמבר 2009 החליטה הממשלה על קיצוץ 50% מדמי ההבראה. המעסיק שלי החליט להמשיך ולהפריש לי 100% ובשנת 2010 לא להפריש כלל. הבעיה שלי מתחילה כשהמעסיק מחליט לקחת חזרה 50% מהכספים שהפריש בשנת 2009. דבר שמביא אותי למשכורת שלילית של 126- ש"ח עבור שבועיים של עבודה בינואר. האם זה חוקי? המון תודה, רועי

ריטה1

New member
יחסי עובד מעביד, ופרינלנסר

בעלי פוטר ממקום עבודתו, והתחיל לעבוד איתם כנציג שלהם,על בסיס אחוזים ממכירות,כמעין פרילנסר, כאשר הוא מוציא להם חשבונית מחברה אחרת בה הוא עובד (חברה בבעלות המשפחה). לטענת החברה שבה הוא עבד קודם, זה בעייתי, כיוון שזה עדיין במסגרת יחסי עובד מעביד. רציתי לדעת מה לשון החוק, במצב כזה. תודה

yolm

New member
בבקשה תכנסו!! זקוק לעזרתכם!!

שלום לכולם!! אני וחבריי מעוניינים לשלוח מכתב למשרד התמ"ת בנוגע להגברת כמות הפקחים במקומות המעסיקים בני נוער, מאחר ותופעת הניצול גוברת. אנחנו רוצים לשלוח עצומה. הקישור : http://www.atzuma.co.il/656 בבקשה היכנסו ותחתמו!! זה מאוד חשוב לנו!! תודה רבה !!

yoni121

New member
שאלה בקשר לשעות לילה...

היי לכולם אני עובד רוב הזמן משמרת לילה... רציתי לשאול האם לפי החוק שעות לילה זה שעות נוספות או שזה רגיל כמו משמרת בוקר??? ואך מחשבים את זה? תודה מראש.

שאלה

אני עובדת קרוב לשנה וחצי ברשת סופרמרקטים פרטית. כשהתחלתי לעבוד הייתי עובדת 8-9 שעות ביום ולפעמים אף יותר. בתקופה האחרונה הורידו לנו בשעות עד ל 6 -7 שעות ביום וגם קיצצו בימי העבודה לכל עובד. במקום לעבוד 5-6 ימים בשבוע עובדים רק 3-4. בהתחלה חשבתי שזה מצב זמני וקיוויתי שישתפר בעתיד אך ללא שינוי. לפעמים גם היו משחררים אותנו הבייתה מוקדם אחרי שלוש ארבע שעות עבודה בטענה שאין לנו מה לעשות ואין לנו תעסוקה. בזמן האחרון גם נותנים לי לבוא לעבודה בשעות לא הגיוניות כמו 18:00 ו-19:00 וכשהתלוננתי על כך אמרו לי שאין ברירה וזה מה שהם דורשים. הייתי רוצה לדעת אם יש לי אפשרות לתבוע אותם על הרעת תנאים.

את מדברת בתור אחת שמבינה בנושא?

כי אני לא ממש מבינה בנושאים האלה של עובד מעביד. ואמרו לי שאם אני מתפטרת אז לא מגיע לי כלום ואני צריכה לגרום שיפטרו אותי.

אני לא רוצה לתת לך ייעוץ משפטי פה,

כי זה לא יהיה שווה הרבה, ואני לא יודעת את כל הפרטים, אבל בכלליות, אם מרעים את התנאים שלך, את צריכה קודם כל להתריע בפני הנהלת הרשת על כך שאת רוצה שיתקנו את זה. אם זה לא עוזר את יכולה להתפטר בדין מפוטרת.

מנהלים שואגים

מנהלים או ממונים ששואגים במסדרונות היא תופעה מוכרת- איך תתמודדו איתה? האם הם בכלל ראויים להיות מופקדים על ניהול עובדים ?

למעלה