התארגנות בתכניות למחוננים

מצב
הנושא נעול.

סיון01

New member
../images/Emo35.gif התארגנות בתכניות למחוננים

הבת שלי משתתפת בתכנית של יום לימודים בשבוע. האם מקובל שההורים מתארגנים בתכניות שכאלה? לדוגמא לשם בקשת התייחסות מיוחדת בתכנית הלימודים... אני מאד מוטרדת מכך שהבת שלי לא יודעת איך ללמוד, הרי מבחינתה שיעורי בית זה 5 דקות והכנה למבחן 10 (או אולי הפוך...). מאד הייתי רוצה למצוא מענה במסגרת התכנית למחוננים, אבל כמובן שפניה של אם אחת לא ממש יזיז את הדברים. חשבתי לפנות להורים אחרים כדי לראות מה דעתם, אבל התכנית אצלנו מאורגנת יותר כמו חוג מאשר לימודים, ובין היתר אין שום קשר בין ההורים. האם כך מקובל גם בשאר המקומות בארץ?

אני לא יודעת אם זה "מקובל"

הבת שלי משתתפת בתכנית של יום לימודים בשבוע. האם מקובל שההורים מתארגנים בתכניות שכאלה? לדוגמא לשם בקשת התייחסות מיוחדת בתכנית הלימודים... אני מאד מוטרדת מכך שהבת שלי לא יודעת איך ללמוד, הרי מבחינתה שיעורי בית זה 5 דקות והכנה למבחן 10 (או אולי הפוך...). מאד הייתי רוצה למצוא מענה במסגרת התכנית למחוננים, אבל כמובן שפניה של אם אחת לא ממש יזיז את הדברים. חשבתי לפנות להורים אחרים כדי לראות מה דעתם, אבל התכנית אצלנו מאורגנת יותר כמו חוג מאשר לימודים, ובין היתר אין שום קשר בין ההורים. האם כך מקובל גם בשאר המקומות בארץ?
אני לא יודעת אם זה "מקובל"
אבל לא רואה מה יכול להיות פסול בכך.

מירי,

New member
לא ניסיתי אצלנו...

לא ניסיתי אצלנו...
אבל אני יודעת מפניות אחרות שהם מאוד פתוחים להורים ולבקשות שלהם ושל הילדים, כולל עזרה בהשלמת חוסרים. מצד שני אני מתייחסת לתוכנית הזו כתוכנית העשרה ובכלל לא חשבתי ששם צריך לעבוד איתם על הנושאים הללו.

סיון01

New member
תקראי לאחור

לא ניסיתי אצלנו...
אבל אני יודעת מפניות אחרות שהם מאוד פתוחים להורים ולבקשות שלהם ושל הילדים, כולל עזרה בהשלמת חוסרים. מצד שני אני מתייחסת לתוכנית הזו כתוכנית העשרה ובכלל לא חשבתי ששם צריך לעבוד איתם על הנושאים הללו.
תקראי לאחור
מדי פעם יש פה פניה של בוגר שמספר כיצד הגיע לא מוכן ל"חיים האמיתיים". לא רק שאני רוצה שביתי תהיה מאושרת היום, אני גם מקווה שאוכל לעשות ככל האפשר כדי שתהיה מאושרת גם בעתיד. כולל מוכנות לעבודה קשה... או לעבודה בכלל... או להשקעה של יותר מ- 5 דקות...

מירי,

New member
אני אחת מהן...

תקראי לאחור
מדי פעם יש פה פניה של בוגר שמספר כיצד הגיע לא מוכן ל"חיים האמיתיים". לא רק שאני רוצה שביתי תהיה מאושרת היום, אני גם מקווה שאוכל לעשות ככל האפשר כדי שתהיה מאושרת גם בעתיד. כולל מוכנות לעבודה קשה... או לעבודה בכלל... או להשקעה של יותר מ- 5 דקות...
אני אחת מהן...
אפילו כתבתי על זה כאן... אלא שזה לא מה שהייתי רוצה שהוא יעשה ביום העשרה.

Forum User

New member
מהם בדיוק "החיים האמיתיים"?

תקראי לאחור
מהם בדיוק "החיים האמיתיים"?
ומי אמר שאפשר להתכונן אליהם? אני מסכימה איתך בדבר הצורך שלנו כהורים לדאוג לאושר העתידי של ילדינו (שאגב, חשוב לי הרבה יותר מהאושר הנוכחי שלהם) אבל אני לא חושבת שהערמת קשיים מלאכותיים היא הדרך לגרום לילד מוכשר להשקיע יותר מ-5 דקות. ילדים בכלל וילדים מוכשרים בפרט הם מאוד שונים זה מזה. פתרון שמתאים לאחד לא בהכרח מתאים לאחר, ולכן לא בטוח שדווקא תוכנית יום העשרה היא המקום לקבל בו פתרונות, אבל תמיד כדאי לנסות. (את הילד שלנו, לדוגמא, אנחנו מאתגרים בתכנים שאינם כלולים בתוכנית הלימודים: במתמטיקה הוא משתתף בחוג בהתכתבות במכון ויצמן; בתחום השפה האתגר הוא השפה האנגלית.)

ימימה

New member
הבעל שלי היה מחונן כילד

תקראי לאחור
הבעל שלי היה מחונן כילד
ההורים שלו לא רצו שילמד בכיתה מיוחדת, כי רצו שישתלב בחברה הרגילה. אז הוא השתלב בהחלט, אבל מבחינה לימודית הכל תמיד בא לו נורא בקלות, בלי להתכונן ובלי לעבוד. עד היום לימודים עיוניים מכל סוג פשוט באים לו בקלות. ולמרות זאת הוא גדל להיות בוגר בעל מוסר עבודה גבוה ויכולת להשקיע בכל תחום שבו בחר. איך? לדעתי בעיקר מכיוון שכאלה ההורים שלו, וזה מה שקלט בבית, וכיוונו אותו למצוא מקומות שבהם היה לו חשוב להשקיע, כמו הדרכה בתנועה, או ספורט. האם יש לבת שלך תחומי עניין אחרים, לא לימודיים, לא בתחום ביה"ס - ספורט למשל - שבהם היא מצליחה להשקיע, כי יש לה עניין בהם? אם כן נראה לי שאפשר למצוא שם את המקום להשקיע ולעבוד קשה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה