שרשור היכרות

L Verus

New member
לטינית כבר לא חובה

באף חוג להסטוריה בארץ, למיטב ידיעתי. וחבל.

Trranger

New member
אני../images/Emo35.gif

שם: רועי
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: שפות בכללי מעניינות אותי, אז המקור שלהן בכלל
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? כלום
ספר/י עוד קצת על עצמך: סיפרתי לך מספיק

B e n e

New member
יאללה...

שם: בן גיל: 14 סיבה לעניין בשפות קלאסיות: העניין שלי בשבטים אירופאיים קדומים דוגמאת הגותים והקלטים מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? תנועות בגותית עתיקה, קצת לטינית וכמה מילות עצם בקלטית ספר עוד קצת על עצמך: מעריץ כדורגל וברצלונה בפרט, אוהב מוזיקה על כל שלל צורותיה חוץ מאלקטרונית ומזרחית\דיכאון נ.ב: אני שמח שנפתח פורום כזה, הרבה זמן שאני מתעניין בנושא ולא היה לי איפה לדבר על זה.

yuval k

New member
..ואכן "שפות קלטיות" זו משפחת שפות,

אבל אין שפה ספציפית שנקראת "קלטית".

yuval k

New member
גם לכל השפות האירופאיות יש בסיס

דומה, וכנ"ל לשפות השמיות וכו' - אבל אתה לא מדבר על ידיעת "אינדו-אירופית", למשל, או על ידיעת "גרמאנית".

חלק מהתשובות.

1. נעזוב את השם בצד כרגע. 2. את הגיל נעמיד לי דהשם:) 3. לטינית, מכמה סיבות, יש לי חברים, אנשי דת נוצריים ואני רוצה להיות יותר שותף בשיחות אתם, וכקרש מקפצה ללימוד שפות נוספות- שבהם יש ספרים/מאמרים שאינם מתורגמים לעברית/אנגלית. 4. באיזה כוון לספר?

evc

New member
אני אני אני

שם:אליעד. גיל:20. סיבה לעניין בשפות קלאסיות:לטינית,כי היא הבסיס של הרבה שפות אירופיות שעוד אדע,כי יש לה סקס-אפיל שיש רק לדברים מתקופתה,וכי אני אוהב לדעת :) קצת על עצמי:חבר בMENSA,וצריך אהבה חדשה.אבל זה לא קשור.אי אפשר לספר קצת.הכל או כלום. מה דעתכם על מפגש פורום?

מה דעתך על מחר בשבע וחצי?

אני אביא ת'אלכוהול אתה תביא ת'שאר! סתם לא. מפגש פורום? אפשר לעשות מפגש, פורום? עדיין אין:)

סקיפי

New member
ואני גם

הדס. בשאיפה ללמוד אגיפטולוגיה [וארכיאולוגיה בכלל] ולעבוד בשטח. קצת על עצמי? המ. עדיין לומדת, ובפנימיה. בסוף אוגוסט אני חוזרת לשם, ואבוי, אין שם אינטרנט. בינתיים אני נשארת. מזל טוב על הפורום!

narkisu2

New member
../images/Emo13.gifעונה

שם:נרקיס
סיבה לעניין בשפות קלאסיות:בשביל הרחבת הידע וכאלה,והתמצאות.
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות?למען האמת כמעט כלום
ספר/י עוד קצת על עצמך:תשאלו

GustavM

New member
המממ

שם: גן.
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: עניין כללי בשפות.
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? פה ושם כמה מילים בלטינית, וכמה טקסטים נוצריים דתיים, שנפוצים במוזיקה.
ספר/י עוד קצת על עצמך: אני מנגן פסנתר, אוהב להלחין, ויש לי חיבה לשפות, במיוחד לטינית. אני לומד גרמנית ועושה בזה בגרות בשנה הבאה, ומתכנן ללמוד לטינית בעתיד.

ma kara

New member
גם אני כאן

שם: השם שמור במערכת גיל: 23 סיבה לעניין בשפות קלאסיות: אני אוהבת מאוד שפות בכלל ובתור מי שחיה קצת בעולם של חלומות, אלה השפות הכי רומנטיות ומקסימות מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות?אני לא יודעת הרבה על השפות הקלאסיות אבל מאוד מאוד רוצה ללמוד לטינית בצורה מסודרת, דוברת עברית אנגלית צרפתית ושפת סימנים ישראלית ספר/י עוד קצת על עצמך: אני סטודנטית לחינוך מיוחד אבל בפנטזיות אני נזירה בכנסיה קתולית...

חדש בפורום

אני צחי בהחלט טוען לכתר זקן הפורום - 36 מתעניין בלטינית כחלק מעניין בימה"ב, למדתי קצת באוניברסיטה אבל יותר מהכל דגש על הטיות וקצת שמות של חלקי גוף ומחלות, מה שהוציא את העיניין די מהר מהשיעורים. "סובל" מעניין כללי בשפות, מדבר מעבר לשפות החובה [עברית, אנגלית] גם גרמנית, סלובקית, צ'כית מעט פלאמית. תחומי עניין: בע"ח, קריאה [ברמת התמכרות] היסטוריה של ימי הביניים - בעיקר אירופה, חיבה להסטוריה של ממלכת ירושליים, ועוד.

תשובות

שם: לרה (קיצור של ולריה)
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: אין סיבה הגיונית כלשהי, זה פשוט מושך אותי.
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? שום דבר. בינתיים. מקווה שזה ישתנה בעזרת הפורום :)
ספר/י עוד קצת על עצמך: אני מכורה לידע וללמידה מכל סוג שהו, חומר למחשבה הוא תנאי קיומי עבורי. לא חרשנית, לא... אבל בדרך.

למעלה