3מרגו

New member
מישהו יודע איך למצוא אינפו' כמה אחוז הנחה

מקבל עובד בישוב פיתוח?בתוכנת שכר יש הגדרה לפי קבוצות בדרום ולא ניתן להבין אם הישוב הספציפי מתאים לקבוצה ואיזו. לצורך הענין שם הישוב "קיבוץ רוחמה" ומצאתי נתון רק לגבי 2002.שזה 7%...אבל לא יודעת כמה לתת לו היום. תודה

דפנה1953

New member
הרעה בתנאי העבודה? - ספור קצת ארוך...

אני עובדת כמטפלת רגשית בפנימיה טיפולית לילדים. כשהתקבלתי לעבודה בינואר 2009, נאמר לי שאני זכאית להחזרי דמי נסיעה לפי ק"מ.לצערי לא הוחתמתי על חוזה (האם זה לכשעצמו חוקי?) כך שאין לי מסמך המאשר זאת - פרט לתלושי המשכורת. בסוף דצמבר 2009 נאמר לי ע"י המזכירה (לא בכתב ולא ע"י המנהלת) שבדו"ח על חודש דצמבר ואילך - עלי לחשב את הנסיעות לפי תעריף אוטובוסים - כי יש קיצוצים. (חשוב לציין שבשל מיקום הפנימיה ומקום מגורי - אין באפשרותי להגיע לעבודה באוטובוס אלא רק ברכב פרטי). כשניגשתי למנהלת והבעתי את התנגדותי, אמרתי שזו הרעה בתנאי ההעסקה, ולולא מחוייבותי לילדים בהם אני מטפלת - הייתי מתפטרת. כתוצאה משנוי מדיניות החזרי הנסיעה ביקשתי לרדת מיומיים עבודה בשבוע (היקף העבודה בו התחלתי) ליום עבודה אחד, לוותר על ישיבות הצוות ולרכז את כל הטיפולים הפרטניים בילדים ליום אחד - כדי לחסוף לעצמי הוצאות נסיעה. כלומר, אותה הרעה בתנאי העסקתי אילצה אותי לוותר על הכנסה של יום אחד בשבוע, וכן פגעה במהות עבודתי מול הפנימיה בכך שאינני נוכחת בישיבות הצוות. להפתעתי, המנהלת לא הביעה כל התנגדות וקיבלה את הצעתי לעבור ליום עבודה אחד בשבוע. כיום, לקראת סיום שנת הלימודים, החלטתי שאינני רוצה להמשיך לעבוד במקום זה (יש בעיות נוספות...). אם אתפטר, לא אהיה זכאית לפצויים. האם ניתן להשתמש בארוע של הרעת תנאי ההעסקה מלפני חצי שנה, ובעובדה שנשארתי למרות ההרעה, בשל מחוייבותי לטיפול בילדים - כדרישה לפיצויי פיטורין? תודה רבה

arik1976

New member
פיטורים

שלום רב אני עובדת מזה כשלוש שנים במקום העבודה הנוכחי שלי ואני מעוניינת לעזוב. כמה זמן אני צריכה לתת להם לאחר הגשת מכתב הפיטורין? בנוסף רציתי לדעת האם אני זכאית לפיצויים למרות שאני זו שיוזמת את התהליך ? בתודה גלית

talgavrieli

New member
לעבוד מהבית ולחזור הביתה בשלום

למה מעסיק מרשה לעצמו לנצל עובדים שלו כאשר הם עובדים מהבית? משום מה הוא מרגיש את עצמו פראייר אבל הוא חוסך על הראשים הללו שעובדים בפיז'מה הרבה הוצאות כמו נסיעות, חשמל,חימום... ואח,כ הוא עוד מעז לכרסם להם בשכר לחשוד בהם שהם מבלים על שפת הים בכל אופן אם חשקה נפשכם במשרה של עבודה מהבית כדאי שתלמדו איך לשמור על זכויותיכם כבר למין ההתחלה. מצורף כאן מאמר פרקטי עם עצות מצוינות איך מגדילים את הסיכוי להתקבל לעבודה מהבית, מה כדאי להדגיש או לטשטש בקורות החיים , איך לשכנע את המעסיק שכדאי לו שתעבדו עבורו בבית ובעיקר: איך לנהל איתו את המשא ומתן על התנאים והשכר כך שאתם לא תצאו פראיירים עבודה מהבית

שמוליה

New member
הודעת פיטורים

בוקר טוב לכם שלי היה פחות טוב . הבוקר פוטרתי מעכשיו לעכשיו התחלתי את העבודה בחברה זו ממחצית חודש דצמבר 2009 ושכרי היה גלובלי 1. מהו הזמן "הודעה מוקדמת " שמגיע לי ? 2. האם עבור ימי מחלה (היו לי שלושה החודש)מאושרים מגיע לי תשלום ? 3. ומה בעבור ימי חופשה (היו לי שלושה ימים בחוש פברואר)רגילים ?

שמוליה

New member
הודעת פטורים

לביאה בפעולה, אני מאמין לך שאת כנראה תותחית וכו' אך אני מקוה שאת יודעת שטרם ענית על שאלותיי . תודה לך

fcomxp

New member
מעבר משכר יומי לשכר חודשי

היי, מקום העבודה מעוניין להעביר אותי משכר על פי שעות לשכר חודשי. אני בונה את המשכורת שלי בעיקר משעות נוספות במקום העבודה. מהם היתרונות והחסרונות במעבר לשכר חודשי ? תודה

kapiti

New member
שלום - יש לי שאלה בקשר לזכויות עובדים....

שלום לכם - אני לא בטוחה שכאן זה המקום נהכון. בעלי עובד במפעל גדול. הוא עובד במשמרות של 12 שעות. עד עכשיו הוא קיבל ארוחה אחת ע"ח המפעל. עכשיו אמרו להם שהארוחות על חשבונם... האם זה חוקי? האם מותר להם להעסיק עובדים 12 שעות ביום בלי לתת להם אוכל??? ובלי להעלות את השכר בהתאם?

shay230177

New member
שלום ,יש לי שאלה

אני עובד בארגון פרטי מהגדולים במשק.רציתי לדעת מהן זכויות העובד בנושאי פרטיות בעבודה?האם למעסיק יש הזכות לדרוש ממני כעובד לבדוק את הדרכון או פרטים אחרים עליי שהן לא קשורות מקצועית לעבודה?(לדוגמא: האם למעסיק יש את הזכות לבדוק את מעשיי בימי חופש?) ומה ניתן לעשות במקרים כאלו,מעבר לשיחה עם המעסיק שי

dudil

New member
שאלה בעניין פיצויי פיטורין

אני מקווה שזהו הפורום המתאים... אם לא אולי תוכלו לכוון אותי לפורום המתאים. השאלה היא כזו: פוטרתי מעבודתי לאחר כ-9 שנות עבודה. ביולי 2007 חתמתי על סעיף 14 ולאחר מכן משכורתי הועלתה. לפני כשנה היתה הפחתה של 10% בשכרי. האם אני זכאי לפיצויי פיטורין עד יולי 2007 לפי משכורתי האחרונה לפני ההורדה, או שהשכר הקובע לחישוב הוא זה לפני העלאה? תודה.

cohen90907

New member
בונוס שנתי

אני עובד משמרות.כל שנה מחולק בונוש במקום עבודתי.כיום הבונוס מחושב לפי המשכורת בסיס שלי.האם גם צריכה להיחשב תוספת המשמרות בחלוקת הבונוס?

למעלה