לא לפספס

shirshir6

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifלא לפספס../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo91.gif

המלצה זו באה מפי, לאחר ניתוח הקטנת חזה שעברתי באיכילוב במחלקתו של הפרופסור רפאל שפיר בחודש ספטמבר האחרון. כמה נקודות חשובות : לפני ניתוח שכזה את מלאת שאלות ללא מענה. את לא יודעת למי לפנות, מי יכולה לענות לך על השאלות, הרי הרופאים בעצמם לא עברו את הניתוח הם לא יכולים לדעת מה יעבור עליי, עם מי יש לדבר??? אלו שאלות שעלו אך נשארו יתומות ללא מענה עד לאחר הניתוח. אני כאן בשבילך!!! תשאלי, אל תתביישי. לי לא היה למי לפנות, לא התביישתי רק רציתי לדבר עם מישהי שכבר עברה את הניתוח ויודעת לקראת מה אני מגיעה. הרופאים נתנו לי תשובות שטחיות כל כך שכבר לא רציתי לעבור את הניתוח אצלם אלא פרטי, ולא להתעסק איתם יותר או לראות את הפרצוף המרגיז שלהם. (מנהל הפורום- תקרא עד הסוף-לא צריך למחוק כבר עכשיו).... לא נעניתי לשאלות ששאלתי, לא היו לי תשובות, העניין נלקח כמובן מאליו מצד הרופאים ואני לעומת זאת עומדת באמצע והכל סביבי מסתובב כאילו לא יודעת איפה אני, אם יש מתחתי אדמה או לאו, מחפשת תשובות לשאלות, מחפשת מישהי שכבר עברה את הניתוח שתוכל לומר לי לקראת מה אני מגיעה. אבל לא, לא הייתה אף אחת. רק שמעתי תגובות טלפוניות מחברה של חברה של חברה שראתה את זה אצל חברה אחרת שלה, והיא סופר מרוצה אבל הניתוח לא בוצע באיכילוב, או חברה של חברה של חברה שראתה אצל חברה אחרת אבל היא לא מוכנה להראות או לענות על שום שאלה. מה זה גורם לך לחשוב?אולי לא לעשות את הניתוח? אולי יש סיכונים כאלה שהן לקחו והיום מצטערות? מה עכשיו ? מה אני עושה? לא יודעת.... טוב, אוזרת כוחות וניגשת לניתוח כמו גדולה. הכל נראה שליו, מקבלת שני מורפיום להרגעה, מתחילה לקסוס ציפורניים, הידיים מתחילות לרעוד, מסתכלת על אמא, ו....... מתחילה לבכות!!!! לא יודעת אם השפעת הכדורים, או כל הצינורות האלה שמחוברים אליי, או הלחץ של הפיפי מהפחד, או כל האנשים עם הכובעים על הראש והכפפות על הידיים והנעליים, או האנשים שיוצאים רדומים מהניתוחים ושוכבים לידי כשבני המשפחה שלהם בוכים לידם... לא יודעת מה גרם לבכי הזה, אבל הוא נמשך משהו כמו שלוש דקות. לחץ.... זה מה שעובר לך בראש, לחץ, מה יעשו לי? איך ייצא? ואם יקרה משהו? ואם לא ייצא שווה? ואם הגוף לא יקבל את הפטמה? שוב ניתוח? מה יהיה???? את הדילמות האלו נאלצתי לעבור עם עצמי ועם אמא נהדרת שעזרה לי כמה שיכלה. לא היה לי את מי לשאול, לא היה לי במי להיעזר. אני כאן בשבילך!!!!!!! תשאלי!!!!!!!!! היום אני אומרת בחום : תעברי את הניתוח לא משנה מה!!!! אני ממליצה בחום!!!!! יש כמה דגשים לפני ואני אפרט אותם אחרי ארוחת הערב, אז בינתיים... בתאבון ושבת שלום!! זה היה חלק א´, חלק ב´ בהמשך....

תשובה

שמי גלוי לכל , אך לצערי אני מדבר או כותב לאלמונים וחבל. קודם לכל אני מצטער על כך שעברת חוויה שלא היתה לך נעימה. איני מתנצל עדיין כי איני יודע אם יש על מה, או שמדובר באי הבנה , בקצר בתקשורת או בגורמים אחרים. אשמח מאד אם תופיעי אצלי במחלקה ותבהירי לי מה היה ומה קרה שגרם לך להיות מאוכזבת. האם ביקשת לשוחח עם אישה שעברה הנתוח?? כי יש נשים שמוכנות לדבר. אנו איננו יוזמים זאת, וזה לא מקובל ליזום , אך בהחלט מפגישים, לפחות טלפונית. כמובן שבקשה כזו צריכה לבוא בעת הפגישה במרפאה או כמה ימים לפני הנתוח, כי ברגע האחרון קשה לארגן מפגש כזה. דלתי תמיד פתוחה ואני נמצא כל בוקר בשעות מוקדמות מאד וניתן לשוחח איתי בעניינים דחופים. חבל שלא עשית זאת אם היית בלחץ כלשהו. מקווה כי נוכל להבהיר אי ההבנות ולצאת כולנו בתחושה נוחה יותר. בברכה פרופ´ רפאל שפיר

