שלום לכולם...חדשה פה

מצב
הנושא נעול.
כשאני הייתי בגיל הזה

ראש בראש? מזכיר לי נושנות

היו כאלה סיטואציות השכם וערב, ממה שזכור לי היתה לי גישה "בוגרת" וטיעונים רציונליים שלעיתים לא אפשרו תשובות הגיוניות, פרט לזה שאני ילד "אז די". בקיצור - עד היום ההורים שלי מספרים לי שאני "לימדתי" אותם מה זה להיות הורים, הייתי הקשה ביותר, ללא פחדים מאיומים ועם גישה משלי לעולם שסבב אותי. ו... נו טוב יש עוד הרבה, אבל זה לא משהו להתפאר בו, לא?
כשאני הייתי בגיל הזה
שום איום בעונש לא היה עוזר, לרוב אלה לא היו יוצאים אל הפועל וגם כאשר כן זה לא היה דבר שלימד משהו להמשך (לרוב עונשים חסרי משמעות של לא לגעת במחשב עד מחר החל משעות הערב כשאנחנו ממילא הלכנו לסבתא שלי ולאחר מכן ממילא הלכתי לישון...). מה שכן, ידעתי תמיד מהם הגבולות האמיתיים, ולא העזתי להתקרב אליהם.

molecules

New member
../images/Emo45.gif, אני נהגתי במידת הסקרנות

כשאני הייתי בגיל הזה
שום איום בעונש לא היה עוזר, לרוב אלה לא היו יוצאים אל הפועל וגם כאשר כן זה לא היה דבר שלימד משהו להמשך (לרוב עונשים חסרי משמעות של לא לגעת במחשב עד מחר החל משעות הערב כשאנחנו ממילא הלכנו לסבתא שלי ולאחר מכן ממילא הלכתי לישון...). מה שכן, ידעתי תמיד מהם הגבולות האמיתיים, ולא העזתי להתקרב אליהם.
, אני נהגתי במידת הסקרנות
המאפיינת אותי. נאמר כי התבוננתי בהם מקרוב, אבל בגבול הטעם הטוב (האמנם (?)
)

bhs

New member
"מה אני רוצה" - נשמע לי משפט

שלום לכולם...חדשה פה
וואו זה פורום לעניין ובנוסך מעניין. אז ככה יש לי יחדה מחוננת כבת 5 אי קיו 155 וזה תאמינו לי קשה. קשה. וקשה. עכשיו יש משהו חדש. מידי פעם היא אומרת לי!!! הדגש|אמא, אני לא יודעת מה אני רוצה, אמא מה אני רוצה?|סהדגש| ככה סתם פתאום היא יוצאת בקריאה כזו, וקצת מתעצבנת ואני מנסה להעסיק אותה איך שהוא. וזה די חדש לי, אני מתמודדת עם עוד מצבים, שליטה, רוצה כל דבר, אורמת לא לכל בקשה שלנו, פשוט עושה הפוך ממה שמבקשים ממנה, והתשובות לה חריפות כל כך שלעיתים אין לנו תשובות. (אנחנו מהעם הפשוט). האם אתם מכירים את זה? מה אתם אומרים? עצות וטיפים יתקבלו בברכה ובאהבה. שבוע טוב
"מה אני רוצה" - נשמע לי משפט
שנשאלה רבות ממשהוא - כדאי להבין בדיוק מי שואל אותה ובאיזה סיטואציות וגם להדגיש שלא תמיד אנחנו יכולים לבטא במילים את מה שרוצים או שלא תמיד יודעים וגם המבוגרים.

molecules

New member
מנסיון שלי עם הבעיה (אני זה הילד)

