סיקור אישי שלי על רבות הדרכים

walk on

New member
../images/Emo41.gifסיקור אישי שלי על רבות הדרכים../images/Emo41.gif

רבות הדרכים – סיקור אישי אהבה- להיט, אין יותר מידי מה להגיד על השיר. דניאל ללא ספק עלה פה על להיט עם לחן מצמרר+ טקסט שמדבר כמעט לכולם. רגיש, יוחד ובעיני נותן המון תקווה, כי למרות ש'היא תשרוף את כל מה שהיית' , עדיין אתה רוצה תמיד להמשיך לאהוב, ולהיות נאהב. רק בעיה אחת קטנה, או יותר נכון להגיד, הערה – חבל שדניאל פתח את האלבום עם השיר הנ"ל, כי בעיני השיר הוא ה"היי לייט" של האלבום, ולכן דניאל היה צריך להתעקש על הסדר ולשים את "אהבה" לקראת הסוף-אמצע, כי ברגע שאתה פותח בשיא, אין למאזין למה לצפות יותר. ספרי לי- בשבילי השיר הוא דיי תגלית, או ניסיון לנתח את האופי של דניאל. אבל לא דניאל סלומון הקלידן של אביב. דניאל סלומון הזמר. לפי דעתי דניאל מציג פה צד דיי תמים שלו. של אופי תמים. נאיבי. אופי של ילד. הוא כאילו מבקש ממנה שתספר לו הכל. המשפט "הולך יחף על חופייך", נותן הרגשה של תמימות. מתייחסת ללחן – שונה, יותר עוצמתי מכמה שירים אחרים באלבום הנ"ל, או אפילו באלבום הקודם. כניראה שמתחברים על דניאל סלומון, עולה ישר הקלידן של אביב, ואוטומטית מצפים לסולו מרגש על הפסנתר. אז ספרי לי ללא ספק, תגלית האלבום. [מציינת גם שזה השיר הכי ארוך בדיסק 05:21 דק'.] אין לך הגנה- שיר דיי סתמי בעיני. הטקסט נורא מזכיר שיר של אביב. משהו ששומר כעס אולי[?] כלפי האמא, שומעים בכמה שורות ניצוצות של מלנכוליה עדינה. שיר דיי סביר+לחן טוב. העיבוד לשיר פחות טוב בעיני. עשן בעיני- עד שהגעתי לשיר הזה עבר המון זמן. אני חייבת לציין שהשירים של דניאל נורא ארוכים, כלומר, עד שעוברים שיר לוקח המון זמן וקשה להישאר מרוכזים, וזה קצת מתחיל לשעמם את האוזן. "עשן בעיני" זה שיר מאוד מוזר, בייחוד הלחן, כבר בדקה הראשונה וה17 שניות[01:17] של השיר, יש איזשהי 'התפרצות' על הפסתנר, ולדעתי זה מוזר, אך מוסיף המון לשיר. הופך את הלחן למשהו שונה מהשירים האחרים והופך את השיר ליותר אקסקלוסיבי. רבות הדרכים- לחן טוב. מזכיר לי שיר של All Saints . לחן קליל. לא איזה מלודיה מסובכת. טקסט טוב. אופטימי בעיני, למרות הכאב שכביכול מתבטא בזה שאהבה שלהם מרחוק. בעיני השיר הנ"ל היה צריך לסיים את האלבום ואז היתה מן אירוניה שמשולת עם סיום טוב + ציפיה להמשך. "ובכל סיום יש התחלה של משהו חדש". חובה לציין לטובה את דנה עדיני ששרה טוב מאוד עם דניאל, ועושה את העבודה. מרגישים את החיבור בניהם. מציינת גם את העובדה שדניאל בחר זמרת אנונימית, ונתן לה בה. ומכל זה יצא שיר מקסים. מיתר קרוע- אני אישית לא מתחברת לטקסט, הלחן כבר מתחיל לשעמם שוב. השיר עצמו לחוד כשהוא עצמו, טוב לגמרי, אבל אחרי כמו שציינתי ממקודם, יותר מידי שירים עם לחן + טקסט דומים, וזה באיזהו שלב מתחיל לשעמם. חייבים גיוון. אין כמו האהבה שלך- השיר כבר נפתח טוב. שומעים קצת כלי נגינה אחרים משתתפים יותר. הגיטרה יותר דומיננטית. לחן נהדר. והביט[קצב] יחסית יציב. הטקסט נחמד מינוס, אבל ברגע שהכיוון של הלחן משתנה, המילים יכולות להיות רק "בסדר", והשיר כולל לחן, יכול לצאת נהדר-כמו במקרה הזה. ושוב, דגש על הלחן. פעם- השיר הזה נתן לי את מה שרציתי להגיד, אבל לא היה לי בסיס מוצק עד עכשיו. השם שם הדיסק היה צריך להיקרא "אהבה". דניאל עוסק המון באהבה, רוב הטקסטים על אהבה. ובכמו בכל דבר שיותר מידי, זה מתחיל לשעמם. אבל הלחן הפתיע אותי לטובה. ולמרות הכל אני חושבת שדניאל יכול להתחיל לכתוב על נושאים קצת אחרים. אחרת- אחרי שני שירים לפני זה, של לחן "רועש" הגיע תורו שוב, של הלחן השקט. תזמון טוב. שוב הלחן טוב. נורא דומה ללחנים אחרים הקודמים בשירים הרגועים. בעיני זה טקסט הכי טוב בדיסק. ממש התמלאו לי העיניים בדמעות. דניאל הצליח להעביר הרגשה של אמיתיות שממש מרגישים. מציינת שהלחן מוסיף להיות טוב אחרי שהפזמון, שדניאל משתף יותר כלי נגינה בשיר. מוסיף המון. מוסיף הרבה עוצמה. מה את נושאת- ההתחלה מזכירה לי את " אין מלאכים בגן עדן ". אולי זה אני, אולי זה האקוסטית. בעקרון אני מבינה את דניאל שהוא בחר לשים את השיר הזה לסיום הדיסק. שיר מרגיע. כמו אאוטרו outro. סיכום כללי : אם היו לוקחים כל שיר אחד אחד לחוד, השירים היו נהדרים ומעניינים. אבל בגלל שהרצף שלהם קרוב לשני, ובגלל שרובם מדברים על אותו נושא, וברובם הלחן דומה, אפשר לומר בעדינות רבה שזה קצת משעמם. בעקרון יש בדיסק המון שילובים של, טקסטים פחות טובים, עם לחן מעולה, וההפך – טקסטים מעולים עם לחן פחות טוב. לפי דעתי זה שילוב מעניין מאוד ונותן למאזין "בדיקה שניה" של השירים ולא פוסל אותם. חיסרון אחד – השירים יותר מידי ארוכים לטעמי. האלבום כמו שציינתי מלא אהבה, אולי שוב, יותר מידי. דניאל עוד בודק את הגבולות וזה עדיין בסדר לאלבום שני. בשורה התחתונה – אני ממליצה על האלבום, יש בו נגיעות של מלנכוליה. של תמימות. של עצב. רגש. לב שנשפך בפני כולם. והכי חשוב.. א-ה-ב-ה.

