Hola

La Vela

New member
../images/Emo42.gifHola

סתם קפצתי לביקור קטן מסביליה , עדיין מתאקלמת כאן ממליצה על האתר הבא שמספק ה מ ו ן מידע עדכני על מה שקורה כאן ולרגל הסמנה סנטה קצת מידע על מיקצב הסאטה http://www.deflamenco.com/articulos/verArticuloi.jsp?codigo=FLA%7C802

Zidan de Toledo

New member
BIENVENIDA!../images/Emo24.gif

ברוכה הבאה לפורום ולארצנו האביבית! תודה רבה על הקישור.. דווקא בימים אלה עזבת את סביליה?! אמורה להיות שם איזו FERIA עכשיו, לא? נשמח לשמוע על הוואי הפריה, ובכלל מה קורה בסביליה..שליחתנו בגולה. בכל אופן חג שמח, QUE LO PASES MUY BIEN AQUI

La Vela

New member
עדיין בסביליה ועוד על הסמנה סנטה

כוונתי היתה שבאתי לביקור בפורום. אני עדיין בסביליה הסמנה סנטה זה עתה הסתיימה. אתמול הלכתי לראות את אחד מהפרוססיון - תהלוכה בה מוציאים את פיסלי הקדושים מן הכנסיה בליווי תזמורות וצועדים לבושי חליפות מסורתיות, נושאי נרות או צלבים ( מנהג שהחל כפי הנראה בשלהי המאה ה-15 ). הפסלים מוצבים על גבי במות מעוטרות בנרות ובפרחים והן נישאות ע"י חבורת גברים חסונים . הבמות האלה נקראות פאסוס. כל פאסו למעשה מתאר שלב או ארוע בחיי ישו או מריה הקדושה. לכל כנסיה/מסדר יש פאסו ( אחד או יותר ) המייצג אותה ובעל שם משלו ( לה סולדד, חסוס דל גרן פודר, לוס חיטנוס,אספרנסה דה טריאנה וכד'). חיכיתי בפלאסה סאן לורנצו ליציאת פסל מריה הקדושה בחברת אלפי אנשים. שמה של המריה הספציפית הזו השייכת לכנסיה בפלאסה זו הוא "לה סולדד". לאחר שפסעו מתוך הכנסיה כשש מאות צועדים לבושי שחור לבן ומכוסי ראש, יצא הפאסו של מריה הקדושה, "לה סולדד". עם הגיעו למרכז הפלאסה נעצר ומן אחת המרפסות יצאה אישה לבושה שחור ופצחה בשירת הסאטה פור מרטינטה ( ראה קישור ). בזמן ששרה למריה היתה דממה מוחלטת בקרב הקהל הרב . אני חייבת לציין שזה היה מאוד מרגש, מרשים ובעל עוצמה רבה מה גם שאותה בחורה שרה פשוט נהדר! ממש מתוך הקישקה. אנשים בקהל פשוט בכו מהתרגשות למראה מריה הקדושה ולשמע שירת הסאטה הנפלאה . מה שהזכיר לי כמעט את תחושת טכס יום הזיכרון בבית הספר. בקישור ששלחתי נראית אחת הזמרות הגדולות של הפלמנקו בזמנו " לה ניניה דה לוס פיינס" שרה את הסאטה ממרפסתה" בכל מקרה כדאי לקרוא את הקישור זה מאוד מעניין. http://www.deflamenco.com/articulos/verArticuloi.jsp?codigo=FLA%7C802

DizzyMissLizzy

New member
תודה על התיאורים המרתקים

קראתי ונהניתי, והצטערתי רק על דבר אחד: שאני לא שם עכשיו בשביל לחוות את זה. לפני כ-3 שנים הייתי בעיר פמפלונה בזמן פסטיבל סאן-פרמין, וזו היתה חוויה עצומה. ממש שיאו של טיול של שבועיים בחלקה הצפוני ומרכזי של ספרד. כך, שכשאני קוראת על פסטיבלים כאלה, אני נזכרת בגעגועים בפסטיבל ההוא.

La Vela

New member
הפריה דה אבריל

שבועיים לאחר הסמנה סנטה מתחילה הפריה כלומר השנה מתחילה בשבוע האחרון של אפריל יותר מידע בהמשך

למעלה