שלום לכולם...חדשה פה
וואו זה פורום לעניין ובנוסך מעניין. אז ככה יש לי יחדה מחוננת כבת 5 אי קיו 155 וזה תאמינו לי קשה. קשה. וקשה. עכשיו יש משהו חדש. מידי פעם היא אומרת לי!!! הדגש|אמא, אני לא יודעת מה אני רוצה, אמא מה אני רוצה?|סהדגש| ככה סתם פתאום היא יוצאת בקריאה כזו, וקצת מתעצבנת ואני מנסה להעסיק אותה איך שהוא. וזה די חדש לי, אני מתמודדת עם עוד מצבים, שליטה, רוצה כל דבר, אורמת לא לכל בקשה שלנו, פשוט עושה הפוך ממה שמבקשים ממנה, והתשובות לה חריפות כל כך שלעיתים אין לנו תשובות. (אנחנו מהעם הפשוט). האם אתם מכירים את זה? מה אתם אומרים? עצות וטיפים יתקבלו בברכה ובאהבה. שבוע טוב
,וזו בעיה שממשיכה איתי עד היום, הייתי מבקש ייעוץ מאיש מקצוע. אני מבוגר מבתך ב- 20 שנה ובעל IQ קרוב מאד לשלה. לי לפחות החיים לא קלים ואני מרגיש היום שהסביבה שגדלתי בה לא היתה אידיאלית/מתאימה לצרכים שלי. בכל אופן, אני נמצא היום ממש רגע לפני החלטה האם ללכת לאיש מקצוע ולפתור חלק מהבעיות שהתעוררו עם השנים (חרדת בחינות,פרפקציוניזם ועוד...). זה רק מנסיוני ולא ע"פ דעה של איש מקצוע (מאבחן/פסיכולוג). בהצלחה

../images/Emo45.gif

,וזו בעיה שממשיכה איתי עד היום, הייתי מבקש ייעוץ מאיש מקצוע. אני מבוגר מבתך ב- 20 שנה ובעל IQ קרוב מאד לשלה. לי לפחות החיים לא קלים ואני מרגיש היום שהסביבה שגדלתי בה לא היתה אידיאלית/מתאימה לצרכים שלי. בכל אופן, אני נמצא היום ממש רגע לפני החלטה האם ללכת לאיש מקצוע ולפתור חלק מהבעיות שהתעוררו עם השנים (חרדת בחינות,פרפקציוניזם ועוד...). זה רק מנסיוני ולא ע"פ דעה של איש מקצוע (מאבחן/פסיכולוג). בהצלחה

ממליצה לך כן ללכת לאיש מקצוע

ובאותה העת לשמור על ראש פתוח, להבין שישנה מורכבות ולא ליצור קשרים סיבתיים נחרצים מדי.

molecules

New member
אכן משתדל לשמור על פתיחות

ובאותה העת לשמור על ראש פתוח, להבין שישנה מורכבות ולא ליצור קשרים סיבתיים נחרצים מדי.
אכן משתדל לשמור על פתיחות
ומאד קשה לי שלא למצוא סיבתיות לדברים שקורים לי היו םבהסתמך על מה שאני זוכר מהעבר (לפעמים מזכיר לי קצת את הסיטואציה מהסרט גרין מייל, לא ישירות אבל עדיין
. לא אחת ההקשרים פשוט נובעים מתוכי, אבל אני משתדל להבין ולא להאטם. בתור התחלה, אני באמת שוקל האם ללכת לטיפול נגד חרדת בחינות. תודה על התמיכה, ()

bhs

New member
נשמע לי שכבר אבחנת את עצמך!

נשמע לי שכבר אבחנת את עצמך!
פרפקציוניזם זו תכונה חיובית ! - צריך גם לדעת מה להכניס לנוסחא- בכל מקום שניתן לשפר יש לשקול את המחיר של הזמן = כסף מול התועלת ואז אם מכניסים גם את זה לא עושים 100% מה שרוצים אלא מה שחושבים שיהיה טוב יותר. כל אחד רק יכול להרוויח ולהעצים מפגישות עם פסיכולוג טוב - גם אם לכאורה לא חושבים שיש בעיות - הבעייה שזה עולה כסף אז - שווה להשקיע גם בעצמך. יאן מה להפסיד - רק מרוויחים - צא וחפש לך פסיכלוג...בהצלחה

molecules

New member
ד"א, סתם מעין הלצה, יש הגורסים כי

שלום לכולם...חדשה פה
ה IQ בילדות המוקדמת יורד במקצת עם השנים (למרות שעדיין נשאר גבוה, למשל 180 יורד ל-150+ וכו'), אולי עוד כמה שנים זה יתמתן
. טוב, אמנם את התאוריה פגשתי בכתובים - אבל הרעיון הוא רק הלצה

