בתי חולים

דולי 11

New member
../images/Emo4.gifבתי חולים

בוקר טוב לכולן ,קראתי שיש כדור מסויים לטיפול בצירים מוקדמים -כדור שמעכב לידה מוקדמת רק שהוא אינו כלול בסל הבריאות ושיש מספר מועט של בתי חולים שמשתמשים בו ובינהם וולפסון,השאר נותנים תחליפים פחות טובים עם תופעות לוואי וכו" ,ושמעתי גם שמח' היולדות טובה בוולפסון ,העניין הוא שלוולפסון כבי"ח יש כזה שם גרוע שזה קצת מרתיע ללכת לשם ,מישהי שמעה על הפגיה שם ? ושמעתי גם שבאיכלוב לאחרונה היו לא מעט פשלות עם לידות . לגבי בעיית העומס בפגיות אני חושבת שזו הפקרות וחוצפה ששולחים אמהות למרחקים .

אין לי מושג איך הפגיה בוולפסון

אבל למיטב ידיעתי, כל בי"ח נותן תרופות לטיפול בצירים מוקדמים. אולי לא אותן תרופות בכל בתי החולים, אבל כולם מתמודדים עם זה. לא יודעת על פשלות באיכילוב, אני ילדתי שם והייתי מאד מאד מרוצה. אני מתכננת ללדת שם גם הפעם.

rsharon

New member
שם התרופה: פסטורל...

אני מקבלת אותה מזה שבועיים בשל צירים מוקדמים כל ארבע שעות....

השם הגנרי של התרופה הוא ניפדיפין

הידועה יותר בשם המסחרי "פרסולט". זו תרופה ששייכת למשפחת חוסמי הסידן, כלומר שהיא פועלת על ידי הקטנת כושר ההתכווצות של שרירים. היעוד המקורי שלה הוא הורדת לחץ דם, אבל כתופעת לוואי היא גם מונעת צירים (רק שבשביל זה צריך לקחת אותה במינון הרבה הרבה יותר גבוה - אפילו 6-8 כדורים ביום). לכל רופא יש מדיניות משלו לגבי התרופה. היא לא שיא האפקטיביות ולכן היא משמשת במצבים הדינמיקה הצווארית לא משמעותית במיוחד. אם יש לידה מאיימת ינסו לעצור אותה בטיפול יותר אינטנסיבי כמו אינדומד או כל מני תרופות אחרות ששמותיהן לא זכורים לי כרגע. לכל התרופות האלה יש תופעות לוואי, והן מחמירות ככל שהתרופה יותר אפקטיבית. לפרסולט יש בעיקר את העניין שהוא גורם לל"ד נמוך מאוד, אבל בד"כ זה מצב שנסבל ע"י המטופלת, מה גם שהיא בד"כ במילא לא יוצאת מהמיטה אם יש לה צירים ו/או התקצרות. מקווה שעזרתי, עתליה

orenkeren

New member
גם אני קראתי על התרופה החדשה

היא באמת לא כלולה בסל התרופות כרגע וניתנת רק בבי"ח אחד או שניים. זו לא הפרסולט, אלא משהו אחר, ללא תופעות לוואי. הבטחתי לעצמי לזכור את השם על כל צרה שלא תבוא (טפו, טפו), אבל הזכרון בימים אלו לא משהו וכמובן ששכחתי... בכל אופן השיקול באיזה בי"ח ללדת כולל הרבה פרמטרים ולא הייתי מתבססת רק על זה (ותלוי כמובן באיזה שבוע את...)

למעלה