אנשים לא מבינים אותי- מכירים?

../images/Emo4.gifאנשים לא מבינים אותי- מכירים?

מכירים את התחושה שלא מבינים אתכם? אני בוחרת לספר לכם סיפור: לפני 3 שבועות חזרתי מעוד בית ספר של קייטי -בלוס אנגלס - השתתפתי בבית הספר כחברת צוות ובחוויה שלי כשאנו נמצאים במרחב של קורס ולמידה הפוקוס נהיה מאוד מרוכז על דברים. ושמתי לב הפעם מאוד, לאופן שבו אני מתקשרת עם אחרים ועד כמה אני ברורה או שלא. גיליתי שלפעמים מה שאני משדרת / אומרת ומה שנקלט זה לא תמיד אותו הדבר גם בדברים קטנים כי לי הם מאוד "ברורים" וביקשתי מהיקום הדרכה ליותר בהירות בתקשורת ובכוונה שלי. והיקום הלוא מזמן את הדברים מאוד ברור כשהמיינד פתוח ללמידה: יום אחד הייתי עם השותפה שלי בחדר והיינו אמורות לרדת לשיעור ורציתי לדעת מה השעה אז שאלתי אותה - "גין את יודעת מה השעה?" והיא ענתה לי "כן" ושתקה וזה פתאום גרם לי לפרוץ בצחוק - כי שמתי לב מה שאלתי אותה ולשאלה ששאלתי היא ענתה לי במדויק שאלתי אם היא "יודעת" מה השעה והיא ידעה. אז ענתה לי "כן" ברור ש"הכוונה " שלי היתה שתגיד לי מה השעה אך זה לא מה ששאלתי. מכירים את זה? כמה פעמים אתם שואלים שאלה עם כוונה מסוימת , אך זה לא מה שאתם אומרים בעצם, ואחרים לא מבינים אתכם או שלא עונים למה ששאלתם? כמה פעמים אתם מתוסכלים שאתם לא מבינים את האחרים והם עוד כועסים עליכם. אני מזמינה אתכם להתבונן בכל השאלות שאתם שואלים ובתשובות שאתם נותנים ולהתבונן עד כמה אתם באמת ברורים כמה פעמים המסרים שלכם יכולים להתפרש בהרבה צורות ולא בהכרח כמו שהתכוונתם האם אתם משתמשים בדרך זו גם להתחמק מאחריות? או שלפעמים לא נעים לכם לענות בכנות אז אתם מתחמקים בתשובה שמתפרשת לשתי פנים או יותר ואחרי זה מאשימים את האחר שהוא לא הבין? חופש ואהבה אמיתיים נמצאים במקום שיש תקשורת פתוחה ברורה וכנה !
אשמח לשמוע איזה משפטים גיליתם שאתם משתמשים בהם והם לא ברורים והם אלו שבעצם גורמים לכם הרבה פעמים לסבל ולא האחר כמו כן אני מזמינה אתכם לחקור את המחשבה: "אנשים לא מבינים אותי" (ניתן להחליף את המילה "אנשים" בשם של מישהו ספציפי בחייכם) תחקרו באמצעות 4 השאלות וההיפוכים דרך צלחה טל

nesya1

New member
לשאול שאלה מדוייקת

כמה זה חשוב, באמת כדאי לשים לב לזה. אני לא חושבת שאנשים לא מבינים אותי, כך שבשלב הזה לא אחקור את המחשבה הזאת. אני חושבת שאני לא מסבירה את עצמי היטב!

למעלה