סיפורו של מייקל ברקו ז"ל

• פותח הנושא mgb
  • פורסם בתאריך

mgb

New member
../images/Emo47.gifסיפורו של מייקל ברקו ז"ל../images/Emo47.gif

בס"ד סיפרו המרטיט של מיכאל ברקו\ מאת הרב ד"ר שלום סרברניק הי"ו הערה: מפאת אורך המאמר חילקתי אותו למס' חלקים, איתכם הסליחה על אי-הנוחות! סיפורו של ר'מיכאל ברקוביץ \ ד"ר שלום סרברניק הי"ו
פרק א`
מייקל ברקו הוא איש עסקים אמריקאי מצליח כבן ארבעים, אחד מכוכבי העסקים בלוס אנג`לס. במושגים אמריקאים, הוא יהודי טוב. פעם בשנה, ביום כיפור, הוא הולך לטמפל הרפורמי. הוא אחד התורמים החשובים, יהודי גאה, אדם חיובי בעל משפחה, ומצליח בעסקים בצורה בלתי רגילה. לפני כשנתיים הוא פתח רשת מזון (משהו כמו מק-דונלד`ס) בארה"ב, אשר התפשטה בארה"ב בהצלחה אדירה. הוא פותח עוד ועוד סניפים, והוא בדרכו להיות "איל הון". את הסניפים הוא פותח תוך כדי הימור. יש שתי דרכים לפתוח סניפים. דרך אחת - אתה נותן זיכיון ואתה מקבל אחוזים קטנים בשביל השם שלך ובשביל השיטה. ובדרך השניה - אתה מחפש שותף שישקיע קצת כסף לצורך פתיחת הסניף, בעוד שאתה עצמך צריך להשקיע הרבה כסף כדי להיות בעלים על כל המערכת כולה. הוא עושה זאת בעזרת אשראי גדול. הוא משתמש בכסף שהשותף שלו משקיע במקום, והוא לוקח אשראי גדול בבנק. והבנק מוכן לתת לו אשראי כי הוא רואה שהוא מצליח. אבל הבנק תמיד מזהיר אותו: תדע לך שאתה פועל בשיטה מאוד מסוכנת, ואם יש תנודות כלכליות ואתה לא מסוגל לעמוד בתשלומים, אז הבנק צריך למכור את כל הרשת שלך, וביום אחד עלול לקרות שרכוש של מאות מיליוני דולרים פשוט נמחק ביום אחד. שואל אותו מנהל הבנק: תגיד לי, בשביל מה אתה עושה את זה? בשביל כסף? - לא, תאמין לי שלא. יש לי את המיליון-שניים בשביל לחיות. אבל אני רוצה לעשות אימפריה, אני רוצה לשנות! אני רוצה להיכנס להיסטוריה! אתה יודע מה זה כוח? מה אפשר לעשות? אני אבנה בתי חולים, אה... אני רוצה להמר! נכון שיש פה סיכון, ריזיקו - אבל אם אני אצליח, אתה יודע מה אוכל לעשות? והוא מצליח. מייקל ברקו אוהב ליהנות מהחיים. יש לו וילה מפארת, מכונית יש לכל אחד מבני המשפחה - לו, לאשתו, לבנו ולבתו. יום אחד באו לראיין אותו, צילמו אותו כשהוא עושה סקי מים, עושה ספורט, בריא, שמח ותוסס. - תשמע, אמר לו המראיין, אתה נראה כמו סמל ההצלחה! מה הסוד שלך? בתגובה לקח מייקל תפוז, סחט אותו עד הטיפה האחרונה ואמר: לחיות זה למצות מהחיים כל טיפה של מיץ! ומייקל ברקו ממשיך לטפס בסולם ההצלחה.
פרק ב`
היתה להם חבורת ידידים, חבורה אינטלקטואלית מאוד מעניינת. הם היו נפגשים מידי פעם ומשוחחים. באחת השיחות התחילו לדבר על החיים ועל המוות, על ספר חדש שיצא עם תיאורים של אנשים שעברו מוות קליני... מייקל התעניין מאוד בנושא ואמר: - האם זה רציני? - בוודאי! - הייתי רוצה לערוך טיול כזה... - לא, זה טיול רק לכיוון אחד. אפשר ליצור איתם קשר, אבל אתה בעצמך - לנסוע ולחזור... בעצם, יש דרך מאוד אלגנטית לנסוע לשם, בלי שאף אחד יידע אפילו. כיצד? ובכן, התברר שהיו כמה מקרי מוות בלתי מובנים בניתוחים. ובתחקיר התברר שהיה מכנה משותף לכולם. כל אותם אנשים לקחו תרופה כלשהי לפני הניתוח, והתברר שהתרופה הזאת משאירה שאריות במוח, ואם אדם לוקח נרקוזה, החומרים הללו ביחד עם הנרקוזה יוצרים איזושהי אינטראקציה וגורמים לכך שהאדם לא מתעורר. לכן, שבועיים לאחר נטילת התרופה הזו אסור לעבור ניתוח, עד שהחומר נעלם גם מהמוח. עקבות החומר יכולים להימצא בדם עד