פרוייקט חדש!! ה-אירוע שלכם

fireman

New member
../images/Emo41.gif פרוייקט חדש!! ה-אירוע שלכם ../images/Emo41.gif

בואו נגלגל קצת אחורה...ניזכר באירועים שהיינו בהם...אני בטוח שהיו כאלה שלא שכחתם כי בטח היה בהם משהו מאוד מעניין... אז ספרו לנו על האירוע הכי מעניין שהייתם בו...הכי גדול, שעבדתם בו הכי קשה, אירוע כזה שבחיים לא תשכחו...ספרו עליו הכל...מה היה? איך קרה? כמה זמן? כמה רכבים? ואיזה? מה עשיתם? פאדיחות שקרו שם...דברים מצחיקים שקרו, דבריםשהמזל שיחק לכם בהם...הכל מתקבל..... ואני אפתח באירוע שלי.... לי זכורים 2 אירועים בולטים....אחד מהם זה שריפה של וילה שחצי ממנה היה בנוי מעץ....היינו שם 3 צוותים....שני רכבי סער ורכב אספקת מים שהגיע אחרי שפרסתי קו 3 צול להידרנט הכי קרוב שהיה במרחק של בסביבות 200 מטר מה שגרם לי למצוא את עצמי רץ עם 2 זרנוקים של 3 צול בכל פעם במעלה הרחוב שהיה לצערי בנוי על גבעה....עד שסיימתי את הקו הייתי במצב של לזחול אותו בחזרה אל הרכבים....אחרי שהקו האינסופי הזה התחיל להזרים מים הגיע הרכב אספקת מים והעצבים שלי הגיעו לסף שלא יתואר.... קרעתי שם את התחת....אותו אירוע היה משימת כיבוי ומשימת הצלה....הצלה של אוסף חליפות נדיר שהובא מחו"ל דרך החלונות באמצעות סולמות כאשר המירוץ היה להציל את הציוד הזה לפני שישרף וזאת בגלל תחנוניה של בעלת הבית שאוסף החליפות הזה היה יקר מאוד לליבה....עבדנו שם עם 4 קוי מים ועם תותח גג של רכב סער על מנת לכבות את גג העץ שבער כולו...על מנת לעבוד עם התותח נאלצנו לבקש מחברת חשמל לנתק את הרחוב כולו מחשמל משום שהיינו צריכים להתיז מים דרך קו חשמל אני אישית עבדתי בכמה מוקדים של הבעירה ברוטציה פעם הסלנתי מים דרך החלון של הקומה השניה מלמטה פעם אחת לחלון אחר כשאני עומד מתחת לחלון והלהבות פורצות ממנו החוצה ומתפשטות אל הגג ופעם אחת בתוך הבית עצמו...אחת השריפות שאני בחיים לא אשכח. אירוע אחר שאני לא אשכח הוא בשני בתים צמודי קרקע בעלי קיר משותף....שני הבתים נשרפו כליל...עבדנו שם עם שני רכבי סער...רכב אספקת מים ומנוף גבהים שהסלין מים מלמעלה....לאחר כ3 שעות האש כובתה כליל....התחלנו לקפל את הציוד ורעש אדיר שלאחריו היה המון אבק.....נחשו.... שני הבתים התמוטטו לגמרי....המון מזל היה לנו שם....אף אחד לא היה בתוך הבתים. אני מחכה לסיפורים שלכם...בהמשך אני אביא עוד סיפורים בולטים מהשריפות המעניינות שהייתי בהם. יום טוב

TAFD

New member
בלי לפגוע ערן.....

עם כל הכבוד לאירועים האלה, הייתי מצפה שאחרי כמה שנים בתחנה גדולה כמו באר שבע יהיו לך סיפורים על אירועים גדולים יותר מאשר וילות ובתים... בלי לזלזל בוילות ובתים ולעשות אספקה למרחק של 200 מטר (דרך אגב, היית פורס נחש בהתחלה וזה היה מקל עליך, למרות שהיו בו מלא זרנוקים בטח...). יש תחנות שגם אירועים כאלה אין להם, אבל בכל זאת הם לא בלתי נשכחים, יש אירועים גדולים מהם...

fireman

New member
תראה רותם

שריפות הרבה יותר גדולות היו כמו אולם אירועים שיצאנו אליו עם 10 רכבי כיבוי ו3 מנופים אבל לא היה שם שום דבר בלתי נשכח....רק שפכנו שם מים בכמויות אדירות. את האירוע הזה ספציפית אני לא אשכח בגלל שחילצנו משם.....נשמע לא הגיוני....בגדים דרך החלונות....זה היה האירוע הראשון שלי שנכנסתי אל תוך המבנה עם מנ"פ ואחד הימים העמוסים ביותר שחוויתי שבו היה גם אירוע חומ"ס....זה מה שעלה לי בראש....

firefighter

New member
פשוש ../images/Emo69.gif

על תתרגש חבריקו כל אחד רואה את זה בצורה שונה

TAFD

New member
הבתי ערן

הבנתי את זה וגם לי היו שריפות בבתים שחלקם היו סתמיות וחלקים באמת היו יותר "מרגשות" או מיוחדות כמו שציינת. כל אחד זוכר את האירועים שמיוחדים לו וזה מאוד סוביקטיבי. אני רק ניסיתי לומר שבדרך כלל (הכוונה היא בדרך כלל) שריפות גדולות (כמו האולם אירועים שציינת) יותר מיוחדות ונזכרות, גם אם אין בהם שום דבר מיוחד חוץ מהגודל שלהם, כי בכל זאת בשריפה בגודל כזה תמיד יש הרבה עבודה, חוץ מהקטע של לתת מים בכמויות, זה לא שנותנים מים וזהו ושאר הכבאים עומדים במקום, יש בלאגן ואקשן והרבה עבודה באירוע כזה.

למעלה