המשימה היומית

../images/Emo41.gif../images/Emo26.gifהמשימה היומית../images/Emo36.gif../images/Emo41.gif

הונגריה מרהיבה ביופיה! היום הייתי רוצה שכל אחד מאיתנו יקח מקום אחד מיוחד בו הוא ביקר ויספר עליו פה לחברים, ואם אפשר עם תמונות זה יהיה נחמד(לא חובה תמונות) אבל חובת הפקדות כולם למשימה..בואו נכיר איזורים בהונגריה. אגב אני מוסיפה לכאן עוד אתר בו שמו מצלמה המשקיפה על Miskolc belvárosa előben כנסו והציצו מומלץ
אבל לא לשכוח את המשימה היומית שלנו..חובה על כולם השתתפות

ואני מתחילה ../images/Emo26.gif וַאצִי או וַאץ..

עיר הולדתו של בעלי, בהגיעי בפעם הראשונה להונגריה בעלי לקח אותי לעיר הולדתו ואץ, והראה לי את המרכז המסחרי שלהם ומה שהיה זכור לי מאותו מרכז הוא קראוונים קטנים כאלה בהם מכרו לאנגוש בכל הטעמים לא רק עם שום
טיילנו בעיר העתיקה בואץ שהיא בת 1002 שנה היה שם בית הכנסת העתיק שלצערי היה נראה די הרוס ולצידו היה בית קברות יהודי. ראיתי את בית הספר הבנוי סצורה מרהיבה ביותר, בית הספר בו למד ארפי שמונה שנים, בכלל המבנים שם פשוט יוצאים מן הכלל ביופיים חמישים אחוז מהעיר בנויים בתים פרטיים והשאר בניינים עתיקים על קומות. אפילו זוכרת שביקרנו בקונסרבטוריום שם פשוט מדהים היה לראות ילדים קטנים בני ארבע וחמש מנגנים בכלים כמו חצוצרה סקסופון ופסנתר, הבנתי ששם הם משקיעים מאוד בתרבות. אחפש תמונות לסרוק ואעלה כאן. קדימה מי הבא בתור אחרי לספר...?!

bat51

New member
השוק המקורה ליד הדנובה בבודפשט

איזה יופי של מקום איזה שקט יחסי לשוק ואיזה יופי של סחורה הגבינות הנקניקים ההונגריים המרהיבים. וה -נ י ק י ו ן -ממש לא יאומן- שוק וניקיון -זה בדכ אוקסי מורון אבל השוק שם נקי שיגעון.

סנט אנדרה....

העיירה הציורית הנפלאה הזאת (עם הלאנגוש הכי טעים שאכלתי) מוקד תיירותי מרהיב ביופיו... אהבתי כל רגע שם....

ארפי

New member
ואני במקום אישה שלי מביא תמונות../images/Emo98.gif

הפסל בכניסה של בנין האופרה בתמונה כאן הבת הקטנה שלי קורל באחד טיולים בהונגריה. אופרה מקום מאוד יפה לבקר בתוך.

ארפי

New member
תמונה 2 בתוך פאב

בבודפשט יחד עם אח ואישה שלו הרבה פאב טובים יש בהונגריה שתיה טוב מאוד. כדי מאוד לבקר

ארפי

New member
בית כנסת יהודי בהונגריה..

כל יום שישי בשעה של לפני נכנס שבת יש תמיד שני יהודים שמבקשים מאנשים לשם תפילים מאוד מרגש אני חושב. בכלל בבית הכנסת היהודי בבודפשט מאוד יפה בפנים. כדי לראות, בתמונה אני ואח שלי שמים תפילים בבית כנסת.

ארפי

New member
בתוך בית כנסת..

בהונגריה יש ספר מיוחד בו כל מבקר יהודי או לא יהודי יכול חותם בו מה נשאר מזכרת לשם. מאוד מיוחד אני חותם בתמונה.

ארפי

New member
בלטון..../images/Emo98.gif

בבלטון מקום מאוד יפה זה אגם גדול מאוד אפשר להשכיר בית נופש מי רוצה לכמה ימים שרוצה שיורדים משפחה בבלטון אפשר להשכיר סירת פדלים ממש כמו פה בכנרת בארץ ישראל. היה מאוד כייף שעשינו את זה שם הנה תמונה.

ארפי

New member
עוד בבלטון..

אפשר משכירים בלון פורח ורואים את הכל למעלה מאוד מיוחד כדי לנסות. אני עשיתי עם משפחה שלי זה, אבא שלי צילם ממטה. הנה תמונה של בלון אנחנו הינו.

ארפי

New member
עוד אחד תמונה בואצי עם בת שלי../images/Emo98.gif

זה מקום בו יש אגם מסביב יש עצים מאוד פסטורל מקום בחורף שקר וטמפרטורה יורד מתחת לאפס אגם הופך קרח ועושים שם סקי פס. מאוד מקום יפה הנה תמונה.

ארפי

New member
אחרון תמונה מסג´ תאילנדי..../images/Emo98.gif

אח שלי יש שם עסק בבודפשט מה עושים מסאג´ תאי וזה נמצה בגרליט מקום שיש בו הרבה דברים לבריאות של גוף אנשים. יש ברכות מנרלים ויש רופאים של שינים ויש מסאג´ים ויש קוסמטיק ויש עוד הרבה דברים טוב. כדי ללכת לגרליט שבבודפשט. עכשיו זז בחזרה לעבודה נגמר ארוחת והפסקת צהרים בי בערב.

ILM

New member
שאלה

טיילתם ב vatzi utza לאורך הדנובה , הייתם בשוק המקורה , הלכתם לאופרה ישבתם ב-jerbo אבל בשוק הסיני הייתם עוגה בשם shamlai galuska אכלתם אכלתם גולש הסנט אנדה מקדירה ( לא צריך מנות אחרות) דרך אגב אפשר לסוע לסנט אנדרה לברך הדנובה ולווישיגרד ברכבת היוצאת מהד השני של הדנובה דרך אגב הטבח המגיש במסעדה למעלה בvam haz ter השוק המקורה דובר טוב עברית

טומי*

New member
הונגריה בשבילי זה....../images/Emo26.gif

לא רק בודפשט בה נולדתי,זה גם ערים וכפרים ונופים שזכורים מילדותי.אבל הפעם אתרכז רק בבודפשט.אז אתחיל מהחשמלית מלפני 40 שנה שרובכן/ם עוד לא נולדם.

טומי*

New member
אמשיך עם החשמלית עם גלגלי.....

השניים-FOGASKEREKU שעולה להרים בבודה מקום בו נפשנו כל שנה איזה חודש

טומי*

New member
ומשם אקפוץ לשנות ה: 2000 ...

למקום שזכור לי היטב מנוף ילדותי,פארק גדול מימדים שבו נמצאים כל הדברים שילדים אוהבים...כמו הלונה פארק הגן חיות ואגם מלאכותי גדול שבקיץ ישנם סירות ובחורף עושים שם סקי על הקרח.אז בפעם האחרונה שהייתי שם בחורף בשנת 2000

טומי*

New member
הבנין היפיפי שרואים בתמונה הנ"ל...

זה מין ארמון של מאות בשנים ואידה הונ´אד ואר- VAJDAHUNYADVAR אוף איזה מילה ארוכה.והנה עוד מהפארק ששמו בהונגרית-VAROSLIGET

למעלה