יומיים לאחר הפסקת נטילת התרופה. אבל כעבור שלושה ימים ומעלה עקבות החומר כבר לא נמצאים בדם אלא רק במוח, ואז אתה יכול ללכת לניתוח ופשוט אתה יכול לנסוע לעוה"ב רגוע ושקט... מה זה המוות? לאן נוסעים שם? נחזור לעסקים של מייקל ברקו. בדרום ארה"ב, אחת הרשתות האלה הדומה לשלו התמוטטה, והציעו לו כעת לקנות שלושים סניפים בבת אחת, ולהסב אותן לרשת שלו. הוא יכול לקנות את זה בפרוטות, אך בשיטה שלו הוא צריך לשים כעשרה מיליון דולר, ואז הוא בעל כל המערכת. הוא ניגש למנהל הבנק, אשר מזהיר אותו: מייקל, זה כבר לא צחוק. אתה כבר על הקו של הגבול האדום. אתה קופץ - זהו. זה עלול להיות מאוד מסוכן! ענה מייקל: תראה, עד עכשיו אני מרוויח. אם אצליח גם כאן, הרי שבעוד שנה-שנתיים העסק מתייצב, אנחנו נגיע למאה-מאה וחמישים סניפים, ויהיו לי מיליארד דולר! אז בבקשה, תן לי את האשראי. אומר מנהל הבנק: אני מוכן לתת לך בתנאי אחד, שאתה מוצא שותף. אני נותן לך אורכה של 6 חודשים למציאת שותף. כי זה פשוט מסוכן, זאת ההשקעה האחרונה הגדולה שהוא נותן. ובכן, מייקל זקוק לשותף שישקיע בעסק 60-70 מיליון דולר. פשוט, רק לייצב את המערכת, זה הכל. בצורה כזאת האחוזים לעומת הסיכונים שהוא לוקח יירדו בהרבה. אם המערכת יציבה והיא לא יכולה להתמוטט בגלל תנודות - היא שווה הון עתק. אבל עוד 70 מיליון דולר הוא עובר את הקו. ואז המערכת יציבה והוא יוכל למכור אותה ב- 600-700 מיליון ואפילו במיליארד דולר. באותה תקופה שוב נפגשה חבורת הידידים שלהם, ובין מייקל ברקו לבין סוכן ביטוח מחבריו התפתחה שיחה. שואל אותו סוכן הביטוח: - יש לך ביטוח חיים? - כן! - בכמה? - במליון דולר. - זה הכל? - תראה, יש לי רכוש בסיסי לחיות. זה רק שיהיה מזומנים שלא יצטרכו בכוח למכור רכוש. עשיתי ביטוח חיים במיליון דולר, זה מספיק למשפחה. - אתה לא מבין, אדם כמוך לא צריך למדוד במושגים של משפחה. אתה, יש לך אימפריה. תגיד, מה יקרה אם ח"ו יקרה לך משהו? מה יקרה עם האימפריה שלך? תראה, אנחנו ידידים. אני אגיד לך באופן דיסקרטי - האימפריה תהיה בסכנה גדולה מאוד. אם המערכת לא תנוהל, הבנקים עלולים להכריח אותך למכור, וברגע הזה - כל המערכת עלולה להתמוטט. אז אני באמת לא מבין אותך - אתה משקיע את כל החיים שלך כדבר כזה ענק, שבשביל איזושהי שטות הכל עלול ליפול, כל מפעל חייך! -נו, אז כמה אני צריך כדי לייצב את העסק, לדעתך? - לדעתי אתה צריך לעשות ביטוח חיים על 70 מיליון דולר. - מה?? - לא לכל החיים. תחשוב רגע, כמה זמן עד שאתה תצליח לייצב את העסק? - כחמש שנים. - אז אתה צריך ביטוח חיים על 70 מיליון דולר לחמש שנים. אתה עוד צעיר, וזה יעלה לך בערך 700,000 דולר לשנה. בחמש שנים זה 3.5 מיליון דולר. וברקו מסכים. תארו לכם מה זה עבור אותו סוכן להצליח להשיג ביטוח חיים על 70 מיליון דולר! הסוכן מצלצל למנהלים שלו בניו יורק, והם פשוט משתוללים! כל ההנהלה מגיעה למו"מ איתו, וכמובן - שמים לו הרבה תנאים חריפים. למשל, אותו סוכן ביטוח יהיה מעכשיו הידיד האישי שלו. הוא צמוד אליו בכל אשר הוא הולך - הוא צריך לעבור את הכביש רק בליווי הסוכן; הוא גם הנהג שלו, כי זה מסוכן שהוא ינהג בעצמו כי אולי הוא מדי מתוח, אולי לא ישן בלילה... פעמיים בשבוע הוא צריך לשחק איתו טניס, פעם בשבוע לתת דו"ח על המצב הרפואי שלו... ואם יש איזושהי בעיה - הוא חייב לקבל כל טיפול רפואי שהם דורשים. זה לא צחוק, זה 70 מיליון דולר! בסופו של דבר חותמים על כל העסקה. (
המשך בחלק ב'
)

