אביב הגיע ואיתו הכפייה הדתית

כחלחל

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif אביב הגיע ואיתו הכפייה הדתית ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

אביב הגיע פסח בא העצים מלבלבים הפרחים פורחים ויחד איתם גם כפיית הכשרות והמלחמה בחמץ. קומונת טעים ולא כשר זה המקום למחות ולהתריע ולהאיר כל מיני נקודות חושך של כפיית כשרות ורדיפת החופש והזכות אדם הבסיסית להנות מטעים ולא כשר. זה הזמן וזה המקום , בואו להתריע על חילול זכותנו הבסיסית ומנגד, לשבח מקרים של חופש, קידמה ונאורות. זכותו של האחד לכשר בלבד נובעת מזכותו של האחר לגם כשר.

לא הגזמת ?

האם מי שאוכל לא כשר הוא גוי ? מה לגבייך ? את גויה ? אולי את אוכלת כשר בלבד אבל נוכחותך פה היום אומרת שאת מחללת שבת - זה בסדר ? כאילו לאכול חזיר לא אבל חילול שבת כן ? בתור חילונית בחרתי לאכול כשר בלבד , איני חושבת שחילוני אחר שבחר אחרת יהדותו צריכה להיות מוטלת בספק. ואם כבר נכנסנו למקום האישי הזה - אני באמת לא מבינה ענבל איך זה שאת עדיין חילונית.

primus solus

New member
התורה שמאבד את שלוותה בנושאים הללו

ותובעת להוציא להורג מחללי שבת בעולם הזה ומאיימת לכרות את נשמתו של האוכל חמץ בפסח בעולם הבא, רק מראה, מוכיחה ומדגישה שמי שחיברו אותה היו בני אדם

OnlyNick

New member
זה לאו דווקא עליך אישית, זה נוגע להרבה אנשים

משום מה להרבה אנשים יש דיעה מוזרה שלחלל שבת זה בסדר אבל חס וחלילה שיאכלו לא כשר. לעומת זאת לא ראיתי עוד אנשים ששמרו שבת אבל אכלו לא כשר יש גם אנשים שמתרצים את חילול השבת בכך שלא כתוב בתורה שאסור להשתמש בחשמל או שאר האיסורים שחז"ל קבעו(או נובעים מאיסורי חז"ל). אך משום מה איך להם בעיה עם חוקי הכשרות שגם הם פותחו ע"י חז"ל(למשל למה לא לאכול עוף עם חלב? הרי כתוב "גדי בחלב אימו"). טוב, זה כבר גולש לדיון דתי, אך בכל זאת זו תופעה מעניינת.

נכון, תשמע

מה שאני יודעת שצריך לשמור אז אני שומרת. מה שלא, זה כי אני פשוט לא יודעת. למשל אחרי עוף אני מחכה קצת פחות זמן מבשר כדי לאכול משהו חלבי. אני דווקא כן מכירה בערך השבת, והייתי רוצה יותר לחוש את כל המתלווה ליום מקודש זה..

הבהרות לכחלחל ובכלל

לא התכוונתי להתערב למישהו בצלחת שרי, ואני לא מבינה מה את מתקיפה אותי אישית עכשיו, אבל לא משנה. אני דווקא חושבת שזו כפיה לכפות עלינו דברים המנוגדים ליהדות. בגללכם, כל אותם אנשים העושים "דווקא" ופרנציפים בכוונה, יהודים אחרים נופלים בפח וגורמים להם לעבור על מצוות חשובות ביהדות. זה כמו רשת מקדונלדס שבגללה הרבה יהודים מתפתים וקונים לא כשר, כי הרשויות פה במדינה לא אוכפות את זה. אפשר לאכול את כל הדברים במקומות אחרים. פה זו מדינת היהודים, שרוצים לשמור על עצמם יהודים. אתה בכלל מכיר בערך החג שאתה מכריז קבל עם ועדה שצריך לאכול ולמכור חמץ?! לא נראה לי בכלל שאתה ודומיך מקפידים על סדר פסח כשר, אם בכלל... העיקר להצטרף להמולה ולהתלהמות של שנאת החרדים, הדתיים ושנאת היהדות. לא מתאים לי בתור חילונית ששומרת על הציביון היהודי שלי ושל מדינתי לראות מסעדות שמוכרות חמץ. אני במקומות כאלה לא קונה. רק מה, בקצב כזה - בסוף לא ישאר מקום אחד שמוכרים בו כשר בפסח... זה מה שאתם רוצים? להרוס לנו את החג?! את החגים?! בט' באב אתם פותחים מסעדות - יום שהוא חורבן לעם היהודי, אתם הולכים וחוגגים. אתם חבורה של אינרסנטים חסרי זהות וחסרי בסיס, לכו תאכלו שרצים במקומות אחרים שהם לא ישראל!!!

