מורני !

New member
../images/Emo41.gif

כבר שנים שלא השתמשתי בכוכב כנושא. היום הייתה האזכרה. כלומר אתמול האזכרה, היום עלינו לבית העלמין. השנה ה14 למותו ומשום מה היא קשה לי כמו הראשונה. דודות שלי דיברו על זה שהיום בדיוק זה יוצא אפילו באותו יום שהוא נהרג. גם אז הוא נהרג בערב פסח, וגם אז פסח היה במוצ"ש. ובנוסף שני האחים שלי, עם נשותיהן, שבשנים האחרונות היוו לי את עיקר התמיכה בהליכה לתוך בית העלמין במסע אל קברו, לא היו. שני הזוגות נשויים טריים ואצלנו נהוג שזוג שלא נשוי שנה לא נכנס לבית העלמין. אז היינו רק אני ואחי הקטן. כלומר, מהאחים. והכל ביחד התערבב והיה כל כך קשה. קשה שהייתי צריכה לעשות סלט ולחתוך בצל כדי שאוכל לבכות בלי לצער אף אחד. אסור לבכות. מישהו בוכה וכולם נשברים. ואז אמא שלי תישבר, ומי יודע אם יהיה אפשר להחזיר הכל חזרה. הקירבה הזו לפסח מבורכת ושנואה כאחת. החג הזה מקולל כל כך בעניי, תנו להתאבל, לנשום קצת מוות. ומבורך כי הוא מאפשר להמשיך לחיות, כי אם נתקע באבל - מי ייצא משם? 14 שנה זה ים זמן. אפשר לחשוב שהזמן מרפא פצעים. אז זהו, שלא.

alonhu

New member
חג פסח-חג המשפחתיות

אמנם אחותי לא נפטרה בפסח אך החג הזה תמיד מביא איתו מועקות ומקצין את הרגשת החוסר והגעגועים. אודליה אהבה מאוד את החג הזה ,את המפגש של כל משפחה המורחבת אצל הדודים במושב .כחודש וחצי לאחר שנהרגה "חגגנו" את חג פסח אצל הדודים במושב .האח הגדול של אבי ביקש מכולם לעמוד דקת דומיה לזכרה של אחותי .ובשביל אימי זה היה יותר מידי.מאז היא לא שוכחת את האירוע הזה ולא מוכנה לעלות בפסח למושב.היא אפילו מוכנה להעביר את ליל הסדר לבד בבית ,העיקר לא לעלות למושב. חג הפסח הוא החג שמסמל יותר מכל חג את המשפחתיות ודווקא בגלל זה הוא גם מדגיש את החוסר של הקרובים לנו ,על אחת כמה וכמה את אלו שהלכו לעולמם בחג הזה. אני מקווה בשבילך ובשביל כולנו שנעבור את החג ה"כבד" הזה הכי קל שאפשר .

shlish2004

New member
חג הפסח

במשפחה שלי אנחנו קצת נוהגים אחרת. בליל הסדר הראשון לאחר שגילי נהרגה, אימי אמרה כמה מילים ומכיוון שערכנו אותו יחד עם המשפחה של דודתי הזכרנו גם את בן דודי שנהרג גם הוא בתאונת דרכים לפני שלושים שנה. השנה מה שעשינו הוא שבתחילת הסדר הדלקנו נר על שולחן הסדר לזכרה, בעיקר כדי להזכיר לאחיינים הקטנים. עמית

n o f 5

New member
../images/Emo24.gifחגי פסח עתידיים קלים יותר

אני ממש מבינה אתכם. החג הזה באמת "כבד". הוא מביא איתו המון זכרונות, שאם במשך השנה אנו "חיים" עם זליגה של זכרונות,החג הזה הוא "הצפה". אני מאחלת לכם ולכולנו חגים עם המון זכרונות שילוו בשמחה וצחוק. חיבוק חם ממשפחת צמח

למעלה