mgb

New member
סיפורו של מייקל ברקו-המשך../images/Emo47.gif

בס"ד
פרק ג`
במקביל מנסה מייקל ברקו להשיג שותף לעסק שלו. עליו לעשות זאת מאוד בעדינות, כי אם יראו שהוא לחוץ, עלולים לקנות אותו בפרוטות. אז במקביל הוא מנהל מו"מ עם כמה גורמים, והוא דואג שכל אחד יידע שהוא נמצא במו"מ גם עם האחרים. והוא משחק את זה כאילו יש לו זמן. הוא יכול לבטל פגישה ולדחות אותה בשבוע, כדי שיבינו שהוא כלל לא לחוץ. אבל האמת שהוא משחק בריזיקו עצום. יש לו ששה חודשים, אבל אם הוא לא יצליח והבנק ילחץ אותו לקיר אז הוא בצרה. אבל כמו תמיד המו"מ מתקדם יפה מאוד. והנה, בארה"ב נוצרו קצת תנודות, היה שפל וההכנסות ירדו מעט. היה קשה לסניפים לשלם את ה"מורגדג"`. מנהל הבנק קורא למייקל ואומר לו: בהנהלה המרכזית החלטנו שבשום אופן לא נוכל להאריך לך את המועד. ואני דורש ממך עכשיו יפוי כוח למכירה של הכל באותו יום עצמו. השגנו אישור מהנהלת הבנק עד התאריך הזה, אבל אני כבר רוצה שתחתום על כל המסמכים. אני לא רוצה שאח"כ יתחילו משפטים. אם אתה רוצה אני אתן לך עוד אשראי, אבל רק בתנאי שעכשיו אתה חותם לי שבלי שום משפט מיד אני יכול להוציא את הכל למכירה. מייקל מרגיש שהחגורה מתהדקת, אבל הוא מרגיש שעדיין יצליח להשיג את השותף, ולכן הוא מוכן לחתום. הוא יודע שיש לו את הזמן הקצוב והוא מאמין שיעמוד במשימה. ובאמת, המו"מ איטי מאוד, עדין ומאוד חכם, אך הנה הוא מתקרב לסיומו, ועקרונית סוכם עם אחד השותפים שהוא מוכן להיכנס לעסקה. חסרים עוד כמה שלבים אבל מבחינה עקרונית זה חתום. היתה זו עבור מייקל תקופת מתח עצומה. באותו יום הוא הרגיש כאב ראש חזק, וכשידידו סוכן הביטוח צלצל לשאול לשלומו, הוא סיפר לו על כך. - מה? כואב לך הראש??? - מה יש? קצת כאב ראש! אתה יודע באיזה מתח אני נמצא. - לא, לא. אני רוצה שתלך לנוח. תשכב על הספה למשך שעה. בלית ברירה מייקל מציית. למחרת, במשחק הטניס, מייקל מרגיש מעט סחרחורת, וסוכן הביטוח לוחץ עליו לגשת לרופא. קובעים פגישה למחרת אצל הנוירולוג הכי טוב בעיר, אשר בודק ולא מוצא שום דבר. אבל הסוכן ביטוח דורש מיפוי מוח, ולמייקל אין ברירה כי הוא התחייב לעבור כל בדיקה שהם דורשים. תוצאות המיפוי אמורות להתקבל ביום שני. ביום שני בבוקר יש לו פגישה עם השותף המיועד ועם הבנק. הם חותמים בראשי פרקים, וסוכם שעכשיו נשאר רק עוד חודשיים עד התאריך של ה"דד ליין". השותף כמובן לא יודע את זה, אבל סוכם שעכשיו הוא שולח 8 נציגים שלו לשמונה מתוך 100 הסניפים, כי הוא רוצה לראות בשטח את ההכנסות, לראות איך זה עובד, ולדעת שבאמת זה אמין ולא לסמוך רק על דיווחים. הרי זו השקעה של 70 מיליון דולר! לכן סוכם שהנציגים שלו יהיו בשטח במשך חודש וחצי, ולאחר מכן הוא משקיע את הסכום. אבל כמובן שיש לו תנאי - מי שינהל את העסק זה אותו מייקל ברקו! הוא אומר: אנחנו סומכים על הכשרון שלך וכו`, כל הכסף מותנה, אתה חייב במשך 5 שנים להמשיך לנהל את זה. אסור לך לעזוב, אסור לך למכור את חלקך, אנחנו רוצים שיהיה לך אינטרס, אסור לך לפתוח עסק דומה וכן הלאה. וזה עם כל התנאים החמורים כנגד זה. עובר חודש וחצי, אומרים נשים את הכסף כשכל הניסיונות ייגמרו. השותף יוצא ומנהל הבנק אומר למייקל: תשמע, לקחת את אחד ההימורים הגדולים שאני מכיר אי פעם, ועשית את זה בשעת האפס! האימפריה שלך שווה עכשיו מיליארד