שרשור היכרות

מי אני

שם: גולן
סיבה לעניין בשפות קלאסיות:אני אוהב שפות ומנסה ללמוד לטינית מ- Wheelocke's Latin.
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? אני התחלתי ללמוד מהספר אבל נתקלתי בדבר מאוד מעצבן, הם לא כתבו את התשובות לתרגילים שם, ולכן אני לא יכול לדעת אם אני פותר אותם נכון.
ספר/י עוד קצת על עצמך: אני מאוד מתעניין בהיסטוריה, בעיקר ימי הביניים באירופה ונדידת השבטים (באירופה.

ToryMaster

New member
המ

שם: יעל [או ויקי].
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: יובקה.
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? לא הרבה, רק המעט שיובקה לימדני.
ספר/י עוד קצת על עצמך: יובקה

light angel

New member
יא, את גם פה? ../images/Emo13.gif

מאז שנטשתי לאנחות את הפורום של הארי, אני רואה אותך בכל מקום...
מה שלומכם שם, באמת רציתי לשאול?

light angel

New member
מצטרפת

אני חדשה, אבל היי- אני מניחה שפה כולם חדשים
שם: אורלי.
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: תמיד התעניינתי בשפות, בהיסטוריה, בתרבויות וקלאסיקות באופן כללי. זה פשוט משתלב
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? שום דבר חוץ מאלפא-ביתא-גמא של מתמטיקה וכמה מילים בלטינית מהארי פוטר
אבל אני מקווה ללמוד.
ספר/י עוד קצת על עצמך: מממממ... אני מתגייסת בקרוב, ובינתיים מעבירה את הזמן בפורומים של תפוז. הרבה פורומים. לא ייאמן כמה פורומים יש כאן...

2LIRONOS7

New member
כמו כולם, אני חדש כאן. מקווה להשאר.

שם: לירון.
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: סקרנות.
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? לפני 10 שנים בערך התחלתי לקרוא יוונית ורוסית, לאט לאט זנחתי. לאחר מכן התחלתי ללמוד יפנית, מעט לטינית ומעט שבדית אבל לא הייתה לי סיבה להמשיך, אני מקווה לפתח רצון להמשיך
ספר/י עוד קצת על עצמך: אני חושב - משמע אני קיים, אני סקרן, אני אקלקטי, אני סתם משועמם. היתר רשום לי בפרטים כי אף פעם אין לי כוח להרחיב בעצמי.

AnnabeI Lee

New member
שלום.

שם:גיאלי
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: אממ כי זה מעניין? ונו כי יובל מכריח אותי
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? בעיקר אנגלית וספרדית
ספר/י עוד קצת על עצמך: יש לי נעליים כתומות ופורום בתפוז.

יאיר B

New member
שלום!

שם: יאיר
)
סיבה לעניין בשפות קלאסיות: תואר שני בהיסטוריה (שפה זרה חובה!).
מה למדת / את/ה יודע/ת עד כה בנושא שפות קלאסיות? האמת, לא הרבה. למדתי מבוא לאומנות קלאסית (שם יש הרבה מילים מיוחדות), קצת ארכיאולוגיה של יוון ורומא ועוד קצת ידע מקריאה של טקסטים מיתולוגיים. גם ההיסטוריה עוזרת.
ספר/י עוד קצת על עצמך: השקעתי הרבה בכרטיס האישי (סליחה, העולם
) - אתם מזומנים לבקר!

יאיר B

New member
אני לא מנוי על ערוץ ההיסטוריה../images/Emo3.gif

בנוסף, בערך 50% מהשירשורים שם הם על העת החדשה. אבל אני קורא (סמוי). אולי מתישהו אני "אצא מהארון"
.... תודה על המחשבה

yuval k

New member
אני שמעתי פעם שיש בחירה בין לטינית

לגרמנית... למרות שאני משער שזה תלוי באוניברסיטה.

יאיר B

New member
לגבי שפות זרות באוניברסיטה

אני יכול רק להעיד על האוניברסיטה שאני לומד בה: ל-ToryMaster - לימודי לטינית הם חובה לתלמידי היסטוריה כללית. אני לומד במחלקה לתולדות ישראל (מה שמכונה בבתי הספר ובבגרויות תע"י). אצלנו אין חובת שפה זרה במהלך התואר הראשון. ל-yuval k- השפה הזרה שלומדים בתואר השני בתולדות ישראל (וגם בהיסטוריה כללית, אם כי שם זה שונה קצת) תלויה בתחום ההתמחות. למשל: תקופת המקרא: אכדית או מצרית (מתחילים + מתקדמים). בית שני: יוונית (מתחילים + מתקדמים). ימי הביניים והעת החדשה: זפה זרה שתתאים ללימודיו באישור החוג (כלומר: שפה זרה מודרנית).

ToryMaster

New member
הא

דודה של אימא שלי הייתה היסטוריונית ולמדה לטינית במהלך הלימודים לתואר, אז תהיתי

למעלה