ניהול ידע או טכנולוגיות מידע??

goa606

New member
../images/Emo4.gifניהול ידע או טכנולוגיות מידע??

שלום, סיימתי שנה א' בלימודי תואר שני במידענות במסלול ניהול ידע באונ' בר-אילן ואני מתלבטת אם כדאי לעבור למסלול טכנולוגיות מידע...יש כאן מישהו שעשה את המבחן קבלה? מה צריך לדעת?? או מישהו שסיים את המסלול הזה? אשמח לדעת אם יש ביקוש לזה בשוק ובאופן כללי איך המסלול ואם זה מתאים גם לאנשים שתכנות לא בא להם טבעי בתודה מראש, עדי

chain1

New member
המלצה שלי

דווקא אני עוברת מטכנולוגיות מידע לניהול ידע, מפני שהתאחזבתי מאוד ממסלול הזה. הבעיה של מחלקה הזאת בבר אילן: המציאו מסלולים חדשים כדי למשוך אנשים בלי לשקול היטב את תוכניתם. נגיד, טכנולוגיות מידע זא יותר תחום של מדעי מחשב ולא ברור איך אפשר לשלב את זה עם מידענות: אם תראה את תכנית המסלול - אין שם שום קורסים קשורים לחיפושי מידע ומאגרי מידע (זה מה שהכי חשוב למידען), בטח אפשר לקחת אותם מעל המכסה. מצד שני מסלול הזה לא נותן ידע טוב במחשבים: יש שם רק קורס שנתי בתכנות וקורס בנהול אתרי אינטרנט, אחרי סיומם לא תהיה מתכנת טוב ואף חברה לא תקח אותך בתור מתכנת (לא רק אני חושבת כך), אם אין לך רקע במדעי מחשב, לא ממליצה ללכת למסלול הזה. עברתי מבחן מיון ולא חשבתי שיהיו לי בעיות אחר כך, כי תמיד הסתדרתי מצוין עם לימודים. אבל... תכנות וניהול אתרים מלמד מרצה "מעולה": יחס שלו לסטודנטים ממש מזלזל ולא הוגן, הסברים שלו לא ברורים, הוא אפילו לא משתדל להשקיע להוראה, לא רוצה להתחשב בעניין שיש סטודנטים, שבשבילם תחום הזה חדש לגמרי, אין לא שעות קבלה (אי אפשר להתייחס ברצינות למה שפורסם בלוח: אחרי 22.00 ביום חמישי!). תכנות זה לא בעיה כל כך, כי מתרגל בקורס הזה - צחי מילר - תמיד יעזור ובנוסף אפשר למצוא ספרים טובים, אבל - ניהול אתרי אינטרנט - דבר נוראי. אבי כהן (המרצה ה"מצויין" הזה) לא מסביר דברים כמעט, מה שהוא כן מסביר לא ברור כלל. 90% - עבודה עצמאית, וזה די הרבה, מי ש יש לא משפחה וילדים ומי שעובד בלתי אפשרי להסתדר. הוא נותן מעט, אבל דורש הרבה. ולכן אני אוד פעם אומרת: אם אין לך תואר ראשון במדעי מחשב, לא כדאי ללכת למסלול הזה, בנוסף, זה לא יעזור לך בשוק העבודה: המעביד יעדיף לקבל את המתכנת המקצועי, שלמד מחשבים לעומק. אני מכירה אנשים שלקחו את הקורס ניהול אתרים בשנה שעברה ולא הסתדרו עם ביצוע הפרוייקט ו לקחו את הקורס שנית השנה, וזה לא ממש עזר להם... סיפרו לי שציונים בקורס הזה בשנה שעברה היו ממש נמוכים. דרך אגב, סטודנטים עם תואר ראשון במחשבים גם לא מרוצים, הם מביעים אותן תלונות. בסוף השנה תלמידי המסלול הזה הגישו מכתב תלונה על אבי כהן לראש המחלקה, אבל לא בטוח שזה ישפיע על משהוא. בכל מקרה הוא ילמד בשנה הבאה...

goa606

New member
תודה!!

תודה שלקחת את הזמן לכתוב לי תגובה. זה מאוד עזר לי להחליט. לפי מה שסיפרת - כנראה שפיתוח בסביבת האינטרנט כדאי ללמוד בכל מקום אחר חוץ מבמחלקה ללימודי מידע בבר-אילן.

למעלה