דולר! אחרי שהשותף ייכנס, אז חלקו יהיה בערך רבע מיליארד, ואתה בעצמך 750 מיליון דולר! אני גאה להיות החבר שלך! מייקל זורח מאושר ואומר: שמע, עוד מעט כולם יידעו! עוד חודשיים שכל העסק יתייצב, כולם יידעו איזו אימפריה אדירה! הוא עומד לכבוש את העולם! אחרי הצוהריים ניגש מייקל עם הסוכן ביטוח אל הרופא לקבל את תוצאות המיפוי. הרופא מכחכח בגרונו ואומר: אני נורא מצטער, אבל התברר שיש לך גידול במוח... - מה??? !!! - כן, זה לצערי המצב. אבל המצב הרבה יותר טוב ממה שאתה חושב, כי זה באיזור כזה שאנחנו מסוגלים לנתח. יחסית זה עוד לא מסוכן, יש לנו כמעט מאה אחוז הצלחה. זה מזל עצום שבאת בזמן. ממש נס. אנשים בשלב כזה בדר"כ לא מגיעים. אם היית בא בעוד שלושה שבועות, אז השלוחות היו עוברות את הנקודה המסויימת הזאת והיו מגיעות לכל מיני נימים ומרכזי מוח שאין לנו שום אפשרות להשתלט על זה. בעוד שלושה שבועות כבר כמעט לא היה סיכוי להציל אותך. אבל עכשיו המצב הוא הפוך, כי עצם הניתוח גורם להחלשת המערכת כולה. - ומה אם לא אעשה את הניתוח? - אז בערך תחיה עוד שנה. אנחנו ניתן לך תרופות מתאימות כדי שלא תרגיש כאבים, אבל בתוך השנה תלך ותדעך. אבל מה אתה דואג? באת בזמן! אפשר להציל אותך! נס גדול קרה לך. בדרך החוצה מייקל ברקו המום כולו, ואילו הסוכן מאושר ואומר: אתה רואה מה זה? טוב שעשית ביטוח חיים. זה לא רק כסף, זה הציל את החיים שלך! תהיה מאושר! רק בגללנו, בגלל הזהירות שלנו קרה לך נס כזה. אבל מצד שני זו אחריות עצומה! הסוכן מיד מצלצל לניו יורק, כל המנהלים נכנסים לפאניקה, דואגים למנתחים הכי טובים... נקבע לו תאריך ניתוח בעוד שלושה שבועות, בזמן שעוד ניתן לעשות את זה. הוא מתחייב לעבור את הניתוח באותו תאריך. ומייקל עצמו עדיין המום כולו. רק בבוקר היתה החתימה בראשי פרקים עם השותף העתידי, והוא כבר ראה את כל העולם נפרש מול העיניים שלו. ופתאום, אחרי הצהריים בשורת האיוב הזאת! לאט לאט מחלחלת לתוכו ההכרה שעומד לקרות אסון נוראי. מדוע? כי אם יתברר לשותף שהוא עומד לעבור ניתוח, אז הוא יחשוב לעצמו: רגע אחד! למה לי לקחת סיכון עצום כזה? קודם כל שמייקל ברקו יבריא מהניתוח, שיעבור הקרנות תקופה מסויימת במשך כמה חודשים, ונראה איך הוא מתאושש. למה לשים עכשיו 70 מיליון דולר? ואז הבנק לא יהיה מוכן לחכות וימכור הכל. ופתאום - כל האימפריה מתמוטטת... בבוקר הוא היה מולטי מיליונר ועכשיו בערב כל הקערה התהפכה על פיה. הוא כולו מבולבל, לא יודע מה לעשות. אשתו מנסה להרגיעו: אל תדאג, הרופא אמר שהניתוח יצליח. הוא מתחיל ימים שלמים להסתובב כמו חיה בסוגר. אי אפשר לדבר איתו מרוב מתח. פתאום הוא מתבטא: הלוואי שאני אמות בניתוח הזה! מיד לוקחים אותו לפסיכולוג, ושם, אצל הפסיכולוג ששואל אותו מדוע הוא רוצה למות בניתוח, הוא בעצם מבין, שאם הוא ימות בניתוח - זה הדבר היחיד שיציל אותו. למה? כי אם הוא ימות, אז הביטוח ישים לו 70 מיליון דולר במקום השותף. הרי זה בדיוק סכום הביטוח! ואז הוא יכול לייצב את כל העסק. ואז - שוב כל המיליארד דולר שלו! ויש לו אימפריה והוא יכנס להיסטוריה! אבל רגע, הוא רוצה למות בניתוח! אבל איך הוא יסדר את זה שיוכל למות? אוה, יש לו רעיון, הוא יקח את אותה תרופה! הוא יקח את התרופה, ייכנס לניתוח, ואף אחד לא יידע! ושבעים מיליון דולר, וככה האימפריה תיבנה.
המשך