קרוב למה שאני חושב...

קשה להקשיב לאלבום הזה וגם לראשון של דניאל כמה פעמים ברצף. בשלב מסויים זה מתחיל קצת לשעמם. הייתה תקופה שהקשבתי ל-'אהבה' בכל רגע שיכולתי ואז הוא נשמע לי בנאלי וחסר משמעות בשבילי... יש שירים שצריך להקשיב להם פחות ואז יש להם יותר ייחוד. ככה זה אצלי לפחות. אני צריך להקשיב לאלבום יותר זמן בשביל להעביר על כל שיר ושיר ביקורת כמו שאת עשית [בדרך ממש טובה ד"א
]. כמובן שכולם מוזמנים להעביר ביקורות על האלבום בשרשור זה ואני אעלה אותן למאמרים אם תרצו.

טול2

New member
לא יודעת מה איתכם

אבל אני לא רואה שום קושי בשמיעת האלבום. אלבום מדהים,אחד הטובים שיצא לי לשמוע,אחד הטובים שיש לי. כל שיר ושיר..פשוט אין מילים,אין שיר שנראה לי סתמי,מיותר,חסר משמעות.. האלבום הזה מפוצץ בכישרון אדיר של דניאל. הלוואי וירבו אלבומים כאלה,קשה לי לתאר כמה אני נהנת ממנו.

walk on

New member
תודה על התגובה נעמן

אני דווקא חושבת שלפי השמיעה הראשונה של אלבום, ככה מקבלים את הרושם הראשוני שבדר"כ הוא האמיתי והנכון. [לפחות אצלי] אבל כל אחד רואה וחושב אחרת. וטוב שכך, אחרת לא היו בעולם כמה דעות. טול- לפי דעתי האלבום טוב. וגם המצלתי עליו חבל שלא קראת יותר טוב את הסיכום שלי. אני אמרתי שעם היו לוקחים שיר שיר, זה היה מעניין. פשוט הרצף לא היה טוב. בכל אופן, תודה על התגובות ואין לי שום בעיה שזה יכנס למאמר. להפך. אני אשמח. בקרוב מאמר על האלבום הקודם.

טול2

New member
קראתי כל מילה מותק

גם תקטע שכתבת שאם היו לוקחים שיר שיר..וגם ראיתי שהמלצת על הדיסק. פשוט לא הסכמתי עם מה שכתבת שנעמן חיזק אותך,שזה קצת קשה לשמוע את האלבום ברצף,ומשעמם.

walk on

New member
אה אוקי

בכל אופן, אני עדיין חושבת שיש רצף מסויים של כמה שירים דומים :) חטול אני אוהבת אותך:)

hodayoyo

New member
אני דווקא מסוגלת לשמוע אותו ברצף...

