שירשור גמילה

l i r o n i t

New member
../images/Emo53.gifריגרסיה

נועם כבר חודש עם תחתונים, הכל הלך בסדר, קצת פיספוסים פה ושם, ימים יבשים וימים קצת פחות.... אלא שביומיים האחרונים הוא כאילו "שכח" שהוא צריך לבקש. הוא פשוט לא מבקש בכלל, הולך לפינה או נכנס מתחת לשולחן ועושה. ולמעשה אם אני לא יוזמת ישיבה על הסיר, הוא כבר לא מבקש בעצמו.... מה לעשות? ובכלל - איך להגיב כשזה קורה? מתסכל כ"כ

בוליפלג

New member
'כבר' חודש = 'רק' חודש../images/Emo13.gif

קודם כל לא להילחץ... אתם עדיין בתהליך של גמילה. המשיכי להציע את הסיר, לא לכעוס כשיש פספוס, לנקות ולומר שבפעם הבאה יוכל לעשות בסיר/שירותים (היכן שנהוג אצלכם). מדובר בילד צעיר מאד (לא מאד נפוץ שבנים נגמלים בשלב מוקדם שכזה
).

../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

בהחלט מדובר בילד צעיר מאד (אצלי אף אחד מהבנים לא נגמל בגיל הזה). יכול להיות שבהתחלה הוא מאד התלהב מהעניין ועכשיו כזה הפך לדבר שבשגרה, הוא פחות מתלהב ואולי גם רוצה מנסה להשיג עוד קצת "צומי" (בכל זאת יש לו גם אח קטן...). נסי "להזכיר" לו ללכת לשירותים מדי פעם וכמו שבולי כתבה, לא לכעוס על הפספוסים וממש לא לעשות מהם עניין גדול. (למרות שזה מרגיז). בהצלחה!

dikiyossi

New member
גמילה בלילה

נויה כבר חצי שנה גמולה ביום ביום שישי האחרון החלטתי סוף סוף לגמול אותה גם מטיטול לילה (אל תשאלו למה לא עשיתי את זה לפני...גם אני לא יודעת למהה חיכיתי כל כך הרבה זמן...) כבר שלושה לילות שהיא ישנה בלי טיטול וקמה ספוגה בפיפי...השאלה שלי כמה זמן זה לוקח, מה כדאי לעשות עוד, חוץ מכמובן לשלוח אותה לפיפי לפני השינה ולהעיר אותה לפיפי לפני שאני הולכת לישון ? איך זה הלך אצלכם? בקיצור קצת תמיכה לא תזיק... המון תודה :)

noabl

New member
לגבי גמילת לילה

לפי מה שאני יודעת (הבן שלי עדיין לא גמול בכלל) גמילת לילה היא גמילה פיזיולוגית לעומת גמילת יום שהיא פסיכולוגית. לדעתי את צריכה לחכות בסבלנות שהבת שלך תקום עם חיתול יבש בבקרים ורק אז להוריד לה את החיתול. אבל בטח עוד מעט יענו לך בעלות הניסיון...
בהצלחה נועה

../images/Emo45.gif וחוק מרפי אומר, שגם אם במשך חודש היא

תקום יבשה, ביום היחיד שתהיה בלי חיתול, היא תרטיב
. ענת, ששכחה לחתל את הבן שלה אתמול, וגילתה הבוקר ברגע האחרון כשהיא סופר-ממהרת שהוא רטוב.

אצלינו

עם הגדול שהוא כיום בן 4 כשגמלתי אותו היה בן 2 וחודשיים, אבל בלילה גמלתי אותו בגיל 2 וחצי כשהיה חם יותר, שאפשר לייבש את המצעים ואת השמיכות, בחורף זה טיפה קשה. מה שאנחנו עשינו הייתי שמה שעות מעורר ב3 בלילה הייתי קמה מקימה אותו ממש מרימה על הידיים ולשרותים, ואז היה עושה באסלה וחוזר לישון, היו פיספוסים פה ושם. עכשיו אני בתהליך גמילה עם השני בן 2 ו3 חודשים, אני עדיין לא אגמול בלילה למרות שהוא מתעורר עם טיטול יבש. שיהיה בהצלחה