mgb

New member

בס"ד
פרק ד`
הם יוצאים מהפסיכולוג, אשר לא הצליח להבין אותו אבל ניסה בכ"ז להרגיע את אשתו שהכל יהיה בסדר, ובימים הקרובים הוא מתחיל להתנהג בצורה מוזרה. הוא בפאניקה, הוא בהיסטריה, מצד אחד הוא בהתרגשות עצומה כי הצליח לעשות את זה. אבל מצד שני הוא רוצה לחיות! הרי הוא אוהב כל רגע של החיים. אבל בשביל לחיות הוא צריך למות... כ"כ אני רוצה לחיות? מה יעזור לך שתחיה? עוד 70 קילו תפוחי אדמה ייכנסו מפה וייצאו משם, מה יצא לך מזה? אז תחיה קצר - אבל תחיה! אתה יודע מה זה מיליארד דולר? הוא הולך לעורך דין שלו ואומר: מה אפשר לעשות עם מיליארד דולר? אני רוצה להיכנס להיסטוריה! - תעשה כמו פרס נובל, קרן מילגות בשם "ברקו פאונדיישן", תבנה אוניברסיטה - "ברקו יוניברסיטי", תבנה בית חולים "ברקו הוספיטל", מרכז מחקר בשם "ברקו סנטר" ועוד ועוד. הוא רואה מול עיניו את השלטים, הוא מרגיש שהוא עושה את זה! קרן לעידוד מדענים, קרן לעידוד אומנים, קרן לחקר פיתוח מזון מהים למען מדינות מתפתחות... הוא מרגיש שהוא יוצר מרכז עצום של עוצמה! הוא ייכנס להיסטוריה! הוא פונה לעו"ד ואומר: - אני רוצה שתקים את זה, חבר נאמנים, מיד להכין... אני רוצה שהכל יהיה מוכן! ותדע, אם משהו קורה לי בניתוח, אז אני כותב צוואה עכשיו. אצל המשפחה תשאיר אולי 30 מיליון דולר, שלא יהיו להם שום בעיות. לא יותר מזה. ובשאר הכסף תקים את כל האימפריה שעכשיו דיברנו עליה. הוא מכין הכל וחוזר לעבודה הרבה יותר רגוע. אבל בכל זאת הוא במתח עצום - מצד אחד כל ההיסטוריה שהוא עושה, ומצד שני הוא יושב עם הבן שלו, הלך לסקי, יושבים ביחד, שותים בירה, מתחברים... הוא אוהב את הבן שלו, אוהב את החיים, רוצה לחיות... הולך לחבר שלו, אוכלים, נהנים, שמחים, מדברים על משמעת החיים, מחפשים, הוא קורא ספר טוב ואומר: "אני רוצה לחיות, כל כך אוהב לחיות!" אבל מה זה החיים?! כעת זה שלושה ימים לפני הניתוח ועליו להחליט אם ליטול את התרופה או לא. ראשית, הוא יוצא לחופש והולך לטייל לבד. רואה בית חולים ואומר לעצמו: תאר לך שיהיו פה `ברקו הוספיטל`... הולך לאוניברסיטה וחושב לעצמו: זאת תהיה האוניברסיטה של ברקו! פוגש שם איזה פילוסוף ומבקש לשוחח עימו מעט. - תגיד לי, האם בניית אוניברסיטה זה לדעתך דבר גדול בחיים? זה יכול לתת את המשמעות של החיים? - זה תלוי. אם באוניברסיטה הזאת בסוף ימצאו את משמעות החיים - אז תרמת למשהו חשוב. אבל אם בסוף לא ימצאו אז בזבזת את הכסף... -ולבנות בית חולים? זה דבר חשוב, זה עוזר לבני אדם. - גם זה תלוי. אם לאדם יש משמעות, אז גם לעזור לבני אדם זו משמעות. - אבל מה משמעוות החיים של האדם? - את זה אנחנו עוד לא יודעים. אתה רואה את כל הספרים האלה כאן בספריה? כל מה שיש פה זה רק השאלות, וכמה אנחנו לא יודעים... הוא התייאש, הלך לשפת הים, יושב לבד מול השמש. עובר שם שיכור מתנדנד, אוחז בידו בקבוק. ברקו פונה לשיכור: אולי אתה יכול להגיד לי מה משמעות החיים? - אתה רואה? יש לי שתי ידיים, פה יש לי בקבוק ופה יש לי כוח. זהו, זה כל מה שיש בחיים. בקבוק וכח. אני שיכור, אז בחרתי בבקבוק. זה כל מה שיש. וברקו אומר לעצמו: כל מה שאני רוצה לחיות, זה בסה"כ בקבוק אחד גדול. אני מעדיף את הכוח! הוא יושב ומתבונן בשמש השוקעת ואומר: זהו, זה אומץ, אני החלטתי להיפרד מהחיים! והוא לוקח את התרופה. זאת החלטה שאין ממנה חזרה! עכשיו שבועיים אסור לו לעבור את הניתוח! אבל את הניתוח אסור לדחות, ואם הוא כן יעבור את הניתוח הוא ימות. אבל זהו, הוא החליט. הוא חוזר הביתה רגוע, ומודיע לאשתו שגם מחר הוא רוצה ללכת לטייל. והוא יוצא לטייל, אך הפעם בצורה חדשה. הוא מרגיש כמו אדם שמת והוא בא לביקור פה בעולם הזה. הרי הוא כבר מת, נכון? הוא רואה בית חולים, וכתוב שם בשלט גדול בדמיון שלו: "ברקו הוספיטל". הוא רואה את האוניברסיטה, רואה אנשים יושבים במסעדה ושותים. כל כך מצחיק, מסתכל כאילו אדם שבא מהעולם הבא ומסתכל על מה שקורה בעולם הזה. רואה תינוק בוכה ואמו מנסה להרגיעו, ובהמשך רואה הלוויה, וחושב לעצמו: זה כמו דלת מסתובבת במלון. מפה נכנסים ועוד מעט יוצאים. הוא רואה גן יפה של פרחים, משהו נפלא! ואח"כ רואה פרחים נבולים זרוקים... מה זה החיים? מה זה החיים? לוקח פיסת עיתון וקורא: הסנטור הזה והזה ניצח בבחירות! אנחנו נצליח! נשנה את ההיסטוריה! בצד השני של העיתון יש ראיון עם הסנטור היוצא, זה שכיהן בתפקידו 20 שנה ועכשיו הפסיד. הוא בדכאון, לא מוכן להתראיין, אבל מצטטים איך לפני עשרים שנה, כשהוא זכה, הוא קרא: "אנחנו נשנה את ההיסטוריה!" הגיע בין-הערביים, רגליו נושאות אותו לשכונה בה נולד. מטייל בין הבתים, רואה את הבית שבו גדל. רוצה להיזכר בילדותו... מגיע לבית הכנסת, נזכר שכאן נערכה הבר מצוה שלו. הוא נכנס פנימה ורואה יהודי זקן יושב ולומד, זה הרב של בית הכנסת. הרב שומע צעדים ופונה אל הנכנס: שלום, הכנס נא, האם אני יכול לעזור לך? מה שמך? - מייקל ברקו. - אני לא מכיר, אבל אני שמח להכיר אותך. - אולי את מייקל ברקו אינך זוכר, אבל אולי זוכר הינך את מיכאל ברקוביץ? - ברקוביץ? - כן... אנחנו גרנו פה, לא רחוק! - אוה, כן! מה שלום ההורים שלך? איפה הם היום? מתפתחת שיחה קצרה, הרב מתעניין במעשיו ובמשפחתו, ואז פונה אליו ברקו בשאלה: - כבוד הרב, אולי אתה יודע מה משמעות החיים? - כן! - כן?! ככה פשוט אתה אומר לי `כן`? איך זה יכול להיות שאתה יודע? - תראה, העם היהודי זה צבא שיצא למלחמה. שלחו אותנו לפני 3400 שנה לקרב. איך אפשר לשלוח מישהו לקרב בלי להגיד לו מהי מטרת הקרב? ברור שהעם היהודי - היה צריך להגיד לו מה מטרת החיים. - אתה רוצה להגיד שכולם לא יודעים ורק אתה יודע? - לא, זה לא אני, מה פתאום אני? הרב מוציא ספר קטן על משמעות החיים ואומר: הנה, פה כתוב הכל. בוא נשב ללמוד.
המשך

