לכל המצטרפים החדשים לפורום

א.א.אפל

New member
../images/Emo49.gif לכל המצטרפים החדשים לפורום

ברוכים הבאים! כמה דברים שאתם צריכים לדעת: -הפורום הוא דירתו השלישית של פורום צמחונות בדיבורים. בפורום הראשון גובשה קבוצה, והוחלט על בניית "אתר הטבעונות הישראלי" מאוחר יותר, נפתח עוד פורום בדיבורים, אחרי שהראשון ננטש, וגם הוקם האתר. לפני מספר מצומצם של ימים עברנו לדירה המרווחת בתפוז. בהצלחה! -בפורום דנים בעיקר על נושאים כמו תזונה צמחית, דרכי פעולה צמחוניות וטבעוניות, שאלות בנושא המוסר, החרמות מוסריות וכלכליות נוספות (מוצרים מחו"ל, מוצרים ממדינות העולם השלישי וכו´). כמובן שאתם מוזמנים להעלות כל נושא אחר. -האתר הוא כרגע בהקמה, וצוות האתר ישמח לקבל כמעט כל מה שתכתבו אליו. כרגע רצוי שתכתבו על למה הפכתם לצמחונים או טבעונים, ותעבירו את זה לנטע. -הפורום הוא לא רק פורום שמתדיינים בו על דברים, אלא מנסה גם להיות פעיל בשטח. בעבר יזמנו מספר הפגנות וכך יהיה גם בעתיד. לנטע- כתבתי את זה פשוט כי זה מתחייב... מצטער אם לקחתי לך את התפקיד. אשמח אם תוסיפי. אשמח גם אם כל אחד יכתוב תגובה להודעה הזאת ויציין מספר פרטים עליו, שנוכל להכיר אחד את השני. תהנו, אוריה אורן.

ויקי.ש.

New member
שלום

עכשיו זה יישמע כמו בקבוצת תמיכה למשהו אבל אני כמעט בת 18 ואני צמחונית כבר כמעט שנה. נהפכתי לכזאת מכיוון שהרגשתי את הצורך בכך. אם אני לא הולכת לקרקסים ולגני חיות אז הגעתי למסקנה שבראש אמורה לעמוד הצמחונות. ביום בהיר אחד החלטתי שזהו. בשבועות הקרובים אחרי זה אכלתי קצת בשר כדי שההורים לא יחשדו(לא רציתי להכנס לנושא עם אבא שלי) אבל במהרה הפסקתי לחלוטין. להורים שלי לקח יותר מחצי שנה לגלות, אני חושבת... ויקי

טוב כמה פרטים עלי

הצמחונות שלי התחילה מדבר שיגרתי אחר עברתי לקיבוץ לפני 12 שנים(כשהיתי בן 12 ) והקיבוץ היה קיבוץ לא כשר בזמנו שמרתי כשרות (עכשיו אני נוטה לאתאיזם ) לא אכלתי בשר בקיבוץ וזה נשמך עד היום , כרגע אני לא אוכל בשר או ביצים בכלל יותר בגלל אידאולוגייה חזקה וברורה שקוראת טיגר על קפיטליזם גלובליזצייה התעללות בבעלי חיים ובני אדם , אני מאמין שהצמחונות שלי תמשיך , אני רגיל ואםפילו ריח עושה לי בחילה יומטוב אנשים

lifegirl

New member
היי אוריה, היי כולם

ובכן, הרוב פה כבר מכירים אותי, אבל למה לא להתגייס לטובת העניין. קוראים לי שני, את בת 17 (עוד מעט), מכפ"ס. טבעונית ככר יותר משנה (עוד מעט וחצי). מייסדת אגודת מתנגדי החסה העולמית! אני מאמינה שהטבעונות שלי היא חלק ממכלול שלם של אידיאולוגיות: אני טבעונית בגלל שאני פמיניסטית (סליחה, נטע. מפני ש...), ופמיניסטית מכיוון שאני נגד דיכוי, ונגד דיכוי מכיוון שאני נגד אלימות, ונגד אלימות מכיוון שאני נגד חסה... בלאט. בקיצור- הכל קשור. ועוד כמה מילים עלי: גלידה, עפיפון, אפרסק, מת!! (אכפ"ת), ירקות, המזרקה של הקניון, רעש, טופו, חומוס, וניל, תינוק, אפונה, רצח עם, שריפה אחים שריפה, לא נמית ולא נמות, היסטוריה, מוות ארוך ומלא יסורים. ומוות לחסה. זהו, נראה לי (והמבין יבין...) נ.ב אל תעלהבו אם נראה לכם שאני לא עונה להודעות שלכם או שנטשתי (אלא אם אני באמת אחליט לנטוש- מה שקרה כבר כמה פעמים..). למחשב שלי פשוט יש רצונות משלו, ולפעמים הוא מחליט להחרים את הפורומים של תפוז. באסה. יום יפה לכולכם- שני.

Ludwig

New member
נו טוף...

אני צמחוני כבר שנים רבות, למעשה מאז שהבנתי שמחסלים חיות למאכל, משהו כמו גיל 7. בעלי-חיים מתים לא מגרים את התאבון שלי, לא חסרים לי כמזון ואין לי כל בעיות בריאות כתוצאה מכך. מבחינתי הצמחונות משתלבת בתפישת עולם הומניסטית כוללת, יחד עם התנגדות לגזענות, שוביניזם, הומופוביה, כיבוש עם אחר, חיתוך אברי-מין של תינוקות חפים מפשע, ניסויים בבעלי-חיים ועוד. ואולי כדאי להציג את זה באופן חיובי - אני בעד כיבוד זכויות האדם והאזרח, שוויון הזדמנויות ללא אפליה על בסיס מוצא, אמונה דתית, מין או נטיה מינית, צער בעלי-חיים וכו´.