בוליפלג

New member
שתי גישות מקובלות לגמילת לילה,

האחת - להמתין לרצף של שבוע- 10 ימים - שבועיים של התעוררות עם טיטול יבש, כשההנחה היא שהגמילה הלילית היא איננה 'רצונית', נסמכת על בשלות פיזית (כליות וכד') ואין טעם להסיר טיטול לפני מצב שכזה. השנייה - לנסות ולהורי את הטיטול לפרק זמן של שבועיים ימים ולראות מה קורה, אם יש שיפור וכד'. אגב - מקובל מאד להפריד בין גמילת היום והלילה, מאותה סיבה שציינתי לעיל, לעיתים גם לפרקי זמן של למעלה משנה, לכן מיותרת התוספת שכתבת בסוגריים : "אל תשאלו למה לא עשיתי את זה לפני...". (בתי היא דוגמא לכך, גמולת יום במשך שנה ו-5 חודשים ולילה עדיין עם טיטול - אין בקרים יבשים..). יש הטוענים כי הורים המעירים את ילדיהם במהלך הלילה ל'פיפי' למעשה אינם 'גומלים' אותם, שכן האחריות לכך נמצאת עדיים בחזקת ההורים - ילד גמול הוא ילד שמתעורר לבד לפיפי, גם באמצע הלילה וקם יבש בבוקר. ובקיצור - אני 'הולכת' עם האסכולה הראשונה, ממתינה ליובש. מקווה שסייעתי
אגב, לא ציינת בת כמה הילדה

dikiyossi

New member
נויה בת שלוש וארבעה חודשים

והיא גמולה ביום מגיל שנתיים ושבע (או תשע...לא סגורה על זה...) גם אני שמעתי על הגישה של חכי עד שהטיטול בבוקר יהיה יבש ורק אז תתחילי, אבל זה לא נראה לי הגיוני כי הטיטול שלה מפוצץ בבוקר ומה עוד שברגע שאני שמה לה אותו אז היא כבר מתעצלת ללכת לשירותים ואם יש לה פיפי היא פשוט אומרת לעצמה אה סבבה אני עם טיטול ועושה בטיטול וזה נראה לי קצת ללכת אחורה לכן החלטתי פשוט להוריד ולחכות שהיא תבין את עצמה באיזה שהוא שלב... באחד הלילות באמת השקעתי בלקחת אותה לשירותים ובאמת באותו בוקר היא קמה יבשה אבל גם זה לא נראה לי הגיוני כי אני זו שמעירה אותה והעניין הוא שהיא תלמד להעיר את עצמה...אז הפסקתי ...אני לוקחת פעם אחת לפני שאני עולה למיטה וזהו...אני מניחה שזה יקח זמן אולי הרבה זמן אפילו...מה לעשות...נמתין

בעקרון, אני בעד גמילת לילה בצמוד לגמילת יום,

אבל הגישה המפרידה בין גמילת היום והלילה בהחלט מקובלת. אני חושבת שגמילת לילה בחורף היא די מסוכבכת ולכן במקומך, הייתי מחכה לאביב. גם לילדים גמולים, קורה שבורח פה ושם פיפי בלילות החורף וזה לא כ"כ נחמד להחליף פיג'מה, מצעים ושמיכה רטובה באמצע הלילה. אם את בכל זאת מחליטה להמשיך בתהליך, ממליצה לך לקנות לשמיכת החורף ציפת ניילון (כמו שיש סדין ניילון למזרן וציפית ניילון לכרית) ורק עליה לשים ציפה מבד.

aytapuz

New member
אנחנו מעוניינים לקנות סיר. האם כל הסירים הם

דומים או שגם כאן יש חשיבות לסוג הסיר שקונים? תודה!

גמילה, גמילה, כמה קשה...

הי, פתאום גיליתי את הפורום הזה ואולי כאן אמצא תשובות לנושא כאוב: טל היה בן שלוש בספטמבר. ביוני החלטנו בשיתוף עם הגננת להתחיל גמילה מטיטולים. בהתחלה היה בסדר, היה מפספס מדי פעם אבל לא נורא. בספטמבר נולד לו אח ואז החלה תקופה של פספוסים, כל יום וכמה פעמים ביום. אמרנו בסדר, נולד לו אח והוא מחפש תשומת לב וכו', לא נורא, יעבור. אבל מאז עברו יותר משלושה חודשים ואנחנו עדיין באותו מצב. זה נראה כאילו הוא לא שם לב שבורח לו. רק כשהולכים לשירותים אז רואים שהתחתונים רטובים. הוא לא אומר שברח לו. אנחנו שואלים כל הזמן ואומרים לו כל הזמן ללכת לשירותים. הוא אומר שאין לו פיפי. לפעמים אנחנו ממש מכריחים אותו ללכת אז לפעמים זה מאוחר מדי וכבר ברח לו. בקיצור אנחנו כבר חצי שנה בתהליך של גמילה מטיטולים עם פספוסים יומיים וכביסות אינסופיות... אשמח לרעיונות ותובנות מה אפשר לעשות בעניין.

למעלה