mgb

New member
סיפורו של מייקל ברקו-המשך ../images/Emo47.gif

בס"ד
פרק ה
והם לומדים: מפני מה ירדה נשמה לעולם? ירידה לצורך עליה. כל העולם זה קרב אחד גדול, מחנה אימונים, להפוך את האדם לצלם אלוקים. הנשמה, לפני שהיא באה לעולם, ניתן לה תענוג עצום. וכל מה שהיא עושה פה בעולם, היא מתגעגעת לאותו תענוג, כמו שאמר שלמה המלך: "והנפש לא תימלא". משל לבת מלך שנלקחה מהארמון, ונמצאת עכשיו בכפר והכפרי רוצה לפנק אותה. היא מתגעגעת לארמון, לכל הפאר והיופי והחוכמה. הכפרי מנסה לפנק אותה בפרווה של כבש, בגבינה מעשה ידיו, בלחם מאפה בית, אולי זה ואולי זה... היא כבר לא זוכרת, היא זוכרת שהיה משהו נפלא, והיא כל הזמן מתגעגעת וחסרת מנוחה. מה שהוא מציע לה היא מנסה, ואחרי זמן קצר - זה לא זה. כך גם הנשמה מתגעגעת לאותו תענוג רוחני אדיר שהיה לה. בגלל שהיא לא מוצאת, היא כל הזמן מחפשת: אולי זה הכבוד, ואולי הסרט, ואולי התענוג, ואולי האוכל... אבל - והנפש לא תימלא. מי שיש לו מנה רוצה מאתיים. אין אדם מת וחצי תאוותו בידו. עד שהנפש מרגישה את המוסיקה, מאיפה שהיא באה. ואז היא תרוץ כל עוד נפשה - הנסיכה תחזור לארמון. היא יכולה ליפול בדרך ולהיפצע, אבל היא כבר מאושרת. היא כבר שמעה את המוסיקה שמושכת אותה בחזרה לארמון. עד שהנשמה מרגישה את התענוג הרוחני כל תענוגות העוה"ז תפלים לעומתו. זה כמו לשתות מים מלוחים, אשר גורמים לך להרגיש עוד יותר צמא. סיר הילרי שכבש את האברסט, אמר: בדקה הראשונה הרגשתי התרוממות רוח אדירה, הרי אני האדם הראשון בהיסטוריה שעשה זאת! אבל חמש דקות אחרי זה כבר הרגשתי ריקנות נוראה! נו, מה עושים עכשיו? אז הוא הלך לכבוש את הקוטב הדרומי, מבצע. הוא הרגיש שהגיע פיזית, לא במטוס - לקוטב . ומה אח"כ? מה אח"כ? והנפש לא תימלא. הם ממשיכים ללמוד עם החיים ועל המוות, מה קורה לנשמה אחרי המוות, בשביל מה היא ירדה לפה, מה קורה בעולם הבא, איזה חשבון נפש, מה ההיסטוריה של 6,000 שנה, מה זה תחיית המתים. ברקו המום. הוא שואל את הרב: מאיפה אתה יודע שכל זה נכון? - אתה יהודי? מאיפה אתה יודע שאתה יהודי? אבא שלך אמר לך שאתה יהודי, וגם אבא שלי אמר לי שאני יהודי. מיליוני איש יושבים בליל הסדר וכל אב מוסר לבנו את הלפיד מדור לדור עד מעמד הר סיני. מיליונים קיבלו את זה ומעבירים את השליחות הלאה. ברור שמספרים לנו מה מטרת כל העולם. - אז איך זה שאף אחד לא יודע, ואתה יושב לך פה ומחזיק את האמת של העולם? - גם אתה, אם לא היית נכנס הנה, יכולת להיות במרחק חמישה מטר מהאמת, ולא היית יודע אף פעם. אם לא היית נכנס לשאול, מה היית יודע? כמובן יש עוד מליונים שמעולם לא שואלים ולכן גם לא יודעים. - איך זה יכול להיות שרק פה יש את האמת, ואף אחד לא יודע? - נו, מה אתה רוצה, יהודי זה אדם מאוד זקן. אתה יודע בן כמה אני? אני בן שלושת אלפים ארבע מאות שנה... ברקו ממש מבולבל, עליו ללכת, כבר מאוחר, והרב מציע לו לבוא בימים הבאים להמשיך ללמוד. - לא, מחר בערב אני נכנס לבדיקות, לניתוח ראש. - אז תבוא אחרי הניתוח. - לא, לא, לא - - - - למה? - אינני יכול להסביר לך. אבל אני מבקש רק טובה אחת. לבר מצוה שלי לא נתת לי מתנה... - טוב, אני אתן לך מתנה. מה אתה רוצה? - אני רוצה את הספר הזה. אבל תכתוב שזה לבר מצוה, כי נניח שהיום זה הבר מצוה שלי. לבר מצוה של מיכאל ברקוביץ. מייקל לוקח את הספר ונוסע הביתה. אשתו רואה שהוא מאוד מבולבל. היא לא מבינה, רק אתמול הוא היה כל כך רגוע! הוא פונה אליה: - מה היית עושה אם הייתי רוצה שיהיה כשר בבית? - כשר? אין בעיה, אני אקנה לך צולנט שפיקלס, גפילטע פיש - - - - אני לא מתכוון לזה. אני רוצה כשר! - כן, שמעתי שאצל הג`ואיש בוצ`ר (הקצב היהודי) הגיעו דליקטס, משהו, אבל עליך להירגע, תירגע. יהיה בסדר! הוא הולך לישון ובבוקר קורא לבן שלו: תדע לך, אני, אתה יודע, אנחנו מאוד קשורים. השתדלתי לתת לך הכל, חינכתי אותך כמה שידעתי... היום בערב אני נכנס לבית החולים. ואם יקרה לי משהו אני מבקש ממך דבר אחד. מעולם לא הסברתי לך מה זה יהודי. אז הייתי רוצה שתברר מה זה יהודי... - מה פירוש, אבא? אתה צריך להגיד לי מה זה יהודי? אבא, אתה יהודי נפלא! הרי היתה לי הבר מצוה הכי טובה בעיר. אתה ידוע כמה מתנות קיבלתי? ונסענו למצדה, מה אתה מדבר, אבא? אתה אחד מראשי המגבית פה בעיר! אתה רק במתח בגלל הניתוח, אל תיכנס למתח אבא! תירגע! - כן, אני מבין. אבל אני מבקש ממך שאם יקרה לי משהו - תברר מה זה יהודי. כי אני פשוט לא יודע ולא יכול להסביר לך. הוא מתקשר לחברו הפילוסוף ואומר: אתה זוכר ששאלתי אותך מה משמעות החיים? יש לי פה ספר, אתה רואה? האם ייתכן שהעם היהודי יודע מה משמעת החיים? -יכול להיות... - מה זאת אומרת? אבל אתה פילוסוף! - כן, אבל זה לא בדיוק התחום שלי. אני מתמחה בפילוסופיה היוונית, המערבית, האקזיסטנציאליסטית. - מה פירוש התמחות? צריך לדעת מה האמת! - נו, טוב, החיים קצרים! אי אפשר להספיק הכל. - מה? החיים יכולים לעבור ואתה אף פעם לא תדע! - כן, זו דווקא גדלות האדם - לחפש ולחפש ולא לדעת. - זו גדלות? - כן, אתה צריך שיהיה לך מבט פילוסופי על החיים.
המשך

