מתפקדת חדשה

Phoenix mom

New member
../images/Emo42.gif מתפקדת חדשה ../images/Emo42.gif

היי, אני קרן, נשואה לאלון, אמא של רועי, 12.12.2002
אנחנו גרים בפיניקס אריזונה (השם דיי מסגיר את זה, לא?!). שמחה להכיר את הפורום, בטוחה שאמצא לי כאן עניין ושותפי גורל.

יורי CA

New member
יש לי שאלה אלייך

שלא קשורה כל כך להריון וילדים וכו', אבל בכל זאת אולי לגיטימית. יוצא לי הרבה להמריא ולנחות בפניקס, והתרשמתי שזה מקום מאד גדול, אבל באמת ממש באמצע שומקום. יש לך מושג איך התחיל המקום הזה, ומה גרם לו להגיע למימדים כאלה? וגם מה התעשיה העיקרית בעיר הזו?

Phoenix mom

New member
איזה כייף ששאלת

היי יורי, איזה כייף ששאלת, הלכתי וחקרתי את הנושא... היה לי מאוד מעניין :) אז ככה: במטרופולין של פיניקס יש 2.3 מיליון אנשים בקירוב, וזה כולל את פיניקס עצמה, את סקוטסדייל, טמפי ומסה (עיירות שצמודות לה כמו רמת גן וגבעתיים לתל אביב). מוקד המשיכה הגדול ביותר של עמק הפיניקס הוא האזור שסביבה: מרחב עצום של מדבר פראי! מבחינת כלכלה, פיניקס עסוקה בחקלאות ובתעשייה נקיה של מחשבים ורכיבי חשמל. "המקום הזה" שבאמת נמצא באמצע שומקום, היה מיושב עוד בשנת 300 לפני הספירה על ידי אינדיאנים בני שבט הוהוקאם שפיתחו מערכת השקיה מורכבת כבר אז. המקום היה מיושב on and off לאורך השנים ובמתכונתו הנוכחית הוא מאז מלחמת העולם השניה והמצאת המזגן ובעיקר בשל הטיית מיי הקולרדו בשנת 68. האמת מבחינה תיירותית אין כאן הרבה מה לעשות, העיר עצמה דיי משעממת, אלא אם כן אתה חובב מדבר וקטטוסים, או לחילופין מכור לגולף...

יורי CA

New member
איזה כיף שענית

אם כי באמת לא היתה לי כוונה שתתחילי לחקור בנושא. ביחוד הפתיעה אותי העובדה שהיטו את הקולורדו עד לפניקס, כי זה נראה ממש רחוק משם.

eu sei que

New member
אהבתי את השאלה ואת התשובה..

אז אני מזמינה אותך יורי, לכתוב משהו על המקום שאתה חי בו... ובכלל, אולי יהיה נחמד אם אנשים יספרו על המקום שבו הם חיים - סיפור מעניין, היסטוריה, מוסיקה, וכד´... על ברזיל/ישראל - אני על הקו... בקרוב.

Phoenix mom

New member
יורי, התרים את הכפפה???

אולי נפתח שרשור של סיפורים כאלה...

yaelli10

New member
ברוכה הבאה../images/Emo24.gif

רועי בוגר מאלה בחודש + יומיים. אשמח מאוד לחלוק חוויות !

Phoenix mom

New member
היי יעלי, מזל טוב לכם

רועי ואני נשמח מאוד לחלוק חוויות :) ביום חמישי הקרוב רועי חוגג שמונה שבועות הוא ממש גדול כבר, וכבד... (מעל 11 פאונד) תזכירי לי מאיפה אתם ומה אתם עושים שם...

yaelli10

New member
מאיפה אנחנו

אני הגעתי לאמסטרדם בעקבות האהבה, לפני כארבע שנים וחצי, בעלי הוא הולנדי אלה נולדה לפני שלושה שבועות בערב בניתוח קיסרי, במשקל של 3.952 היום היא שוקלת בסביבות ה-5 ק"ג. היא תינוקת שקטה ומקסימה. שילוב מוצלח של שנינו, פרי אהבתנו.

Phoenix mom

New member
ירד לי הטלאכארד....

פתאום אני קולטת... אנחנו מכירות מפורום הריון ולידה
ברכות ואיחולים על הלידה ונשיקה לאלה!!!
את בטח לא זוכרת אותי משם, הייתי דיי שקטה בגלל הפרשי השעות לארץ,
אבל הייתי קוראת מושבעת ומכורה שם... גם הכינוי שלי כאן שונה, אני היא טוטי... אמא של רועי

קצת באיחור אבל עדיין....

ברוכה הבאה !
מנציגת ישראל בעיירה אינדיאנית קטנה - אלברטה - קנדה

הי קרן וברוכה הבאה ../images/Emo20.gif

אני מבלגרד, יוגוסלביה, אבל לפני שנה וחצי חשבתי שאהיה דווקא מפניקס, אריזונה... האיש שלי עבד בחברה ישראלית עם סניף בפניקס והיינו בטוחים שזו התחנה הבאה שלנו. הייתי שם עם הבנות ביולי לפני שנה וחצי, ואני חייבת לציין שבאמת בהתחלה התרשמתי שזה שומקום באמצע המדבר, אבל אחר כך לומדים להכיר ורואים שהמקום מאוד נחמד. תמסרי ד"ש ל sawgrass mills, איך אני מתגעגעת (במיוחד לאור מגוריי במזרח אירופה
)

Phoenix mom

New member
תודה, אני אמסור...

כמתרגלים למקום... הוא נסבל, לפחות רוב חודשי השנה... דווקא ביולי מתחיל החום הגדול, שנמשך עד ספטמבר וממש אי אפשר לצאת מהמזגן, זה הרי מגיע למימדים מפחידים של 45 מעלות בצל! אנחנו כאן שנה בדיוק, והקיץ היה מאוד קשה אני לא יכולה בכלל לחשוב לעבור את הקיץ כאן עם ילדים שרוצים לצאת לשחק בחוץ ולא יכולים כי המתקנים רותחים מידי, אפילו אי אפשר לשמוע ציוץ של ציפורים כי הציפורים עפו למקומות צוננים יותר... האמת, רוב השנה אבל באמת נחמד כאן, אויר צלול, מרחבים, שקיעות מדהימות, ותרבות קניות נחמדה :) תברכי על בלגרד, שמעתי שזה מקום מקסים!

למעלה