rotrot

New member
היא יצרה את זה בכך

שהיא הלבישה אותנו שונה, והתייחסה אל כל אחת בנפרד ולא אל שתינו כיחידה אחת. היא דיברה עם כל אחת על נושאים אישיים בנפרד (ולא ערכה איזו "שיחה" לשתינו), הלכנו לחוגים שונים ונפרדים, ובעיקר נתנה את התחושה שכל אחת היא בנאדם בפני עצמו עם תחומי ענין שונים ומעגל חברתי שונה. אני חושבת שיותר קל להתחיל את זה מגיל צעיר - בעיקר מכיתה א´ שאז בעצם התאומים נפרדים זה מזה (בגן היינו ביחד) ומכירים חברים חדשים. לגבי דומיננטיות - היא תמיד היתה יותר דומיננטית ואני השקטה והמופנמת - עד היום זה כך...

נונוווווו.....ולכולם...

למה שלא ילכו לאותה הכיתה? למה להפרידם? ואם הם יהיו חברים טובים ויסתדרו אחד עם השני? הם יכולים לעזור המון אחד לשני... ואם אחת תהיה יותר מופנמת חברתית הרי שהשניה תעזור לה לא? אני לא יודעת מה אתן אומרות?

rotrot

New member
אני לא אמרתי להפריד או לא

אני לא אמא לתאומים... אני פשוט אומרת איך היה אצלנו ואני חושבת (ומקווה) שיצאתי בנאדם עם אישיות נפרדת ואינידבידואלית מאחותי, וזה בגלל הדבצעדים שונים שאמא שלי נקטה. אני לא חושבת שיש דרך אחת או אחרת לגדל אותם, פשוט שאלו אותי על סמך ניסיוני וזה מה שאני מכירה...

nonana

New member
אני חושבת שאמא שלך היתה מאד חכמה

אני הכי פוחדת שאחד יהיה הצל של השני. נכון שצריך להפריד אבל מה לגבי המשפחה? גם הם התיחסו אליכן כיחידות נפרדות או שמעתן את המושג "איפה החצי השני?" או "קנינו לכן מתנה........"

rotrot

New member
ממש לא

תראי תמיד יתיחסו אלייך (התאום / התאומה) כמו חצי ושואלים "איפה חצי השני", זה משהו בלתי נפרד. ושתי האחיות הגדולות שלי היו מאושרות שנולדנו כי לכל אחת היתה "צעצוע" משל עצמה. אבל שוב, צריך לעשות את זה במידה - אני לא מדברת על הפרדה אבל צריך שיהיו גם חיים וחברים מחוץ לתאום אחרת ההתמודדות יותר קשה כשגדלים. הקשר תמיד תמיד ישאר חזק בין התאומים, זה משהו ביולוגי - אינסטינקטיבי. ולשאלתך - הדומיננטיות שלה לא הפריעה לי, אנחנו פשוט השלמנו אחת את השניה - לא היה מעין "דיכוי".

rotrot

New member
וגם הסביבה משדרת כל הזמן

שאת חלק משניים ושאת לא בנאדם נפרד, ולחלק מהתאומים זה קשה יותר ולחלק פחות, זה מאוד אינדיבידואלי. אני אישית לא רוצה להגדיר את עצמי דרך אחותי אלא דרכי.

nonana

New member
ומה עם חברים?

כשהייתן קטנות? ואח"כ בגיל ההתבגרות? הם היו חברים משותפים או שהייתן בקבוצות חברים נפרדות? קרה פעמים שחבר/ה הזמין/ה רק אחת מכן (למרות שהוא/היא חבר/ה של שתיכן? אני יודעת שיש לי הרבה שאלות אבל......... לי זה מאד חשוב חומר מחקרי כתוב ממש לא בנמצא.

rotrot

New member
כשהיינו קטנות היתה לנו אחת את השניה

וכשגדלנו היינו בכיתות נפרדות אז התחברנו עם חברים נפרדים, במיוחד בגיל ההתבגרות, אבל זה לא היה על חשבון הקשר בינינו אלא בנוסף. אני יודעת שיש זוגות תאומים שמבלים ביחד ויוצאים - אצלנו זה לא היה ככה. כל אחת הסתובבה עם המעגל החברתי שלה, אבל עדיין היינו חברות טובות וסיפרנו אחת לשניה דברים. בעיקרון היו לנו גם חברים משותפים, וגם עוד "החברה הכי טובה" בנפרד כל אחת של השניה.

nonana

New member
אם כך במה התבטא הדומיננטיות שלה?

יחסית אליך אני מתכוונת? אם היה לכם מעגל חברים שונה וכו"

rotrot

New member
sorry על התשובה המאוחרת ../images/Emo98.gif

הלכתי לפגוש את התאומה שלי בערב... הדומיננטיות של מתבטאת בכל מה שקשור ליחס מול ההורים - מרדנות, רצונות, וגם בשלבים שונים של החיים (לימודים , נסיעה לחו"ל לתקופה ממשוכת) וכדומה.

nonana

New member
או.קי אבל האם הדומיננטיות הזו

גרמה לך פחות להביע בעצם את אישיותך?

קצפת~

New member
עכשיו יודעת מה לקנות להם........./images/Emo6.gif

רק תגידי לי איזו מידה לקנות ומה בדיוק חסר............

היי קצפת מתווווווקה../images/Emo137.gif

סופגניה מתוקה=כמו קצפת....(ראה ערך קלוריות)
יקירתי.....הלא ידעת זאת? הרי במסיבה באפריל ככה הם היו לבושים גם ולא בכדי...אך למה לקנות להם משו בכלל? ובטח לא בגדים!!! אני מוצפת ולא נראה לי שיהיה לי זמן להלביש להם את המלתחה שהם קיבלו ביומולדת.....
אוהבת אותך...

קצפת~

New member
רוצה לקנות להם משהו................./images/Emo77.gif

הרי היה להם יומולדת לא? ודודה קצפת לא יכולה להגיע בידיים ריקות......... נו אמא שלהם תעזרי לי.............. מה לקנות?

הממממממ.....חושבת.....

רק לא בגדים.......אויש לא יודעת יפתייייי אל תחשבי על זה....

תסבירי לי

כל הכבוד על היוזמה הברוכה של הפורם שתהי לי בריאה איפה את מוצאת זמן וכוח לעוד רעיונות ופעילויות הבנתי שיש לך שלישיה ישר כוחך

תוווווווווודה|@

כן, אני זאתי עם השלישיה... :)) ובין לבין זה מעסיק אותי....אני נהנית לעשות זאת.... מקווה שגם אתם תהנו פה מהנעשה.....

למעלה