אלרגיה לביצים- בדיקות בשניידר

צ ב י ה

New member
../images/Emo35.gif אלרגיה לביצים- בדיקות בשניידר

שלום רב לפורום ויושביו
לפני כשבוע התברר לנו בדרך הקשה שבני (בן שנה וחדשיים) סובל מרגישות גבוהה לביצים. נשלחנו ע"י רופאת הילדים לאלרגולוג בשניידר לבצע בדיקת רגישות לביצה תחת השגחה. שאלותי הן: * אם הילד סבל מאוד מתגובות חריפות (הופעת כתמים אדומים על כל הפנים והצוואר ונפיחות קלה) בעת אכילת שתי חתיכות קטנטנות של ביצה מדוע יש לבצע שוב בדיקה כזו??? * הרופאה שללה את הרעיון של טסטים לאלרגיות נוספות מתוך הנחה שוודאי יימצאו כאלו (???!?........). האם לא כדאי לבצע בדיקות לאלרגנים נוספים באותה הזדמנות? אני מפחדת לגלות שוב בצורה חמורה יותר רגישות למזון נוסף שהילד עוד לא נחשף אליו. שמעתי סיפורי בלהות על היחשפות ראשונה בגן ואשפוזים. אשמח לתגובתכם ותגובת המומחים בפורום. שנה טובה ובריאה לכולם!

kivity

New member
אלרגיה לביצים

שלום אם אכן הוא מאד אלרגי ובוודאות לביצים אזי יש לבצע הבדיקה רק לאחר חצ שנה על מנת לראות אם קימת נסיגה לגבי שאר המזונות, לא מקובל לבצע בדיקה ללא סמפטומים. רצוי כי כל מזון חדש ינתן בתחילה בכמות קטנה ואחר כך בכמויות עולות ובהדרגה. פרופ' קויתי

צ ב י ה

New member
תודה על תגובתך ושאלה נוספת

אם לפי עדותי הילד סבל מהתגובות הנ"ל (פלוס גירוי חזק בעיניים ששכחתי לציין) מדוע בכ"ז שלחה אותנו הרופאה לבדיקה? מדבריך משתמע שלא רק שזה לא הכרחי כי אם מיותר לחלוטין- לפני תום חצי שנה מהארוע. * נקודה נוספת ראויה לציון היא כי את חיסון החצבת-אדמת-חזרת קיבל בני מבלי שנדע על הרגישות ו"עבר" אותו עם חום "קווצ'יות" ופריחה קלה. שנית, מה אפשר לעשות כדי לברר ממה יש לילד נקודות אדומות סביב לפה ולעיתים כתמים אדומים על הפנים לאחר מזונות שונים (למשל- שאנחנו יודעים- חומוס וטחינה)? לדברי הרופאה- "אז יש לו נקודות לפעמים"... להבנתי, אלרגיה לא תמיד מופיעה במלוא חומרתה אלא נבנית. אם כך, לא כדאי לבדוק למה עוד יש רגישות לפני שהתגובות יהפכו לפחות נעימות (בלשון המעטה)? תודה מראש על תשובתך, צ ב י ה

kivity

New member
אלרגיה למזון

אכן גם מי שרגיש לביצה לא מפתח תגובות לחיסון MMR לגבי הנקודות מסביב לפה, איני רואה צורך בבירור נוסף כי התגובות מוגבלות וקלות לעיתים זה תוצאה ממגע של אוכל מסביב לפה ויש מיד לשטוף הפה לאחר האוכל אם תופיע תגובה נוספת מפושטת אז ממליץ על בדיקות מקיפות פרופ' קויתי

אמנם אני לא רופא,אבל...

