ממתי חמוסים מכרסמים?!?!

אלוהים.... מה זה?! חמוסים הם חייה טורפת, קרובים של הנמייה והדלק, ממש לא של הארנבון והעכבר. זו פשלה רצינית. מקווה שתתקנ את זה. מורן

קיפוד.

שלום, אני מחפשת מידע על איך מתבצעת ההזדווגות של קיפודים? אם למישהו יש קישור ללינק מסויים או מאמר כלשהו או מידע פשוט שאתם יודעים על הזדווגותם של הקיפודים, אני אשמח מאוד. תודה רבה, ושבת שלום.

Sweet Fantasy

New member
ובכל זאת

הרשתי לעצמי לבצע למענך חיםושון קטן, אנשים אל תתעצלו לחפש, אנחנו (המנהלים והגולדים מהם אתם מבקשים) עושים את זה בדיוק באותה דרך, אין לנו במחשב מאגר מאמרים ואינצקלופדיה בכל הנושאים הקיימים. אז בובי, להבא www.google.co.il את יכולה בדיוק כמוני.. "לא שומרים על קשר הקשרים החברתיים היחידים שיוצרים הקיפודים מצטמצמים ליום-יומיים בעונת הרבייה. עונת הרבייה מתחילה באביב. הזכר מחזר בעקשנות אחרי הנקבה, תוך קרבות סוערים עם זכרים אחרים, המלווים ביבבות קולניות, הנשמעות כמו בכי תינוק. אחרי כמה שעות טובות נענית הנקבה לחיזוריו, הזכר עולה על גבה הדוקר, והם מזדווגים. עובר כחודש עד שהנקבה ממליטה את הצאצאים (לא יותר מחמישה). האם מטפלת לבדה בגורים הזעירים, שנולדים במשקל של כ-10 גרם עם קוצים רכים, לבנים ודלילים. תוך כמה ימים מתחילים לצמוח להם הקוצים הקשים הקבועים. כשהגורים בני 3 שבועות, הם מפסיקים לינוק, ומתחילים להסתובב עם אמא קפודה ולחפש מזון. בגיל הזה הם גם מסוגלים להתכדר לראשונה. בגיל חודש וחצי הגורים הופכים עצמאיים, בגיל חצי שנה הם מגיעים לגודל של קיפוד בוגר, ובגיל שנה הם בוגרים מינית. בשבי יכולים קיפודים לחיות עד 6 שנים, אבל בטבע, פרטים מעטים בלבד מצליחים לעבור את גיל שנתיים-שלוש." נקלח מתוך http://www.mypet.co.il/mypet/articles/articles.asp?id=27&category=3

תודה רבה, אבל

את זה קראתי, אני יודעת שקיפוד הוא יונק אבל זה נורא חשוב לי, ואני מכירה את הקטע הזה, פשוט שמעתי טענה אחרת גם שזה לא כך אלא בדרך אחרת, ולא מצאתי עוד מקור שיאמת את מה שכתוב בקטע שהבאת לי. אם לא תמצאי אז לא נורא, אבל תודה רבה על הניסיון. =)) שבת שלום.

Sweet Fantasy

New member
אני לא אמצא כי אני לא אחפש יותר

ואני לא חושבת שמישהו צריך לחפש בשבילך
מה שהבאתי לך מן הסתם לקוח מאיפשהו, לא חושבת שיש צורך באימות. וכד'א גם מכרסמים הם יונקים. וזה שמשהו חשוב לך לא אומר שאת יכולה לפתוח הודעות לא קשורות בפורומים שונים, נכון? כמו שלא תכתבי את ההודעה בפורום מחשבים, אומנהם יש הבדל עצום אבל זה פחות או יותר דומה. שבת שלום.

chuchi46

New member
יש לנו קיפודים מתחת לממד!

אבל אין לי מידע עליהם XP אני רק יודעת שנחמד להחזיק אותם ושהם נורי חמודים!

Rockamora

New member
פה-

"ארנבונים, אוגרים, עכברים, חמוסים ושרקנים נפגשים בפורום מכרסמים http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=1480 "

למעלה