שירשור כנסים\סיורים

lubins

New member
ארכיאולוגיה באגן הכנרת

לכל המעונינים - משפחות וקבוצות. אני מארגן טיולים באזור סובב כנרת, וצפונה. יש לי ניסיון עשיר של עשרות טיולים שאירגנתי בפרט לגיל המבוגר. אגן הכנרת עשיר באתרים מתקופות שונות. הנאה מובטחת לכל המשתתפים. אפשר לארגן לכם גם אירוח בצימרים לפי בקשתכם. לפרטים נוספים פנו אלי לטלפון 0547-731901

יום עיון 'נוצרים ומוסלמים בנגב בשלהי התק'

הביזנטית' מתקיים היום באב"ג. חמקתי מסוף המושב הראשון למנוחה במשרד. בכל זאת, לפרהיסטוריונית לשבת בהרצאות כאלו זה לא פשוט
אבל אני חייבת להודות שהמושב הראשון היה מרתק. עוד דבר שמצא חן בעיני - האולם עמוס ולמי שאיחר קשה למצוא מקום לשבת.

היה או לא היה? - אני אהיה

ארכיאולוגיה, מקרא ומה שביניהם 12 מפגשים עם פרופ` ישראל פינקלשטיין מהחוג לארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב לפרופ' פינקלשטיין תיאוריה שנויה במחלוקת על ראשיתו של עם ישראל. מבלי להביע דעה בעניין, אני אלך לשמוע את מה שבפיו: מדי יום ראשון, בשעה 20:00, החל ב-13.1.08 בבית דניאל בת"א, כתובת: רח' בני דן 62, תל אביב 62305 טלפון משרד: 03-5442740 שלוחה 5 פקס: 03-5444030 האם המקרא הוא היסטוריה? מהו הקשר בין הממצא הארכיאולוגי לטקסט המקראי? בסדרת הרצאות זו נעסוק בתולדות ישראל בתקופת המקרא לאור ראייה מודרנית של הממצא הארכיאולוגי, נביא נתונים ארכיאולוגיים עדכניים ונדון בסיבות לשוני שבין הסיפור המקראי לעדות הארכיאולוגית. נסיים את הסדרה בסיור באתר החפירות במגידו. 13.1.08 ראשית האומה: החיפוש אחר האבות 20.1.08 יציאת מצרים: עבר והווה 27.1.08 "ויריעו העם תרועה גדולה ותיפול החומה תחתיה" 3.2.08 ראשית ישראל... בכנען 10.2.08 ממלכת הזוהר 17.2.08 החבר`ה הרעים: ממלכה ישראלית גדולה ראשונה 24.2.08 ממלכת הצפון בשיאה ובחורבנה 2.3.08 ירושלים ויהודה בראשית צמיחתן 9.3.08 מקדש ושושלת: יהודה באחרית המאה השמינית לפסה"נ 16.3.08 עידן הגלובליזציה: התאוששותה של יהודה תחת חסות אשור 23.3.08 חיבור ההיסטוריה: יהודה בסוף המאה השביעית לפסה"נ 30.3.08 חורבן, גלות ותקומה: התקופה הפרסית והשלמת החיבורים על ראשית ישראל פרופ` ישראל פינקלשטיין מהחוג לארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב כתב יחד עם ניל אשר סילברמן את הספרים "ראשית ישראל – ארכיאולוגיה, מקרא וזיכרון היסטורי", "דוד ושלמה – בין מציאות היסטורית למיתוס". מחיר הסדרה: 480 ש"ח לחברי קהילה: 240 ש"ח מחיר מפגש: 50 ש"ח לחברי קהילה: 30 ש"ח יום שישי, 4.4.08 סיור מודרך באתר החפירות במגידו הסיור מותנה במספר נרשמים – פרטים בהמשך. מחיר הסיור: 80 ש"ח לחברי קהילה: 50 ש"ח

Lakedaimon

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif שירשור כנסים\סיורים ../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

נא לשרשר לפה, או לשים בלוח...

shay4442

New member
הייתי בשנה שעברה ביום עיון הזה באב"ג

הנושא היה:" חידושים בחקר יישוב הנגב,העיר באר שבע והאדומים בתקופת הברזל" הגעתי אליו בעקבות סמינר שמלמדים אצלנו כל שנה בהדרכתו של פרופסור זאב הרצוג, בנושא של ארכיאולוגיה בנגב. אוניברסיטת תל-אביב בניהולו של יוחנן אהרוני וממשיכי דרכו סקרה וחפרה לאורכה ולרוחבה של הנגב(ערד,באר שבע וכו) מאוד אהבתי בכנס את אולם "הסנאט" שבו הוא נערך, למספר שעות הרגשתי כמו נציג באו"ם
התקופות המאוחרות שמבחינתי זה מהתקופה הפרסית והלאה........ ממש לא מעניינות אותי ככה שאני מבין מי שקשה לו להקשיב בהרצאות האלה

למעלה