מבקשת את עזרתכם

../images/Emo41.gif מבקשת את עזרתכם

נשאלתי מספר שאלות ואשמח לשמוע מה אתם חושבים:
האם נסיעה של משפחה שלמה יכולה להוביל לתופעת ה"סיר לחץ" ואיך ניתן להימנע ממנה.
איזה משחקים כדאי לקחת לטיסה/נסיעה למרחקים ארוכים/טיול בחו"ל?
לאן כדאי לטייל עם ילדים? (יעדים - בהתייחסות להבדלים בין ילדים גדולים וקטנים)
מה מומלץ לקחת לילדים כאשר נוסעים לטיול בחו"ל?
איך כדאי לתכנן טיול עם ילדים? אודה על כל תשובה
עפרה

אילנית03

New member
אצלנו טיול בחו"ל נראה רחוק אבל ...

לנו נסיעה לא מובילה לתופעת הסיר לחץ כיוון שבכל טיול ארוך אותו אנו עושים אנחנו עוצרים בדרך לא מעט פעמים להתרעננות, פיפי, פיקניק ומתיחת שרירים. אנחנו לוקחים איתנו טריוויה , משחקים במשחקי שירים שונים, חי צומח בע"פ כדור, וכל ילד מביא לעצמו את הספר/חפץ שהוא מרגיש שהוא צריך לכל מקום לדעתי אפשר לטייל עם הילדים אצלנו חתך הגילאים הוא רחב ואנחנו מטיילים בנהרות בנחלים במפלים בטבע בכל מקום כמעט כולל אוהלים בכנרת ובירדן. אין לי מושג לגבי נסיעה לחו"ל עם ילדים כשמתכננים טיול צריך לקחת בחשבון את צרכיו היחודיים של כל ילד ולדאוג שיהיה מענה לצרכים אלו. לדוגמא הבן האמצעי שלי חייב בכל טיול שיהיה מקום אחד לפחות לטפס בו ולהשקיף על הנוף הבן הגדול חייב שבסופו של כל טיול יהיה פיקניק שאפשר גם לשחק בו עם כדור הבן זוג שלי ואני זקוקים בכל טיול שיהיה איפה לעצור ולפרוס שמיכה לעצום עיניים וכו'...

mic1511

New member
מהניסיון שלי ../images/Emo140.gif זהירות ארוך

אצלינו החלטנו עוד לפני שנולדו הילדות שהטיולים שלנו לחו"ל יהיו תמיד איתם. ומזה יש לי כמה תובנות:
תופעת "סיר הלחץ" אצלינו מופיעה ביומיים הראשונים לוקח לכל אחד למצוא את המקום שלו ולהבין מה קורה ואז נכנכים למוד של הטיול והכל הולך פשוט חלק וטוב.
אנחנו טיילנו להמון יעדים עם הגדולה שלנו שהיא היום בת 9 והיא התחילה את הטיולים שלה מגיל 3 חודשים, בכל טיול אנחנו תמיד משלבים דברים המתאימים לילדים וביננו תנו לי ולזוגי להיות כמה שיותר בדיסנילנד ושות' ואנחנו בעננים ולא רק היא. אז כך שלגבי יעדים אני בטוחה שאפשר למצוא בכל מקום גם את הדברים הכייפים לילדים.
שחר לוקחת איתה לטיולים את הדברים שהיא הכי קשורה אליהם.
ואני אף פעם אבל אף פעם לא שוכחת את תיק התרופות שלי עם נורופן להורדת חום, טיפות אוזניים, פולידין וכל מה שצריך בשבילו, קרם אלוורה ועוד דברים חשובים. אלו התובנות הקטנות שלי אבל אני חייבת לציין שעד היום נסענו רק עם הגדולה שלנו כי היא היתה היחידה, עכשיו כשיש לנו עוד אחת אני עדיין לא יודעת איך יהיה, זה בטח יהיה שונה ואני בטוחה שגם כייפי... נדבר על זה אחרי פסח הטיול הבא המתוכנן. ולסיום אני יודעת שהמון אנשים ירימו גבה ויגידו ומה קורה עם הזוגיות שלכם? מה אתם אף פעם לא יוצאים לבד? אז כן אנחנו יוצאים לבד אבל בעיקר פה בארץ לצימרים או משהו כזה... ואתם יודעים מה הגעתי לעוד מסקנה החוויות הכי גדולות המשפחתיות שלנו הן מהטיולים האלו והצחוקים הכי גדולים בטיולים כי מה קורה לנו ביום יום כשכל אחד עסוק בעניינים שלו עבודה, בית-ספר, מחלות וכו' וכו'...

