נגמרות לי המילים

ח ל ו ן

New member
../images/Emo42.gifנגמרות לי המילים../images/Emo42.gif

פינה חדשה, שתפו פעולה! (עדי, נעיצה לא תזיק). בפינה הזו אני אבחר כל שבוע שיר (מוזמנים לתת הצעות במסרים אישיים) של מאיר, וכל אחד יגיב ויכתוב פירוש/הסבר/ניתוח שלו לשיר. לא חייב להיות ניתוח מקצועי/ספרותי אלא משהו שאתם מרגישים או מבינים מהשיר. תנו לדמיון לפרוש כנפיים
ואל תהיו בנאליים
והשבוע, שיר שכולם מכירים כדי שנתחיל על רגל ימין- "אהבה קצרה" השיר אמנם במבט ראשון נראה פשוט וברור, אבל אחרי כמה קריאות- תגלו כמה סתירות פנימיות ומשפטים לא מובנים. בהצלחה

darling2

New member
אהבה קצרה...../images/Emo23.gif

אחרי קריאה שניה של מילות השיר.. אני אענה... זה שיר על סטוץ של לילה...(ממש סרסור המאיר הזה
.)... אהבה מזדמנת... אותו בחור שמחפש את האהבה האמיתית.. ובאותו לילה הוא תוהה אם היא האחת... מעביר איתה את הלילה..אבל מבין שזה לא זה..למרות התקווה.. "סיפור נוסף של אהבה קצרה"...לא פעם ראשונה שהוא מתאכזב מאהבה מהירה כזאת.. כל הבית האחרון מספר בעצם על הקטע של הוא "לכוד במעגל"..מהתחלה שוב מחפש אהבה אמיתית..אחרי הסטוץ..והאכזבה. "דלת תיפתח וכשאכנס, להיכן אני נכנס?"..הסקרנות והאי ידיעה של לאן בעצם הוא הולך.. ואיזה יחסים יהיו לו בעתיד...! זהו.

darling2

New member
שום פנינה רוזנבלום!!!

חס ושלום!! אל תעליב את מואיש..
אני רק מרגול בפלטינה! יכול להיות שאתה לא מזהה?

0mroosh

New member
כי גם אני אוהב, מלטף ומשקר.

[מצטער
, הייתי חייב, הכותרת..אסוציאציות, גויאבה].
לא פסגת היצירה של מאיר, ביצוע קולי מרשים, שיר כיף לגמרי, אבל, חסר משהו. אין לי המון לומר על השיר, כי אני לא ממש מתחבר אליו, אבל הוא מהנה ועושה לחייך תמיד [למרות שמשמעותו הפוכה ולא דורשת חיוך, אבל-מילא].

darling2

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

"וכל האנשים שהיו כאן והולכים משאירים אותי לבד בחדר
ונפרדים... |ריקוד אתיופי| בין לבין רק
ומשאירים את הדברים הלא פתורים עומדים.." החושך הוא חבר שלי ברגעים הכי יפים