mgb

New member

בס"ד
פרק ו'
הוא התייאש, החליט לשבת ולקרוא את הספר. זהו, פשוט אין עם מי לדבר. מתחיל לקרוא על הנסיונות בחיים, למה ניתנו לאנשים נסיונות - "והאלוקים ניסה את אברהם", למה לפעמים בן אדם מצליח ולמה לפעמים הוא יורד; יתכן גם מצב של :"עושר השמור לבעליו לרעתו". הוא נבהל. האם כך אמר שלמה המלך? איך זה יכול להיות? העושר לפעמים מטמטם את האדם ומסיט את תשומת ליבו מהעיקר. מביאים שם דוגמאות מה עשה עושר לבני אדם - "אל תירא כי יעשר איש, כי ירבה כבוד ביתו, כי לא במותו יקח הכל, לא יירד אחריו כבודו" (פסוק בתהילים). הוא נבהל - מה יהיה עם האוניברסיטה על שמו? הרי לא יירד אחריו כבודו... הוא קורא וקורא ופתאום כל העולם מתחיל להתהפך עליו. אז מה זה החיים??? האדם נברא בצלם אלוקים, הוא קיבל נשמה טהורה וזכה שחוצבה מהעולמות העליונים. האדם פה מסתובב בעולם החושך, והמוות הוא האור. מה??? "אשת חיל מי ימצא... ותשחק ליום אחרון". למה צוחקים? כי העוה"ז דומה ללילה והעוה"ב ליום - נגמר החושך ומגיע האור. כי פה, בעוה"ז, לא רואים את האמת, פה רק נאבקים. זה עולם של נסיון, של קרבות, זה מחנה אימונים. והדבר היחיד שמחזיק אותנו בלילה... זה כמו אדם שנמצא בסערה בשעות החשיכה, ומפעם לפעם יש ברקים. וכשהוא רואה את הברק הוא רואה את הדרך, את המטרה. אבל כשהברק נגמר הוא שוב בחושך, אבל הוא זוכר. האדם חי בין בני האדם, חי בחוץ. כי האדם רואה לעיניים. ולכן חשוב לי איך אני איראה. אבל האלוקים יראה ללבב. לכן חשוב לי איך הלב. האדם שחי מול האלוקים - הלב שלו פתוח. נאמר: "שימו לב אל הנשמה, לשם שבו ואחלמה, אורה כאור החמה שבעתיים כאור הבוקר, אודה לקל לבב חוקר, בעוד יחד כוכבי בוקר. אז יש לי נשמה, חושב ברקו, ומה עשיתי איתה עד היום? - "ברקו יוניברסיטי, ברקו הוספיטל" - אבל מה עם הנשמה שלי??? הוא ממש משתגע. מגיע הזמן לגשת לבית החולים. במשך כל הבדיקות שקודמות לניתוח הוא ממשיך לקרוא ולקרוא. רוצים לדבר איתו, אך הוא לא מוכן! הוא רוצה להמשיך לקרוא. הוא מוכרח להבין! הפלאפון מצלצל ללא הרף, אשתו לידו, רוצה לדבר איתו ולעודד אותו, סוכן הביטוח בא לבדוק אם הכל בסדר, מנהלי החברה מניו יורק גם הם שם - אך הוא לא מוכן לדבר. הם מנסים לומר לו: תדע שדאגנו למנתחים הכי טובים! אולי כדאי שניתן לך כדור ארגעה שתהיה יותר רגוע? - תעזבו אותי! אני מוכרח לקרוא עכשיו! והוא ממשיך לקרוא - מה זה היסורים, למה היתה שואה, מה זה צדיק ורע לו רשע וטוב לו - הכל מתואר באותו ספר. והוא חושב לעצמו: למה לא ידעתי את כל זה עד עכשיו? בלילה הרופא מחייב אותו להפסיק לקרוא וללכת לישון. הוא מנסה להתנגד, רוצה רק לקרוא, אך סוכן הביטוח מזכיר לו שהוא מחוייב לתנאים... הוא מסכים לישון בתנאי שיעירו אותו בשש בבוקר, למרות שהניתוח רק בתשע. "אם לא תעירו אותי בשש, אני לא הולך לניתוח!" בסדר, מעירים אותו בשש בבוקר. השעון מתחיל לתקתק. יש לו עוד שלוש שעות לחיות! שלוש שעות! מאוחר יותר מגיע מנהל הבנק ואומר: אתה יודע, דבר הניתוח שלך נודע לשותף, והוא לא מוכן לחתום עכשיו. הוא רוצה לחכות כמה חודשים עד שייוודעו התוצאות. מה לעשות? - יהיה בסדר. - אבל אתה לא תהיה! תגיד מה לעשות! - נדבר אחרי הניתוח. - אבל תדע שאני לא אוכל להאריך את הזמן! תן לי תשובה! - תדבר עם העורך דין שלי! ברקו ממשיך לקרוא ומגיע לפרק על תכלית הבריאה - למה העולם נברא בכלל. משל למלך עצום ונורא שאין קץ לחוכמתו ולגבורתו. וכל באי העולם רק רצו להתקרב אליו ולראות אותו. המלך החליט לעשות את החסד הגדול ביותר בעולם - לרומם את כל העולם איתו. והוא מבקש מהשרים שלו לברר מיהו האדם הנחות ביותר בכל ממלכתו. מוצאים את האדם הכי נחות באיזה כפר נידח, והמלך וכל פמלייתו יוצאים לשם. ויהום כל הכפר - המלך מגיע! ראשי הכפר כולם יוצאים לקראתו, אבל המלך אומר שהוא בא עבור האיש הנחות שגר בקצה הכפר. אותו אדם מובא אל המלך רועד כולו, והמלך אומר לו: - החלטתי לעשות את החסד הגדול ביותר בעולם. אני רוצה לתת לך מתנה - כל מה שתבקש. - אני רוצה וולוו. - זה הכל? מהצד לוחשים לו: תבקש וילה! תבקש מיליון דולר! הוא מבקש גם את זה, והמלך נעתר לו ופונה לדרכו. כשנוכח הכפרי שהמלך עומד לעזוב את המקום הוא אוזר אומץ, עוזב את כל העצות מהידידים ואומר: אדוני המלך, אני רוצה לבקש עוד דבר אחד. אני רוצה לבוא לבקר אותך! - או, עכשיו התחלת לבקש כמו שצריך! מה עוד? - הייתי רצה ללמוד ממך... - בסדר גמור. ומה עוד? - אינני יודע מה עוד. - תראה, החלטתי למנות אותך למשנה למלך! אתה תשב לידי עם כתר מלכות בראשך ותהיה שותף לי בהנהגת כל העולם כולו. לשמע הדברים הכפרי הנבער מתעלף, וכשהוא מתעורר, הוא אומר: אדוני המלך, אני לא יכול לקבל את הצעתך. - מדוע? - כיצד אוכל לשבת לצידך? זה כמו לשים כתר בראשו של קוף! אני לא מבין אפילו במחשבים! מה אעשה? כיצד אוכל להיות שותף איתך בהנהגת העולם? אני אצטרך להחליט אם יירד גשם בסין, או אם תהיה מלחמה באיזשהו מקום - וכי מה אני מבין בדברים האלה? - אתה צודק. אבל אני אאמן אותך ואכין אותך לתפקיד. אל דאגה. ואכן, מביאים את אותו כפרי נבער לארמון, והמלך מתחיל ללמדו. מוציא ספר על סודות הבריאה ומתחיל ללמדו, והכפרי מתעלף ממש מתענוג ומחליט: מכאן אני כבר לא יוצא! אך המלך אומר לו: לא, ידידי. התענוג הזה אינו בשביל שתישאר פה, אלא רק בשביל שתתגעגע לכאן, אל המלך. לאחר סיום הלימודים יהיה עליך לחזור אל הכפר שלך. אך בינתיים עליך לעבור מערכת אימונים. בוא איתי! הם הולכים רחוק רחוק, מעבר להרים וליערות, ומגיעים למערה נסתרת. הם נכנסים לתוך המערה ולעיניהם נגלה ארמון נפלא. המלך אומר: תראה, עכשיו אני מסתגר בתוך המערה הזאת, וכולם לא יידעו לאן המלך נעלם. תהיה מהומה אדירה, כולם ישאלו איפה המלך ואף אחד לא יידע! אתה תחזור לכפר שלך, ובעזרת הספר הזה רק אתה תדע איפה המלך. בספר הזה יש מערכת אימונים לאמן אותך שיהיה לך כוח לעבור את כל המסלול הזה, ויש פה הנחיות כיצד להגיע למערה. אני עומד לשלוח לך כל מיני אנשים וכל מיני דברים שיקרו לך לאורך הדרך, וכולם הם נסיונות כדי לאמן אותך. כל אחד מהקשיים שיקרו לך בדרך הם לא במקרה, אלא מיועדים להכשיר אותך לתפקיד המשנה למלך. כי פתאום יש כסף, לפתע יש צרה, יש צער - כי אתה צריך להרגיש את השני! תדע שהכל מתוכנן. יהיה לך קשה, אבל אני לידך! הכל נועד כדי לאמן אותך, להכשיר אותך לתפקיד. - אבל בעולם תהיה כזו מהומה - המלך איננו! - נכון, תהיה מהומה בעולם, תהיה אנרכיה, איש הישר בעיניו יעשה. בהתחלה אנשים יחפשו את המלך ולא ימצאו, והם יגידו שמי שימצא את המלך ימונה למשנה למלך. כך, כשאתה תגלה את המלך לעולם - כולם באמת יבינו שלך ראוי להיות המשנה למלך!
המשך

