שרשור שאלות למר חיים רפלובסקי ממד"א

דנטל

New member
../images/Emo41.gif שרשור שאלות למר חיים רפלובסקי ממד"א ../images/Emo41.gif

חיים רפלובסקי ממגן דוד אדום מגיע להתארח בפורום. האירוח יתקיים ב- 6/12 בשעה 18:00. מד"א פתחו קורס לדרכי התגוננות בזמן רעידת אדמה בעקבות פניות רבות מצד אזרחים והאירוח יעסוק בו ויעשיר אותנו במידע בנושא. אתם מוזמנים לשרשר לפה שאלות בנושא למר רפלובסקי
.

קורס קצר מד"א - התנהגות ברעידות אדמה

שלום לדיטי, הקורס מתקיים בתחנות מד"א. במקרה ויש קבוצה של 15 איש המעוניינת לקיים את הקורס במקום אחר, האפשרות קיימת. לתיאום ההדרכות יש לפנות למוקד ההדרכה של מד"א 1-700-500-430 או באתר מד"א www.mdais.org חיים

דיטי

New member
תודה! (וואו, איזה דייקן)

הקורס מתקיים בכל עיר בה יש תחנה? יש מינימום של כמות משתתפים לפתיחת קורס?

hotman10

New member
2 שאלות...

כמה זמן יש לנו להגיע למקום מוגן? √ עדיף לחדר מדרגות מבטון או מתחת למשקוף?

מענה לשאלות

שלום רב, 1. להגיחע למקום מוגן - מה יותר מהר. אין התראה. מגיבים כשהרעידה החלה, ולכן כל שניה קובעת. 2. העדיפות היא לממ"ד אם אין זמין - חדר מדרגות מבטון ואם אין אפשרות בצמוד לרהיט כבד. זהו האתר הרשמי של מדינת ישראל עם ההנחיות בעניין: http://www.eqred.gov.il/eqred/

האירוח הזה מגיע בזמן (רעיון נהדר../images/Emo70.gif)

שלום לך חיים , תודה על שיתוף הפעולה,בנושא חשוב זה. ברצוני לשאול כמה שאלות:
לגביי קורס התגוננות בזמן רעידת אדמה האם ניתן להזמינו למקום בו יש קבוצת אנשים המעוניינת לעבור אותו? או שזה מועבר רק במד"א?
בזמן רעידת אדמה חזקה האם נכון להשאר בתוך הבית או לברוח החוצה?
במידה שבתוך הבית
, האם רצוי להמצא לייד קיר/רהיט או מתחת למשקוף?
בזמן נהיגה
האם לעצור בצד ולהשאר בתוך או מחוץ למכונית?
איזה ציוד היית ממליץ להכניס
לתיק שמכינים לשעת חירום(
רפואי וכללי)?
תודה מראש והלוואי שלא נצטרך ....

תשובה לשאלות

תודה לאמא של אור. 1. הקורס מתקיים בתחנות מד"א, ואם יש קבוצה בת 15 איש, נשמח לבצע גם במקומות אחרים. להרשמה לקורס יש לפנות למוקד ההדרכה של מד"א 1-700-500-430 או באתר מד"א www.mdais.org 2. כללי ההתנהגות בעת רעידה http://www.eqred.gov.il/eqred/. העקרון הוא לפעול מהר - במבנה חד קומתי לצאת החומצה. במבנה רב קומתי - להכנס לממ"ד אם אין אפשרות לחדר המדרגות ואם אין אפשרות להצמד לרהיט כבד. 3. להשאר ברכב. הרכב עצמו נותן הגנה מפני חפצים נופלים וחוטי חשמל קרועים. 4. את רשימת הציוד המדוייקת תמצאי באתר ההערכות לרעידות אדמה - זהו הקישור: http://www.eqred.gov.il/eqred/prepare/instruction.htm. חשוב לזכור לא להכניס לערכה פריטים עם חיי מדף (פג תוקף) קצר כדי שלא נמצא את עצמנו בזמן אמת עם פריטים שאסור להשתמש בהם. חג שמח. חיים

tirzonet

New member
שלום רב

קראתי בעיתון שהקורס נמשך 4 שעות. איך מתנהל הקורס? הרצאות? מצגות? שאלות ותשובות?