maybesure

New member
מנסיון

עם שני ילדים גדולים (אז בני 15,9):
בוודאי שכן, סיר הלחץ נוצר בכל אי התאמת ציפיות בעיקר בין בני הזוג. למשל בטיול חו"ל אחד האישלי ציפה שאני אנווט לפי המפה והוא ינהג. אני וניווטים לא הולך יחד
אז כל הזמן נשמעו שם נהמות. איך מונעים? תכנון מדוייק, חלוקת תפקידים, תאום ציפיות.
משחקים: לילדים שלנו התאימו כל מיני גאדג'טים כמו אם פי 3, גיים בוי, מלאי של סוללות, קלפים, ספרים, מכשירי כתיבה וציור.
יעדים ידידותיים לילדים הם יעדים שיש בהם פעילויות מתאמות. הולנד נפלאה ומזמינה מאוד לילדים בכל הגילאים - לא ממליצה על לינה באמסטרדם. הילדים שלנו נהנו בעיקר ממוזיאון השעוה, אפטלינג (קצת מאכזב אחרי אורלנדו), מוזיאון העינויים. הבת התרשמה מאוד מבית אנה פרנק. האקווריום, תחנות ההסבר אודות הכנת גבינות ונעלי העץ (בכפרים), שיט בנהרות.. כמובן שכל פארק שעשועים יכול להוות אטרקציה- אני אישית לא מתלהבת מהם. מעדיפה טבע ונופים וחשוב מאוד בעיני לשלב אותם אפילו כעצירה לפקניק בשום מקום שקט וירוק.
לקחת לילדים: חפץ כלשהו שהם קשורים אליו ולא יכולים להרדם בלעדיו. בענייני מזון - אני מעדיפה לא לקחת כלום מהארץ כי תמיד מסתבר שהחטיפים והמזונות בחו"ל יותר אטקרטיביים להם. בהולנד ילדי גילו את מרק העגבניות משקית
תכנון טיול עם ילדים לחו"ל תלוי קודם כל בגיל המטיילים. מאוד מומלץ לשתף אותם בתכנית שמפורטת לימים ושעות, אם הם בגיל שיכולים להבין, מה שמקל מאוד על ההתארגנות שם. להזכיר שוב ושוב שהיעד הוא לא המטרה אלא גם הדרך - ואם יעד מתפספס (מזג אויר, שעות פתיחה קצרות מידי..) אז לא קרה אסון ואפשר לוותר. להדגיש שבכל מסלול מותרת גם גמישות אם רואים משהו מעניין בדרך ומתחשק לעצור. לאסוף הרבה הרבה חומר מחברים, מהאינטרנט, ספרים ומפות. למשל: מחברה שמעתי על מוזיאון תיבות הנגינה בהולנד שהיה שווה את כל הטיול! מחבר אחר לקחתי תכנית בנויה לשבוע בהולנד, ושינינו לפי הלו"ז שלנו. עם הילדים היינו בחו"ל 3 פעמים, פעמיים מתוכם בארה"ב ופעם בהולנד. אחת השהיות בארה"ב הייתה ל 3 חודשים, ובזמן הזה אני לימדתי את בתי לימודי בית כדי שלא יחסר לה חומר כשנשוב, היא הייתה אז בכיתה ב'.