mgb

New member
סיפורו של מייקל ברקו-סוף../images/Emo47.gif

בס"ד
פרק אחרון
האיש עוצם את עיניו, והוא מתעורר במיטתו שבכפר. לרגע הוא חושב שהכל חלום, אבל הנה - הספר מונח על השולחן שליד מיטתו! מכריזים בחדשות: המלך נעלם! כל המדינה רועשת! משלחות יוצאות לחפש את המלך - אך לשווא. מתחוללת מהומה אדירה ויוצא כרוז: מי שימצא את המלך ימונה למשנה למלך! אלא שבינתיים - איש הישר בעיניו יעשה. לכפרי מיודענו כואב הלב לראות איך מבזים את המלך. הוא יודע שהמלך מסתתר רק למענו, כדי לתת לו את התפקיד העצום הזה! הוא כ"כ מתגעגע למלך! כ"כ כואב לו שהמלך מבוזה ע"י כל העולם! והכל זה למענו, כדי לתת לו את התפקיד, לגלות את המלך. "ויידע כי יצור כי אתה יצרתו, ויבין... ויאמר כל אשר נשמה באפו - ה` אלקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה." כך אומרים אנו בתפילת ראש השנה. והחזון שלו זה לגלות את המלך לכל העולם. הדרך קשה ומפרכת, אך הוא יודע: כל קושי מתוכנן להכשיר אותו לתפקיד הגדול של כל יהודי ויהודי. כל אדם, מצד אחד הוא עפר ואפר, ומצד שני - ותחסרהו מעט מאלוקים (אומר דוד מהלך). אלוקים רוצה שנאהב אותו. משל לאמא שמעניקה לילד שלה ואוהבת אותו עד בלי די. יום אחד היא מחליטה ללמד אותו ללכת. הוא מושיטה את ידיה ואומרת: בוא, חמוד שלי, תאהב את אמא! ולאט לאט הוא מתחיל לרוץ לכיוון אמא. עומד שם ציניקן אחד ואומר: למה את צריכה שיאהב אותך? למה את קוראת לו שיאהב אותך? האם יש לך חסר באהבה? - אינך מבין! כל האהבה הזאת היא רק כדי שהוא ירוץ לאמא! רק כך הוא ילמד ללכת וירצה להיות דומה לאמא. כך גם מלך מלכי המלכים, להבדיל, מחנך אותנו לאהוב אותו כדי שנרוץ אליו. כי זו כל התכלית של הבריאה - והלכת בדרכיו, להיות בצלם אלוקים. הוא מתחיל לאט לאט להבין מה זה החיים. אבל עכשיו הוא צריך כבר להיכנס לחדר ניתוח - - - רוצים לתת לא זריקת טשטוש, אך הוא מתנגד. מובילים אותו על העגלה לחדר הניתוחים. במסדרון נמצאים כל הידידים, הרבה צלמי עיתונות. השותף מגיע בשביל להתנצל: אני מבקש סליחה, אבל אני חייב לדחות את החתימה... - יהיה בסדר. אל תדאג. מנהל הבנק אומר: אבל תן לי תשובה מה יהיה! - אל תדאג. סוכן הביטוח אומר: תדע שדאגנו למנתחים הכי טובים! - הכל יהיה בסדר. אני מוכרח לקרוא! כולם רואים אותו מובל לניתוח תוך כדי שהוא קורא. והוא חושב לעצמו: רק עכשיו, בגיל 40, אני מגלה מה זה החיים? האם יש לי בכלל עוד סיכוי? האם יש לאדם אפשרות לתקן??? הוא מגיע לכל הכח, אם זה מחנה אימונים אז יש גם חושך, וגם נפילות. אבל גם אפשר לתקן, כי כל נפילה היא רק לצורך עליה. כל היסורים והנפילות והבלבול יש להם מטרה עצומה. כתוב: "ליכא נהורא כנהורא דמפיק מחשיכה". אין כמו האור שבוקע מתוך החשיכה. לב טהור ברא לי אלוקים ורוח נכון חדש בקרבי, אל תשליכני מלפניך ורוח קדשך אל תיקח ממני. פתאום הוא הרגיש טיפה: ורוח קדשך אל תיקח ממני! זו הפעם הראשונה שהוא מרגיש שיש לו נשמה. הנשמה לו התחלה להתנוצץ! הוא היה כ"כ רוצה לעבור את האימונים האלה שעכשיו הוא קורא עליהם... בחדר הניתוח הוא נשכב על המיטה, והוא עוד קורא. השעון מתקתק - הגיעה השעה 9. הרופא נכנס ורוצה לשים את הנרקוזה, אך ברקו אומר: תן לי עוד שתי דקות, אני בעמוד האחרון! - שתי דקות? תדחה את זה לאחרי הניתוח! - לא! רק עוד שתי דקות! אתה יודע מה זה שתי דקות? הוא עוזב אותו. הספר הזה מכיל את כל האימונים, איך לבנות את הנשמה עד שהיא מגיעה אל הבוקר. והספר מסתיים במלים : "סוף דבר הכל נשמע, את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם" זה כל האדם! המלים מתחילות להלום בראשו - "דה ברקו הוספיטל" - כי זה כל האדם... "ברקו יוניברסיטי" - כי זה כל האדם... "ברקו פאונדיישן" - כי זה הכל האדם... הוא מתיישב על המיטה, לובש את החלוק - ומתחיל לצאת מחדר הניתוח. - אדוני, מה איתך?! הניתוח! - סליחה, אין לי מצב רוח היום לניתוחים. - אבל אתה מוכרח! - כן, אני פשוט לא במצב רוח של... - אתה לא מבין! אך הוא יוצא החוצה, כל העיתונאים מצלמים אותו וחושבים לעצמם: מה קרה לו? הוא השתגע! לאשתו ההמומה הוא אומר: אני רוצה לחיות! - בשביל זה אתה צריך ללכת לניתוח! - אינני יכול להסביר לך, אך אני רוצה לחיות. סוכן הביטוח אדום כולו מזעם: תראה, אם אתה לא עובר את הניתוח, אנחנו לא אחראים לשום דבר. יש פה עדים! אנחנו פטורים מכל אחריות! - אני יודע, ידידי, אני יודע. מנהל הבנק מנסה להסביר לו: ברקו, השותף לא יהיה מוכן להשקיע, והכל יתמוטט! אני לא אוכל לעזור לך! - אני יודע, ידידי, אני יודע. הרופא מנסה להסביר: תראה, אולי אתה לא מבין, אבל אם אתה לא ניגש היום לניתוח, תישאר לך רק שנה אחת של חיים. וברקו עונה: אדוני הרופא, אתה יודע מה זה שנה אחת של חיים, לאדם שעוד לא חי אפילו רגע אחד ??? "..שימו לב אל הנשמה, לשם שבו ואחלמה, אורה כאור החמה שבעתיים באור הבוקר"
מיכאל ברקוביץ זכה לחיות שנה אחת של חיים
תודה רבה שהואלתם לקרוא!

יההההההההה

איזה סיפור מדהים!!! ישבתי וקראתי אותו בשקיקה חבל"ז! יש בו המון מוסר השכל! יישר כח ר` מגב!

למעלה