מתכונת הקורס

שלום רב, הקורס בנוי בעיקרו ממצגות, כשבכל פרק יש כמובן מקום לשאלות. במקומות שרלבנטי ואפשרי גם מדגימים. שעתיים - מהי רעידת אדמה, איך מתכוננים לפני, מה עושים בזמן ומה עושים אחרי. עקרונות בטיחות אש. עקרונות בעזרה ראשונה למי שאינו מיומן... בסוף גם מקבלים כרטיסיה נחמדה שתזכיר לנו מה לעשות אם וכאשר (וכמובן - שלא נצטרך) חיים

שרימפי

New member
יש לי גם שאלה

אני גר אצל סבתי, אישה בת קרוב ל-80 אשר מוגבלת בהליכתה. אני תוהה כיצד עלינו לדאוג לשמור עליה במקרה של רעידת אדמה קרבה, מכיוון שקשה לה להתכופף או לרוץ לחדר המדרגות. האם יש דרך כלשהי לעזור ולהגן על קשישים בזמן רעידה?

מענה לאנשים מוגבלים

שלום רב, תודה על השאלה. הטיפול באנשים עם מוגבליות הוא אכן אתגר בתרחיש רעידת אדמה. אני מצרף פוסטר הנחיות שהוכן עבור בתי החולים ע"י משרד הבריאות ובו הנחיות כיצד להגן על אנשים המרותקים למיטתם. חג שמח.

ר ציני

New member
שלום, לגבי ממ"דים

הם יותר מוגנים מפני רעידות אדמה מאשר החדרים האחרים בבית?

ממ"דים

ממ"ד הוא האפשרות המועדפת להתגוננות ברעידת אדמה. מדובר במבנה בטון יצוק לאורך כל הבניין מה שמעניק לו חוזק.

המצגת שמתסובבת ברשת, וההתנגדות לה.

המקור כפי שהוא מופץ ברשת מסתובבת מצגת מתורגמת על דרכים להינצל מרעידות אדמה. המצגת מתחילה כך: איננו יודעים אם היום תרעד האדמה - אנא הפיצו את המסמך הזה. לא ניתן לשער כמה חיים אפשר להציל בעזרתו במקרה חירום של התמוטטות מבנים ורעידות אדמה. שלום, שמי דוג קופ (Doug Copp). אינכם מכירים אותי, אבל אני נמצאתי בתוך 875 בנינים שהתמוטטו ועבדתי עם קבוצות הצלה ביותר משישים ארצות. ייסדתי קבוצות הצלה בעוד מדינות רבות ואני חבר בקבוצות הצלה של האו"ם, של OEA (ארגון ארצות אמריקה) יוניס"ף ועוד ארגונים רבים אחרים. הסבר הצלב האדום האמריקאי התייחס למצגת ולהמלצות של Doug Copp וטוען שאינן מתאימות לתקני הבניה בארצות הברית. יותר מכך, הארגון טוען שפעולה על פי ההמלצות עשויה לסכן חיים ולא להציל. יש טענות שכותב ההמלצות הוא רמאי ומומחה מטעם עצמו. לקריאה נוספת באתר snopes.com -------------------------------------------------------------------------------- וכיצד מתייחסים במגן דוד אדון אל הויכוח הזה? --------------------------------------------------------------------------------

מצגת ברשת

שלום רב, 1. ההמלצות הלאומיות נכתבו ע"י טובי המומחים בארץ ע"ס הניסיון העולמי. אפשר לראות באתר המצורף שאינן סותרות את האמור במצגת, אך מציעות פתרונות טובים יותר. 2. לא מוכרת לי התגובה של אנשי הצלב האדום האמריקאי, אך מהיכרות אישית איתם, מדובר בחבורה של אנשי מקצוע ברמה גבוהה מאד, שלא היו מוציאים תגובה רשמית אם לא היו לה סימוכים מקצועייםחד משמעיים. חג שמח, חיים

חיים שלום

מה הדבר הראשון עליו תמליץ לעשות בזמן רעידת אדמה? מה רצוי שיהיה מוכן בכל בית למקרה כזה? ואיך מגנים על בני הבית? תודה!

מה לעשות

הדבר הראשון הוא להגן על עצמך - עפ"י ההנחיות באתר מצ"ב. באותו אתר קיימת גם רשימת הפריטים אותם כדאי להכין והפעולות החשובות שכדאי לעשות קודם. חג שמח, חיים

למעלה