עץ זית

New member
אשמח לענות

אני נעה, אמא לשלושה בנים בגילאי 12.5,10,6. מטיילים בארץ ובחו"ל מאז היו תינוקות. המוטו שלנו לגבי טיולים לחו"ל: על מנת למנוע את סיר הלחץ אנחנו משתדלים לנסוע עם עוד משפחה תואמת (משפחה או חברים) שגם זה פתח לבעיות אבל למדנו להמנע מלכתחילה. עד עכשיו נסענו עם הילדים רק לארצות אירופה כי הטיסה קצרה וקלה. בשנה הבאה טיול בר מצווה לארה"ב. הנסיעות תמיד לכשבוע, לא יותר, תמיד למדינה אחת, תמיד מקום לינה אחד עם אפשרות בישול, תמיד עם רכב שכור. אני מתכננת את הטיול כך שנסיעות לא יהיו יותר משעתיים ביום ואם יוצא שכן אז עם הרבה הפסקות. כל ילד אורז לעצמו חפצים בתיק קטן אותו הוא לוקח למטוס ועליו הוא אחראי. רשימות הציוד נכתבות שבועות אחדים לפני הנסיעה, כל פעילות שנעשית בבית, נרשמים החפצים הדרושים לה. למשל מקלחת :סבון, שמפו, מרכך. אחר כך אני מסדרת לפי נושאים:רחצה הורים, רחצה ילדים, משחקים, ציוד מטבח, תיק תינוק ,תרופות ועוד. לתינוק ששותה פורמולה אני מתחילה מספר שבועות לפני לרשום תאריך פתיחה על הקופסה, מחשבת כמה קופסאות לשבוע ולוקחת אחת יותר. ציוד חירום...בלונים. בלוני סבון ובלוני גומי רגילים. לא תופסים מקום ותמיד נחמד לנפח אחד בעצירה ולשחק. בגדים ארוכים ניתן ללבוש יומיים שלושה ולא יקרה כלום. לגבי אריזה יש לי עוד המון טיפים אם יש שאלות. ילדים יכולים להנות כמעט בכל מקום אם מלהיבים אותם ומספרים להם על המקום. כמובן שפארק שעשועים משולב בכל טיול, גני חיות, פארקים ירוקים וגם זמן פנוי במקום בו אנחנו גרים. פעמיים היינו בסנטרפארקס (הולנד ואנגליה) וזו לדעתי החופשה האידיאלית עם ילדים. כולם נהנו ותחושת החופש היתה נפלאה. טיפ חשוב : לא למהר לשום מקום. אף אחד לא רודף אחרינו ואם היינו בטוסקנה ולא ראינו את מגדל פיזה (לא הסתדר) לא קרה כלום, השמיים לא נפלו ואנחנו לא מרגישים שהפסדנו משהו. אני תמיד דואגת לחטיפי חירום אצלי בתיק (שוגי). לוקחים משחקי קלפים, גייםבוייס וכו'. כל ילד מקבל לפני הנסיעה מחברת, בעמוד הראשון רושמים את הארץ אליה נוסעים ומדביקים את כרטיסי העליה למטוס. כל יום הם כותבים איפה היינו ומה עשינו ומדביקים מזכרות שאספו או גלויות שרכשו (בתקציב שניתן להם בתחילת הטיול) עלים מיוחדים שקטפו כרטיסי כניסה למקומות ועוד. יש לנו כבר כמה וכמה מחברות כאלה. מזכרת מדהימה ותעסוקה לערב בחדר. בטיסות הם מסתובבים ככל שהדיילות מרשות (בטיסה האחרונה בני הבכור וחברה בגילו עזרו לזוג הורים עייפים עם בתם בת השנתיים והעסיקו אותה כל הטיסה לשמחת הוריה). להזמין תמיד מראש ולודא הזמנה של ארוחות ילדים. חוויה משמחת. ובעיקר לזרום. אנחנו היינו איתם בפריס ומחוצה לה, אנגליה, איטליה, פעמיים הולנד ושוויץ. יש גם תכניות לקיץ הקרוב אבל עדיין בחיתוליהן. אשמח לענות על כל שאלה בנושא נסיעות למקומות אלה ונסיעות בכלל.

למעלה