דיון - קינסיולוגיה מוח אחד IPEC ושו"ת

למה לא קשור לקינסיולוגיה?!

ועוד איך קשור. שלושת המימדים היא שיטה אחת מתוך משפחת השיטות שמסתמכות על קינסיולוגיה בתור דרך האיבחון (מבדק שריר) מאיזה אזור את מחפשת מטפלת? אני מכירה בירושלים, בבני ברק ובאשדוד.

../images/Emo41.gifדיון - קינסיולוגיה מוח אחד IPEC ושו"ת../images/Emo41.gif

יש כ"כ הרבה שיטות שונות ומגוונות... אבל בכל זאת כולנו כאן בחרנו בקינסיולוגיה לגווניה. מה גרם לנו לבחור דווקא בה ? אם בתור מטפל/מדריך בשיטה, או בתור מטופל/מודרך בשיטה, בתור תלמיד, או בתור גולש שקורא את הפורום הזה... מה הסיבה שאתה ואת הגעתם לקינסיולוגיה והמשכתם איתה (או שלא). דיון של כיף
עדי

אסתר884

New member
בתור תלמידה מתחילה

מתוך שיחה קצרה... ישר הרגשתי שהמורה היא מורה לחיים. ככה זה קרא לי בתחום של הפסיכואנרגטיקה וככה קורא לי עתה עם הקינסיולוגיה... לצערי זה לא קרה לי עם הרפלקסולוגיה. ברפלקסולוגיה ההתאהבות באה מעצמי. יום נפלא אסתר ושלום כיתה א

שלום כיתה א ../images/Emo13.gif

איזה דבר נפלא זה שהחיבור למורה הוא כפי שתארת. זה משדרג לדעתי את הלמידה. יהיה לך מאוד מעניין. דרך אגב מה זה פסיכואנרגטיקה ? תודה רבה לך אסתר על השיתוף. עדי

אסתר884

New member
הי

פסיכואנרגטיקה זאת שיטה פסיכותרפיסטית. בגישה הוליסטית כמובן. לגמרי חיבור למורה זה הא' ב'

לא הכרתי שיטות אחרות לפני כן

טופלתי באייפק, ראיתי תוצאות מדהימות. נדלקתי, והחלטתי שאני חייבת לדעת איך הקסם הזה עובד. רק כאן בפורום , נודע לי על שאר ענפי הקינסיולוגיה. בעבר טופלתי במוח אחד, והרגשתי, שהאבחון היה מעניין, עלו דברים שהזדהיתי איתם, אבל תוצאות בשטח לא היו כלום. (הלכתי עם תינוקת שפחדה נורא ממים והיא המשיכה הלאה לפחד מזל שלא ידעתי לפני שנדלקתי על אייפק, שהוא דומה/מזכיר/משויך למוח אחד, כי אולי הייתי מגיעה עם קצת אנטי. היום אני יודעת, שלכל מטופל מתאימה שיטה ספציפית ומטפל ספציפי, ויש אנשים שרואים נפלאות במוח אד, וכו' וכו' אבל עד שהפכתי למטפלת, חשבתי שמוח אחד שווה לכפרות
ואייפק היא השיטה המנצחת
אני מקווה להמשיך וללמוד שיטות נוספות. השיטה הבאה שאני ממש רצינית בדרכי ללמוד אותה היא "שלושת המימדים" של יובל לוי.

הנה הפורום כבר עשה את שלו

בכך שבזכותו נודע לך על שאר ענפי הקינסיולוגיה
ויש לי אלייך שאלה בתור דתיה, האם את יודעת מה מושך כ"כ הרבה חרדים/דתיים ללמוד/להיות מטופלים במוח אחד ? האם זה כך גם באייפק ? ותודה על השיתוף. עדי נ.ב לא שמעתי על שלושת המימדים של יובל לוי, אשמח אם תרחיבי כאן או בשרשור נפרד.