תשמעי, זה יהיה קל יותר מהיום../images/Emo39.gif

ה IQ בילדות המוקדמת יורד במקצת עם השנים (למרות שעדיין נשאר גבוה, למשל 180 יורד ל-150+ וכו'), אולי עוד כמה שנים זה יתמתן
. טוב, אמנם את התאוריה פגשתי בכתובים - אבל הרעיון הוא רק הלצה
תשמעי, זה יהיה קל יותר מהיום

את רצינית? לא קראתי על המאמר . מי אמר ואיפה?

molecules

New member
היי, אם אני לא טועה זו היתה חוקרת

תשמעי, זה יהיה קל יותר מהיום

את רצינית? לא קראתי על המאמר . מי אמר ואיפה?
שחקרה ילדים בעלי IQ ממש גבוה. אני לא כ"כ זוכר אבל אני אשתדל לפשפש ולמצוא לך את זה. יותר קל? לא יודע אם זה יהיה
אבל ה IQ אולי ירד ואז.... חחחחח שוב זו היתה יותר הלצה מאשר כל דבר אחר, כנראה שה- IQ שלה יוותר גבוה אולי לא כמעט 4 סטיות תקן אבל כנראה שזה יהיה בתחום המחוננות 2.13% עליונים.

נדמה לי שקראתי פעם

שחקרה ילדים בעלי IQ ממש גבוה. אני לא כ"כ זוכר אבל אני אשתדל לפשפש ולמצוא לך את זה. יותר קל? לא יודע אם זה יהיה
אבל ה IQ אולי ירד ואז.... חחחחח שוב זו היתה יותר הלצה מאשר כל דבר אחר, כנראה שה- IQ שלה יוותר גבוה אולי לא כמעט 4 סטיות תקן אבל כנראה שזה יהיה בתחום המחוננות 2.13% עליונים.
נדמה לי שקראתי פעם
(לא משהו שאני יכולה להביא לו תימוכין עכשיו) שה-IQ הנמדד יורד עם השנים בגלל מגבלות המבחנים.

לא, לא ממש אין קשר !

אולי קראת על FLYNN אפקט?
זה משהו גלובלי, תחפשי בגוגל יש הרבה חומר על זה
לא, לא ממש אין קשר !
אם זה מעניין אותך, אני אחפש את המקור. קראתי שאצל ילדים עם IQ גבוה במיוחד, ה-IQ הנמדד נוטה לרדת עם השנים, אבל זה כנראה בגלל הבעיות הקשורות במבחנים עצמם (או באופן שקלול הציון, אני לא זוכרת כבר). אפקט פלין מדבר על כך שהאיי-קיו הממוצע הנמדד של כלל האוכלוסיה עולה במהלך השנים. הוא טוען שזה בגלל בעיות המדידה גם כן, וכנראה זה גם נכון. מצד שני- גם הגובה הממוצע עלה מאוד במהלך המאה הקודמת, וזה נתון אובייקטיבי לגמרי, אז לך תדע. ברור שיש בעיות רבות במדידות האלה. יש לי דוגמאות מאלפות לגבי האחבון של אתיופים בארץ (מהעבודה שבה אני עוסקת כרגע).

Forum User

New member
מה הכוונה IQ נמדד? יש IQ אחר? ../images/Emo8.gif

לא, לא ממש אין קשר !
אם זה מעניין אותך, אני אחפש את המקור. קראתי שאצל ילדים עם IQ גבוה במיוחד, ה-IQ הנמדד נוטה לרדת עם השנים, אבל זה כנראה בגלל הבעיות הקשורות במבחנים עצמם (או באופן שקלול הציון, אני לא זוכרת כבר). אפקט פלין מדבר על כך שהאיי-קיו הממוצע הנמדד של כלל האוכלוסיה עולה במהלך השנים. הוא טוען שזה בגלל בעיות המדידה גם כן, וכנראה זה גם נכון. מצד שני- גם הגובה הממוצע עלה מאוד במהלך המאה הקודמת, וזה נתון אובייקטיבי לגמרי, אז לך תדע. ברור שיש בעיות רבות במדידות האלה. יש לי דוגמאות מאלפות לגבי האחבון של אתיופים בארץ (מהעבודה שבה אני עוסקת כרגע).
מה הכוונה IQ נמדד? יש IQ אחר?

מצב
הנושא נעול.
למעלה