הי, בני אלרגי לביצים ,בוטנים ,שומשום,אגוזים ,שקדים ושאר פיצוחים,לכולם ברמה קשה ואנפילקטית.גם בני עבר את החיסון של הצהבת ללא דופי למרות שהכיל חלבונים,כפי שהסביר לך הרופא לא לכולם ואף ברוב המקרים אין תגובה,פשוט במידה וידוע מראש על האלרגיה אזי מבצעים את החיסון תחת השגחת רופא אלרגולוג.לגבי שאר הבדיקות,אם תופעות הלואי של האדמומיות סביב הפה מופיעות לבנך בכל פעם שהוא אוכל חומוס/טחינה - הווה אומר שומשום ומוצריו ייתכן וכן יש לו אלרגיה ,אך התגובה הבאה יכולה חלילה להיות יותר קשה או לא,יש אלרגיות שנשארות ברמה של פריחה ותו לו ויש אלרגיות כפי שציינת שנבנות והופכות לקשות יותר מחשיפה לחשיפה.אינני רופא ולכן אינני יכולה לתת לך המלצה ,ובל זאת אני לא רואה שום מניעה בלבצע טסט עורי הוא פשוט ולא כואב ,זו דקירה קטנה ביד ואם הילד בוכה זה בגלל שמלחיץ אותו המעמד שאוחזים בו ביד,והתשובה מיידית,אני חושבת בכל אופן שוודאות עדיפה על חוסר וודאות,חוצמזה אני מקווה שאת מבינה שהימנעות מביצים צריכה להיות מכל המוצרים המכילים ביצים:עוגות,עוגיות,מיונז,בורקסים ,קרמבו וכו' ושומשום:זה חלוה ועוד מקוה שסייעתי, אמא מנוסה.

צ ב י ה

New member
תודה רבה חלי

ידוע לי על ההשלכות מבחינת המנעות ממוצרים המכילים ביצה ושומשום כמובן. שני הדברים שמלחיצים אותי הם שעלולה להיות התגברות של הרגישות, ושטרם גיליתי רגישויות נוספות ועוד רגע הילד נכנס לגן ויתנסה במאכלים חדשים. אני מקווה שיסכימו לבצע תבחין עורי לפחות לשומשום כשנגיע לבדיקת הביצה. שוב תודה

הלא דבר ,ובכל זאת עוד "כמה מילים"..

הי, לצערי הרב,אכן את צודקת וכמו שאמרתי לך,יש ילדים שאצלם הרגישות נשארת סטטית לרוב בצורת פריחה ויכולה להיות אף נסיגה,אך ילדים אם נטיה לפתח תסמינים אנפילקטים כמו התנפחות של העין שציינת ,שכפי הנראה הופיעה בשל חשיפה קטנה יחסית לביצים יכולה להיות קשה יותר בחשיפה הבאה ולכן יש לדעת חד משמעית שלבנך אסור או מותר להחשף למזון מסוג זה ,וטסט עורי הוא התשובה לכך,באם הטסט יוצא חיובי אכן בנך אלרגי,באם הטסט יוצא שלילי הרופא יציע לך לנסות בנוכחותו בלבד לתת לילד לטעום מאותו מזון ולראות אם יש תגובה,וחלילה אל תנסי זאת לבד.חשוב שהילד נכנס לגן שתהא אסמכתא רפואית לכך שהילד זקוק להשגחה מתמדת ,שכן רוב האנשים ,בניהן הגננות לא יודעים הרבה על משמעות האלרגיה והחשיפה לה,מבחינת רבים זוהי רק פריחה שעוברת עם פנסטיל ,רבים לא יודעים שזוהי סכנת חיים,אגב כל דבריי הם מנסיוני האישי כמובן, החשיפה הראשונה של בני לשומשום היתה מזערית ובצורה של פריחה בפנים שחלפה לאחר כ 20 דקות,ומבחינת רופא האלרגיה הראשון שהגענו אליו התופעות של האלרגיה שלו הן לא חזקות ואין מה לדאוג, בזמן החיסון של הצהבת שלחו אותי ל לבצע את החיסון אצל דר דלאל בוולפסון והוא לעומת זאת הכין אותי שאם תהיה חשיפה היא יכולה להיות יותר קשה או שלא ,החשיפה השניה לשומשום אכן הסתיימה בנס בבי"ח ,לאחר שהופיעה תגובה אנפילקטית שבה התנפחו פניו והיו לו קשיי נשימה.ומאז אנחנו מסתובבים עם מזרק גם בגן אצל הגננת וגם בבית. לא אצל כולם המקרה כזה קשה,וייתכן וזה לא המקרה שלך,אך את חייבת ליצור וודאות למען השקט הנפשי שלך.

צ ב י ה

New member
תודה על ההרחבה

נשלחנו בדיוק למטרת בדיקת אכילת (?) ביצה תחת השגחה. עכשיו אני בוודאות אתעקש גם על הבדיקה של השומשום... רק בריאות לכולנו

trbuks

New member
צביה דחוף

בני בן 5 חודשים וניזון רק מהנקה היתברר לנו כי הוא אלרגי לביצים... האם זה דבר שמסוכן וכיצד ניתן לדעת בוודאות שהוא אכן רגיש לביצים???

למעלה