אני לא טובה בלבקר כל שיר לגופו... אני בד"כ או אוהבת או לא סובלת שירים, למרות שבחלק של האוהבת זה מתחלק... אני בעיקר אוהבת את הסולו פסנתר בשירים כמו עשן בעיני, אחרת ומיתר קרוע. השיר הכי חלש בדיסק הוא מה את נושאת, זה השיר שאני הכי פחות אוהבת. בהופעה בתמונע כשדניאל ניגן חלק מהשירים מהדיסק ממש נתםסתי על אין כמו האהבה שלך. מיתר קרוע הצליח לרגש אותי אפילו שאני לא מכירה את מי שעליה נכתב השיר, בכל זאת זה צובט... אחרת- הטקסט מדהים אותי... ממש מרגש ועצוב ונוגע לך בלב... והלחן גם כן, עם הסולו פסתנר... והקטע ש: "ולמרות שזה קורע אין בי צעקה...." זה קטע שעושה לי צמרמורת כל פעם מחדש. פעם זה שיר לא כל כך ברור לי... זה כאילו עצוב לו שהקשר נגמר אבל הוא מנסה להסתיר את זה אז הוא מודה שהיא שחררה אותו?! את רבות הדרכים אהבתי, אבל יש שירים יותר מוצלחים ממנו בדיסק. כמובן שזה נותן גיוון השילוב של דנה עדיני בדיסק. זהו :) בסה"כ אהבתי מאוד את הדיסק וכמו שאמרתי- אין לי בעיה לשמוע אותו שוב ושוב... וזאת אחת שאומרת שאהבה טחון, כן? :) ולפחות על הדיסק הזה אבא שלי לא יכול לשאול: מה זה השירים האלה? כמו שהוא שאל על הדיסק הקודם... אני חושבת שזה היה ב"כולם אוהבים"... :)

טול2

New member
בקשר לפעם

למה נראה לך שהוא מנסה להסתיר משהו? הוא מראה כמה הוא היה תלוי בה,כמה הוא אהב אותה,וכנראה שהוא מודה על זה שהיא שחררה אותו,שהוא לא תלוי יותר באף אחד.

hodayoyo

New member
כי זה כמו...

תחשבי שחברה שלך פוגעת בך נורא ואת לא רוצה שיכאב לך על הפגיעה הזאת אז את משכנעת את עצמך בזה שבעצם טוב לך הפגיעה הזאת והכל לטובתך אז את אומרת את זה לעצמך... וזה כאילו מה שהולך בשיר הזה... כמה טוב היה להם יחד ואז הוא כאילו משכנע את עצמו ואומר יופי ששחררת אותי אבל לאו דווקא מאמין בזה.

טול2

New member
חח..

אני ממש לא רואה את זה ככה שהוא משכנע את עצמו שטוב לו אחרי שהיא שחררה אותו. והוא לא אומר בשיר כמה שאהבה שלהם היתה פורחת ויפה ומקסימה וכל זה הוא מתאר כמה הוא היה תלוי בה למשל: פעם אהבתי אותך כמו כלב בבית חיכיתי לך" "פעם אהבתי אותך כמו ילד תלוי רק בך" "פעם אהבתי אותך כמו כלא כמו כלא אסיר שלך" אז כן,הוא אהב אותה,אולי יותר מידי..אבל לא מוזכר םה כמה טוב היה להם ביחד וכל מיני כאלה. בקיצור,אנלא חושבת שהוא משכנע את עצמו כלום,פשוט ככה הוא מרגיש,באמת.

walk on ../images/Emo45.gif

אומנם עוד לא יצא לי להקשיב לכל השירים אך אני חייב לציין שכתבת ביקורת בצורה מדהימה וכל הכבוד
. לגביי השיר "אהבה" שפותח אני מסכים איתך ב-100%. בטור מבקרת מה שבטוח יש לך עתיד.

lady mika

New member
לאיזה שיר של ALL SAINTS את מתכוונת?

מאוד אהבתי את האלבום בכלל ואת 'רבות הדרכים' אני שומעת כל הזמן. שיר מאוד קליט וחזק. אני שוברת את הראש לאיזה שיר שלהן הוא דומה כי אני מכירה את כל המוזיקה שלהן

hodayoyo

New member
כי שנייהם כמו דיקלום...

ושנייהם מדברים על נושא דומה :)

MiziMeow

New member
רק אני חושבת שרבות הדרכי זה העתק של

Glory box של Portishead? פעם ראשונה ששמעתי את רבות הדרכים ברדיו ההיתי בטוחה שזה גלורי בוקס בגלל ששמעתי את זה חלש ואז שהגברתי התאהבתי. אבל עדיין השיר כמעט שזהה לדעתי.

למעלה