הלו תרגיעי

את אולי לא התכוונת - אבל בפירוש זה מה שעשית. בטח שאתקיף אישית - מה זה ? לקורא למישהו גוי רק כי בחר לא לשמור מצוות כשרות. את שומרת את כל המצוות או רק את אלה שנוח לך ? ומי עוד גוי בעיניך ? או שגוי זה רק מי שלא מקיים את המצוות שאת מקפידה לקיים ? שכל אחד יאכל מה שבא לו - יש דרך לבטא את אמונותייך. גם אני נגד מכירת חמץ ונגד פאבים שפתוחים בט' באב - אבל יש יהודים שעושים את זה וזה לכשעצמו אינו פוסל אותם מיהודים. מעבר לכך - את טוענת שיהודים "מתפתים" ואני רוצה להבטיח לך שרובנו מספיק חכמים להחליט על מזוננו גם בלי פרסומת כזו או אחרת. מדובר בייחוד במשהו מוצק כמו החלטה אם לאכול כשר או לא שנובעת ממום שלדעתי פרסומת לא תשפיע עליו.

אז זהו -

את חושבת שכולם כמונו שחושבים על דברים עמוקים מעבר לגחמה של רגע? אם כן אז את טועה. להרבה ישראלים כבר לא איכפת כל העניינים האלו של היהדות, כל הדברים הקטנים האלו. אז ככה, לאט לאט, אנו מאמבדים ממורשתנו, מזהותנו. כשיטפטפו לי כל הזמן ויפתו אותי לאכול כל מיני שרצים, ואראה את חברי כל הזמן אוכלים שרימפסים, וחמץ בפסח, בסוף גם אני אשבר, אם הלחץ יגבר. יצר ותאווה הם יצר ותאווה, טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים, אנחנו בני אדם. ככה זה שההשפעה על הציבור מצד הגורמים האלו היא גדולה. ועלינו בתור מדינה שהיא גם יהודית ולא רק "דמוקרטית" לחשוב היטב לאן אנחנו הולכים. ואם נאשר ונאפשר את הכפייה החילונית, אז לאן מועדות פנינו?? עלינו למצוא את שביל הזהב איכשהו.

על איזו כפיה חילונית את מדברת

בפועל, אני לא ראיתי בכל חור ובכל מקום חנות מכירה של דברים לא כשרים. וגם אם כן, באותה מסעדה יש גם דברים כשרים שככה גם אילו ששומרים כשרות יוכלו לאכול. אם הייתה כפיה חילונית בצורה כמו שאת מתארת, אז היו מפעילים אוטובוסים בשבת. אז היו פוסקים חוק בעד חמץ ובעד מאכלים לא כשרים בארץ באופן גורף!!

בת"א למשל, בקניון עזריאלי למשל ועוד

כל מקום שלא מקפידים על הפרדה מלאה בין בשר לחלב זה לא כשר. אם אין תעודת כשרות אי אפשר לאכול שם. אני לא יכולה לאכול שם. בת"א לא ידוע לי על מסעדה ששומרת כשרות, אולי חוץ מיוטבתה? (אני לא מדברת על פתיחה בשבת, אלא על הכשרות). אין לי בעיה שיהיו אוטובוסים בשבת, אבל צריך להעסיק נהגים לא יהודיים, משום שבשבת אסור לעבוד, זה יום מנוחה ליהודים, שאסור לגעת בכסף. נא לא לאכול אותי. (אפשר לראות בזה משהו חיובי, כי זה מאפשר פרנסה ללא יהודים בארץ..).

וכל מה שאת כותבת פה

זו כפיה דתית! ברור שמקום שפתוח בשבת או מוכר גם כשר וגם לא כשר.. בפועל הוא לא מקבל תעודת כשרות. לי זה לא מפריע. אני חילונית. אני אבחר לי את האכול הכשר שלי וזהו. "משום שבשבת אסור לעבוד, זה יום מנוחה ליהודים"- זו לא כפיה דתית? אישית אני אוהבת את השבת וגם חושבת שטוב שזה יום מנוחה והכל.. אבל אני לא משתמשת במילים כמו "אסור" זו האמא והאבא של הכפיה הדתית חמודה שלי.

לא אני אמרתי אסור. כך כתוב.

ציינתי עובדה. אפשר לפעול לפיה אפשר לאו. יש איסור לעבוד בשבת ולהשתכר כסף. כי ביום חול אפשר לעבוד ולהתפרנס, ולהרוויח כסף. שבת זה יום מנוחה ליהודים. זה אמור להיות יום מקודש. לא אמורים לנגוע בכלל בכסף. כסף הרבה פעמים מתקשר גם לדברים שליליים. עזבו לרגע חילונים דתיים. מה יום שבת אומר לכם, או מה הייתם מצפים מיום שבת?

נו

אבל חילוני מעניין אותו הרבה פחות, או לא מעניין אותו בכלל.. מה כתוב ומה אסור או מה לא.. את לא חושבת?\

נכון.

בא לפה הבנאדם הזה, הכחלחל, וזורק פה פצצה וכפייה דתית וכו' וכו'.. סתם מתלהם. חושב שניגרר אחריו לשנאת אחים, אפילו שהם דתיים או חרדים...

עינבל

זה פורום חילוני יש כאן חברים שחושבים שצריך להאבק בכפיה הדתית. מה הבעיה עם זה ? אני לא חושבת שהוא מתלהם - הוא זכאי להביע את דעתו . איך הרחקת לכת והגעת לשנאת אחים - אין לי מושג . ורק לידיעה ולמרות שסיימנו את גן שושנה מזמן גם בקרב החרדים יש ששונאים את החילוניים. ואגב, מהי השבת עבורך ? אם השבת יום מקודש למה אינך שומרת על קדושתה ?

למעלה