TEENAGER1

New member
../images/Emo13.gif

בית ראשון: שתי השורות הראשונות מייצגות סתירה. אני אישית מפרשת את הסתירה הזאת כניסיון של הכותב (
) לשכנע את עצמו בכך שבאמת לא אכפת לו מה "היא" מנסה לומר. למרות שהוא יודע שבעצם אכפת לו, ויותר מזה. "מאוחר כל כך עכשיו"- לא נראה לי שהוא מתכוון דווקא למאוחר as in לילה, אלא שמאוחר מידי בשביל מה שקרה לאהבה שלהם, עכשיו הם זרים זה לזה ואין דרך לתקן את זה. בית שני: אין הרבה להסביר בבית הזה, הוא די ברור. מין רקע לסיפור. מה שחשוב הוא שהצעת האהבה (
) באה כשהיא הייתה שתויה - ז"א, לא ממקום אמיתי וכנה. עוד דבר, מודגש בשיר שהיא התחילה איתו ולא הוא איתה. יכול להיות שזה מראה ניסיון להפיל את זה עליה? לא החלטתי. "האורות עמומים" - בא להראות שהוא לא ממש ראה אותה באמת, לא לגמרי הבין מי היא, ולכן חשב שהם הולכים להסתדר ביחד ולאהוב. התכונה היחידה שלה שמוזכרת היא היופי, זה הדבר היחיד שהוא ראה בה באותו רגע. האהבה הייתה שטוחה, מבוססת על דברים לא אמיתיים ולכן היא לא הצליחה. בית שלישי: (אני מתייחסת להכל כ"בתים", כי אין ממש פזמון חוזר
) תיאור הדרך שלהם מהמסיבה אל הבית (שלו או שלה בסוף?
). הוא מקווה שהיא האחת שהוא חיפש, שאחרי שהלילה יעבור הוא יגלה שהבחירה הייתה נכונה והוא זכה סוף סוף לאהבה אמיתית. שוב מדובר על "נגיעה" - לא מוזכר שהם דיברו או משהו בסגנון, מפני שזה לא מה שהיה חשוב. כמו בבית השני, רואים שהאהבה הייתה שטוחה ומבוססת על גורמים חיצוניים יותר. בית רביעי: סוג של השלמה עם מה שקרה. האהבה הייתה רדודה, לכן היא לא הצליחה. המשיכה ההדדית היא זו שגרמה לה לקרות, האש שבערה בבסיס האהבה הזו הייתה אש חלשה, שכאשר היא בוערת - היא בוערת חזק. אבל היא לא בוערת לאורך זמן. הוא מנסה לשכנע את עצמו שהפרידה לא הייתה נוראה כל כך, למרות שברור שהוא חווה אכזבה קשה לאחר כל התקווה שהייתה לו. הוא מנסה לחשוב שבעצם מה שהיה לא היה נורא כל כך, אין צורך לכאוב ואין צורך לבכות. בית חמישי: הכותב מתייחס לתהליך הכללי שהוא עובר כל פעם מחדש. כל פעם הוא נכנס למעגל הזה, "רוקד ריקוד" (אגב, דימוי מדהים לדעתי
) אחד עם בת אחת ובזה זה מסתיים. נראה שהוא לא מדבר על עצמו דווקא - "בן לוקח בת", אולי בגלל שהוא מרגיש מרוחק מצורת האהבה הזו, הוא מרגיש לא מחובר לזה, הוא מחפש אהבה אמיתית. השורות האחרונות - הוא מרגיש שהוא כל פעם חוזר לנקודת ההתחלה, האהבות הקצרות האלה לא משפיעות עליו, לא מקדמות אותו. יש בו חשש מהול בתקווה לגבי הפעם הבאה שיתחיל אצלו משהו. מה יקרה כשהוא יכנס שוב לדלת הזו של האהבה, האם סוף סוף הוא ימצא מאחוריה את מה שחיפש?
.

ramonsegev

New member
למרות שאני מרגיש גזור\ פצוץ מעייפות

אני אנסה לנתח את השיר המדהים הזה
סטוץ של שני אנשים שנפגשים במסיבה, והוא מחפש את האחת- מסיימים בבית שלה או שלו. האיש שחוה אהבה קצרה ומסביר איך זה לא להתאהב והבין האחרון הוא מסביר את הפרוצדה רמון

אולי ננסה שיר פחות מוכר../images/Emo35.gif

יש למאיר אלבום שלא כל כך הצליח מסחרית "הצבעים משתנים". אולי לבחור שיר משם. יש שם שירים רוקיסטיים כמו:,אני לא גונב רק בשביל הכסף" וגם שירים מלנכוליים כמו: (אם אני זוכרת נכון) השוק ועוד שיר שיש באקוסטי האחרון...

כמה תיקונים.. ../images/Emo9.gif

השיר הראשון שהזכרת נקרא "אני גונב לא בשביל הכסף" והשיר מהאקוסטי [כלומר, שנלקח ממנו אל האקוסטי..
] הוא "ברחוב הזה" ויש שם קטע שהוא שונה לחלוטין [במילים] מאיך שהוא מופיע באקוסטי... אני מבטיחה שנגע גם באללום הזה [אני מאוהבת בו באופן אישי
] אחד מהשירים שאני הכי אוהבת בעולם ["את אחת יחידה"
] נמצא באלבום הזה כך שעוד נגע בו. אני מבטיחה.. החלטנו פשוט [אלעד החליט ובצדק..
] להתחיל עם שיר מוכר כדי שאנשים יוכלו למצוא את עצמם ולהצטרף אלינו.. תודה על ההמלצה ואני מבטיחה שזה יגיע.. זה באמת אלבום מדהים לדעתי שחייב לקבל מקום בשיח הציבורי [ובהופעות
] ואולי לזכות בצ'אנס נוסף.. כי הוא מדהים ואני חושבת שיש עוד דרך להכיר אותו לאנשים ואני מבטיחה לנסות לעשות גם את זה

darling2

New member
זאת הפעם הראשונה..

שהפינה הזאת עולה.... חכי קצת זמן...וגם השיר זה יגיע..
מאיר

למעלה