חדרים סגורים

../images/Emo42.gif חדרים סגורים

שלום! קודם כל יופי של פורום שמחתי לקרוא :) סיימתי שנה ראשונה באוניברסיטה, במסלול "מדעי הרפואה". המקצוע והנושאים הנלמדים מעניינים אותי ואני אף מצליח וציוני טובים, אך אני חושש מכך שאופי התואר ויעודו הוא מחקר רפואי, שנערך, בתעשיה או באקדמיה, בדרך כלל במעבדות וחדרים סגורים, שאני לא אוהב, וכן אינטרקציה עם אנשים בודדים וקבועים, דבר נוסף שאיני חושב שאוהב. אני מעדיף עבודה באזור פתוח או משתנה שאוכל להיות נייד, עם מגוון אנשים. לאיזה כיוונים מקצועיים אוכל לפנות שיאפשרו לי לשלב את המקצוע אותו אני לומד עם אופי הסביבה שאני מחפש? אני מעדיף מקצועות שלא קשורים במכירה ושיווק.

מדעי הרפואה

אכן מדעי הרפואה בעיקרם נושאים אופי מחקרי. תחום אחד שאולי תרצה לשקול הוא תואר שני באקולוגיה. העיסוקים בתחום של שמירת איכות הסביבה מתמקדים בתחומים רבים, המרכזיים ביניהם הינם : מניעת זיהום - קביעת כמות זיהום מותרת בנושאים של אויר, מקורות מים, מפגעי רעש, זיהום הקרקע. טיפול במזהמים פוטנציאליים - כמו אריזת חומרים, הובלת חומרים וכד´. מיחזור פסולת - ריבוי השימוש במוצרים חד פעמיים העשויים נייר, זכוכית, אלומיניום, פלסטיק וכו´ אשר השלכתם כפסולת גורמת לבעיות חמורות בתחום איכות הסביבה, העלתה את רמת המודעות למחזור פסולת זו. שימור משאבים - בתחומים של מים (חיסכון במים, טיהור שפכים, התפלת מי-ים), אנרגיה (חיסכון בצריכת אנרגיה חשמלית ושימוש באנרגיה חלופית - סולארית), טיוב קרקעות (שימור שכבת האוזון, שימור יערות). פיתוח מוצרים ידידותיים לסביבה - פיתוח מוצרים מתכלים או פיתוח מוצרים מחומר גלם משוחזר. ניהול איכות הסביבה בתעשיה - מניעת זיהומים הנפלטים בתהליך הייצור. חלק גדול מזצנם של אקולוגים קשור בעבודת שטח בחוץ. תחום אחר שהעבודה בו מתבצעת בחוץ (OUTDOORS) הוא הגאולוגיה.עבודתם של הגיאולוגים משלבת עבודת שדה ועבודת מעבדה. סיכומי מחקריהם משמשים הן לצרכים אקדמאיים והן לצרכי יישום. גיאולוגים מועסקים במוסדות להשכלה גבוהה, במכון הגיאולוגי, בחברות לחיפושי נפט, בחברות לקידוחי מים, במשרד השיכון, בחברה לחקר הימים והאגמים, בחברת הפוספטים, ובחברות פרטיות לייעוץ גיאולוגי.

למעלה