זכויות וחובות מטפלת

טלישפ

New member
../images/Emo35.gif זכויות וחובות מטפלת

אולי תוכלנה לעזור לי, יש לי מטפלת
שעובדת עפ"י שעות כבר כשנה ואני מבינה שאני צריכה לשלם לה דמי הבראה וימי חופש, איך מחשבים זאת בדיוק? חיפשתי באינטרנט אתרים אבל הכול מאוד כללי ואין פירוט לגבי מטפלת שעובדת עפ"י שעות.

מיכל ברון שעונה בנושאים הללו

מתארחת בפורום שלנו בימי ראשון, ותשמח לענות לשאלתך

חיושב זכויות המטפלת

מטפלת שעובדת לפי שעות, זכאית לקבל לקבל חופש והבראה באופן יחסי להיקף המשרה שלה. חישוב חופש יעשה כך: מס' הימים שהיא עבדה במשך השנה כפול 14 (שזה מספר ימי חופש בשנה ראשונה) חלקי 200. זה נותן את מספר ימי החופשה בכל אחת מארבע שנים ראשונות. לגבי הבראה:על משרה מלאה בשנה ראשונה מגיע 5 ימים בתעריף 307 ש"ח ליום. קחי את ממוצע השעות השבועי שלה בשנת העבודה האחרונה ושלמי לה חלק יחסי (נניח שעבדה 20 שעות, חשבי 5*307*20:43) מקווה שזה ברור

טלישפ

New member
../images/Emo131.gif חישוב לא מדוייק

תודה רבה על התשובה אך היא לא מדוייקת. לגבי ימי חופשה מדובר ב- 14 ברוטו (כולל שישי-שבת): ל-6 ימי עבודה יש לשלם 12 יום ול- 5 ימים יש לשלם 10 ימים (ביחס לשעות), זה הלינק: http://www.kavlaoved.org.il/word/031105.rtf לגבי דמי הבראה יש טבלה מעולה באתר של "קו לעובד" מאוד שימושית ונוחה. לתשומת ליבך, ושוב תודה טלי

התשובה מתייחסת למספר הימים שבחוק

החוק נוקט במספר ימי חופשה, הכוללים סופי שבוע (כלומר מספר ימים ברוטו ולא נטו). זאת מכיוון שהחוק מחייב מתן חופשה בפועל לעובד/ת, כלומר הוצאתם לחופשה והמשך תשלום המשכורת. רק בסיום יחסי עבודה מותר לפדות את ימי החופשה שנותרו בכסף, כלומר לשלם תמורת הימים נטו.

למעלה