באמת באמת, לא חושבת שיש קשר לדת

האייפק פרץ לציבור החרדי לפני כ5 שנים, אז התחיל עדי שאנן להעביר קורסים לנשים בלבד. הקורס הראשון היה בירושלים. והוא גרר אחריו קורסים נוספים. אולי, (אני חושבת תוך כדי כתיבה). בתור אשה חרדית, שלא רוצה שהעבודה תהפוך להיות קריירה, ושהעבודה לא תהיה על חשבון גידול הילדים. הרפואה המשלימה יכולה להיות רעיון מצוין בשבילי. בעבודה שכזאת אני יכולה לבחור עם מי לעבוד אני יכולה לבחור באילו שעות, ובאילו תקופות לעבוד. יש עוד כמה מקצועות כאלה, אבל הם כבר לעוסים, וגדושים. הרפואה המשלימה היא תחום חדש יחסית ומשאיר מקום למצטרפים חדשים. במקרה שלי, הלימודים היו פעם בשבוע, בסביבה חרדית (אני אישית, הייתי לומדת גם בסביבה מעורבת אם לא היתה קבוצה חרדית) בשעות הבוקר - שאז הילדים מסודרים במוסדות חינוך. המחיר היה חביב. ובעצם התנאים התאימו לי כאשה, כאמא לילדים, וכחרדית. ----------------------- שלושת המימדים, אין לי הרבה מה להרחיב על השיטה לפני שלמדתי אותה. אני מטופלת בה (וגם באייפק, אצל אותה מטפלת שמשתמשת בכל פעם בשיטה אליה השריר מוביל אותה) ורואה אותה כפותרת מהשורש, מהעומק את הבעיות. בכל בעיה, מגיעים(ע"י מבחן שריר) לגיל המקור שלה, וממה היא נובעת רגש, מחשבה, או תחושה. (שלושת המימדים) פורקים את המקור עם גיל המקור, ומטעינים את ההיפך החיובי. הטיפול נעשה גם לאורך המרידיאנים, גם עם תנועות הראש והעיניים, גם דמיון מודרך, ועוד. כך בגדול, אתה יודע, ממבט של מטופלת.

8enigma8

New member
חיפושים בלתי נלאים הביאוני לקינסיולוגיה...

האמת שלמרות התעניינותי ועיסוקיי בתחומי טיפול אלטרנטיבים לא היה לי שמץ של מושג מהי קינסילוגיה... אך מאז נולד בני הצעיר, הרגשתי צורך לחפש מענה לקשייו מתוך חששות ודאגות הנובעות מאינטואיציה אימהית.... כך בדרך מקרה (או שלא..) נרשמתי ללימודי קינסילוגיה חינוכית בכדי לקבל כלים לבני בן הארבע (דאז)! ומה שחוויתי מאז?? וואי, אין, אין מילים להגדיר את ה"מתנות" שקיבלתי עבור בני ובעיקר, בעיקר עבורי!! אני מודה בגדול!! http://www.tapuz.co.il/blog/UserBlog.asp?folderName=8enigma8&EntryId=1831198&passok=yes

כ"כ כיף לקרוא

אותה התלהבות הביאה אותי לכאן, לפתוח לפני 4 שנים קומונה בשם קינסיולוגיה והעצמה שבזכות העיניין שהיא יצרה היא הפכה לפורום הזה. גם אני התחלתי מקינסיולוגיה חינוכית ועם אותה מורה שלך. אני כ"כ מבין את מה שאת מדברת עליו. וברוכה הבאה לפורום
עדי

הקינסיולוגיה כ"ברירת מחדל" ../images/Emo250.gif

תאמינו או לא - אני הגעתי לקינסיולוגיה כי היא היתה המקצוע היחיד מתוך כל מקצועות הרפואה המשלימה בבי"ס מירב (אונ' פתוחה בשילוב "מכבי") שלא דרש קורס כלשהו במגע. באותה תקופה לא רציתי לגעת פיזית באנשים וגם לא רציתי שתוך כדי תרגול יגעו בי. אז בחרתי בקינסיולוגיה חינוכית (תרגילי מוח) ללא בדיקת שריר. נהניתי מאוד מהלימודים אבל כשסיימתי הבנתי:
א. מה שאני יודעת זה "אפס קצהו" של ארגז הכלים הקינסיולוגי ב. מהותה ויחודה של הקינסיולוגיה הוא בבדיקות השרירים. לכן הלכתי ונרשמתי ללימודים של שנתיים נוספות וכיום אני מזהה את החסימות של המטופל ע"י בדיקת שריר, (איך לא...) ומטפלת כמובן גם במגע, בנוסף לכל שאר הכלים המופלאים שבארגז הכלים שלנו.

m1955

New member
פגשתי לראשונה מטפלת בקינסיולוגיה כשהייתי

רכזת מרכז טיפולי בבי"ס. ראיתי את התוצאות המדהימות של עבודתה בקרב הילדים וידעתי שאלמד את זה "בקרוב"... כשהפלאייר של מירב הגיע לתיבת הדואר שלי - הלכתי לשמוע פרטים בערב הפתוח ופשוט הוקסמתי מהמורה ונרשמתי מיד. אז, לא ידעתי שישנם ענפים כה רבים לקינסיולוגיה. כששאלתי את "גוגל" - הגעתי לפורום ו..הפורום לא היה פעיל...עדי, אתה זוכר? נשבעתי בקסמה של הקינסיולוגיה החינוכית בגלל הנושא של שימת לב(גם). פתאום אני צריכה לשים לב לעצמי! וואו! זה חדש ואפילו מאתגר... מאז, המשכתי ללמוד והיום אני מוסמכת ללמד תרגילי מוח. איזה כיף! עדי - תודה על הדיון. שבוע נעים מרסיה

למעלה