גמילה - מספר שאלות

עונה

את יכולה להביא לו סיר (או ישבנון) , להכיר לו את הסיר , להסביר שילדים גדולים עושים קקי ופיפי בסיר. לתת לו להתנסות ולראות אם יש עיניין מצידו. עיניין זה לאוו דווקא הצלחה בלעשות בו צרכים אלא לראות האם הוא רוצה לנסות לשבת על זה , מתעניין בזה בכלל. אם יש התעניינות אז תורידי חיתול ותתחילי גמילה , בהצלחה! למה לפי דעתך עדיף לגמול לפני הגן? גמילה הולכת לפי הילד... אם הוא מוכן עכשיו אז כדאי להתחיל עכשיו ואם לא אז חבל. ובטח ממילא יגמלו את כולם בגן באביב , קצת אחרי אפריל.

תודה על התגובות

חשבתי שיהיה יותר פשוט לגמול בבית ולא בגן, כי הגן עצמו מחייב הסתגלות מסוימת ואני לא רוצה להעמיס עליו, וגם נראה לי יותר פשוט בבית כשיש לי שליטה על העניינים (אני לא יודעת עד כמה בגן יצליחו לשים לב ולעקוב, אני מניחה שזה מצריך תשומת לב לניואנסים שאולי קשה להגיע אליהם בגן. אבל אין לי ניסיון עם גנים אז אולי אני טועה).

תלוי בגן

תלוי בצוות , במספרם (לעומת מספר הילדים כמובן) ובאכפתיות שלהם לעיניין. אם הילד לא מתלהב להתחיל עם גמילה אז חכי קצת , תני לו להקלט בגן ותתחילי עם גמילה אח"כ. תתחילי בינתיים עם טרום גמילה - שיהיה קצת ערום , שיכיר את הסיר / ישבנון , תקריאי לו ספרים בנושא וכו'. אם זה יבוא ממנו - מה טוב ואם לא - אז לא. הוא השולט בתהליך הזה.

למעלה