shirshir6

New member
../images/Emo141.gifחלק ב´-חשוב בהחלט../images/Emo141.gif

כמה דברים שאת חייבת לפני שאת מגיעה לניתוח: *תסתובבי לך עם דף ועט בתיק.תמיד צצות לך השאלות ואת לא יודעת מתי השאלה הבאה תפתיע אותך.תצטיידי,מה איכפת לך,זה לא כבד כל כך. *כשאת מגיעה אל תתביישי לשאול ולקבל את התשובה המלאה ולא רק נגיסות ממנה, תדרשי את התשובה המלאה!! *תגיעי עם-אומץ,והרבה. *אל תגיעי עם חששות או שאלות לא סגורות. *תתייעצי עם מי שכבר עברה את הניתוח,אל תתביישי לשאול אותה ה-כ-ל!! *קבלי חיזוקים חיוביים מהאנשים הקרובים לך, לפני שעזבת את הבית. זה מאוד מאוד מאוד עוזר. *תבקשי מכל החברים שיבואו לבקר,לא משנה מי,רק שיבואו,כשהם שם את מתרכזת בדברים אחרים ולא חושבת על הכאב.גם ככה את לא יכולה לשכב על הגב כל היום. *תצטיידי בחולצה שנרכסת מלפנים בלבד. *אל תקחי שום פרפומריה למיניה כי לא תצטרכי אותה כלל. *תכיני לך בבית ערמה של כריות-משענת לגב.
*כשאת מגיעה חזרה הביתה-תשני את תנוחות הגב מידי פעם או שתסבלי מדלקת ראות או אפילו כאבי גב נוראיים שכלום לא יעזור. *את לא נכה!!! ואת יכולה לעשות הכל,רק בהתחלה תעזרי במי שיש,קצת קשה במקלחת,קצת קשה להגיע למקומות שונים וגם בשירותים. *מצד שני-אל תשתוללי!!אני אחרי שבוע כבר עליתי חזרה על האופנוע..טעות..
זה פחות או יותר מה שאת צריכה, מעבר לזה, תשאלי, אל תתביישי, אני כאן.לפני הניתוח חיפשתי באתרים באינטרנט את מי לשאול ולא היה. אני כאן!!! תשאלי!!אל תתביישי!!! בהצלחה!!
ואל תתמכרי לתרופות!!
אני ניסיתי להתרגל לכאב ולכן לא לקחתי אף לא כדור אחד. יש לי את הקטע הזה,זו לא מזוכיסטיות,אבל אני רוצה להכין את עצמי חס וחלילה
טפו טפו טפו, שלא יקרה, למצב שבו את חסרת אונים ואין לך במי או במה להיעזר. חס וחלילה תאונה או פיגוע(שזה לצערי נפוץ בימינו),זו דוגמא בה את נמצאת חסרת אונים ואולי עם כאבי תופת שבחיים לא חשבת שאת יכולה להרגיש,שעוד רגע את חושבת שזהו,די. לא, תנסי להרגיל את עצמך למצב שבו את לא נזקקת לכדורים ונעזרת בכוחות העצמיים שלך,מתמודדת בעצמך,כך גם תהיי גאה בעצמך בהמשך הזמן-אני מבטיחה לך!!! וכמו שאמרתי בחתימה שלי - אל תתנגדי לכאב,את מרגישה כאב,תחייכי ותגידי לעצמך-אפילו בקול(כמה שזה נשמע טיפשי-זה עוזר!!!)-תגידי-זו רק שריטה זה יעבור,זה בכלל לא כואב לי, זה ממש כמו דקירת מחט כמו שאני עושה בדיקת דם. נשמע טיפשי,אבל תאמיני וזה יעזור,תנסי לעבוד על עצמך,זה עובד מיד!!!

דקלה 79

New member
לא מדוייק

אני דיי מבינה את הרגשתך סהכ מדובר בבית חולים ציבורי ולא פרטי ולא ממש מתחייסים אליך - בתור אחת שעברה את הניתוח גם באיכילוב לא שאלתי והייתי מלאה בסימני שאלה אך לאחר מכן פנו אליי בנותשהיו לפני ניתוח מכיוון שהשתתפתי גם בפורום הקודם - הכי חשוב שאת אחרי זה ואני מקווה שתיהיה מרוצה לאורך זמן

shirshir6

New member
מק-../images/Emo78.gif כי זה חשוב!!

מקפיצה כי זה חשוב חשוב!!! מקפיצה כי זה חשוב חשוב!!!

למעלה