Neta558

New member
../images/Emo51.gif

אני אצטרף ואציג את עצמי... אני נטע, בת 18. צמחונית שנה, טבעונית כ9 חודשים. הכל מסיבות אידיאולוגיות של אי פגיעה בחי. אם יש לכם משהו לשלוח לאתר הטבעונות, כמו שאוריה כבר פירט, אתם מוזמנים לשלוח את זה לדואל שלי: [email protected] או אם אתם תופסים אותי באי סי קיו (בדר"כ בסופי שבוע) ICQ: 20713872 יום טובסק, אושר לכל :)

שרון24

New member
שלום ../images/Emo9.gif

האמת שדי הייתי מופתעת וגם שמחה לגלות שיש פורום כזה, אני צמחונית כבר חמש שנים אחרי שהזדעזעתי ממראה מסויים שמיותר יהיה לפרט עליו כאן למרות שמעולם לא הייתי מחובבי הבשר ואפשר אפילו להגיד שאני צמחונית מאז ומתמיד. אני נורא אוהבת בעלי חיים ומתנגדת לכל פגיעה בהם בין אם זה לצרכי מדע אכילה ובמיוחד לשימוש בעור ופרווה. מאלה שהמשפט הקטן על הבושם,הקרם או כל מוצר אחר "לא נוסה על בע"ח חשוב מאוד. מקווה שהפורום הזה יגרום לעוד אנשים להצטרף אלינו או לפחות יעביר מסרים חשובים ומידע בנושא.

zooti

New member
טוב, אז

אני צמחונית כבר ~11 שנים מהסיבה הרגילה (לפחות כאן) - אידיאולוגיה. יש בסביבתי הטבעית מעט מאוד צמחונים, ומעט עוד יותר צמחונים כמוני. כבר האשימו אותי ב"כפיה דתית" כי מפריע לי שאוכלים לידי בשר וכו´. יש כל מיני תגובות שאני מקבלת מהסביבה הקרובה. הנה כמה: "כל הכבוד, גם אני הייתי צמחוני אבל הפסקתי בגלל ..." (מעט מאוד אנשים, לרוב הסיבה היא חסר בברזל/B12 או משהו דומה) "כל הכבוד, הייתי רוצה להיות צמחוני אבל לא רוצה להפסיק לאכול בשר" (בגרסה שונה זה "אבל אני דרום אמריקני/ארגנטינאי" שמזה משתמע שיש מדינות שבהן האנשים אינם יכולים להיות צמחונים) "אני על הבשר שלי לא מותר" (רוב האנשים מותרים על ה"כל הכבוד") "טוב, שתהיה צמחונית, אבל שתכין לך בשר" (חבר של החבר, מאוד תמוה) "לך יש את האידאולוגיה שלך, ולי יש את האידאולוגיה שלי, ותתמודדי עם זה" (השותף לדירה שכבר עושה לי מאוד רע עם האידאולוגה שלו) אז אני שמחה למצוא אנשים כמוני.

tali_le

New member
טוב נו....

אני מניהח שרוב הקבועים כאןיודעים מי אני למרות שעוד לא כתבתי כאן כלום... אני טלי, בת 18 וקצת.. צמחונית שנה ו- 4 חודשים... טבעונית 8 חודשים (9 וחצי אבל חודש וחצי הפסקה באמצע) אני גם רשמית מנהלת את הפורום (למרות שבאמת נטע עושה את זה) אני טבעונית מאותן דיבות אידיאולוגיות ברורות מאליהם שמשתלבות כל כך יפה עם כל שאר האמונות שלי... שני כבר פירטה את הכול... אה, ואני די עומדת למות, או לפחות זה מה שטוען הרופא שלי שהסביר מאוד יפה לפני כמה ימים שיש אנשים שפשוט לא בשבילם להיות טבעונים...

Iris Carmon

New member
אני הכי קטנה ../images/Emo10.gif

קוראים לי איריס (איזו הפתעה) ואני בת 13 (כיתה ח). שחברה שלי נהייתה צמחונית בכיתה ה בערך סוף סף הבנתי איזה חולני זה לאכול בשר וכבר מאז שנאתי את זה אבל רק בשנתיים האחרונות התחלתי להתעלם מההורים שלי ולא לשים על זה שהם רוצים שאני אוכל בשר. וחוץ מזה הם לגמרי מעוצבנים מזה שאני לא אוכלת הרבה דברים בריאים-אבל שילכו ל.... ואני לא נוגעת בבגדים מעור או פרווה (דהה) או כל מיני דברים אחרים ואני חושבת שצריכים להתקדם קצת ולהתחיל להכין את התנ"ך מניר ולא מעור של צבי ולקשור אותו עם הגידים שלהם (יאק!!!!) איריס (שכועסים עליה כי התלוננה על זה ששתי בנות קנו מעילים מעור)

נו טוב...... עם כולם עשו אז גם אני!

המממ.....אני משער שרוב הקבועים יכירו אותי, עברתי כבר בכל הפורומים שהיו לנו עד הנוכחי הזה (זה השלישי למי שלא יודע). בכל מקרה קוראים לי אלון, אני בן 16 (עוד מעט!). כשהייתי די צעיר משהו כמו 5-6 אחותי נהפכה לצמחונית מסיבות ביזאריות למדי (היא טענה שזה מגעיל אותה, אבל בכל זאת נמנעה מאכילה של דבר שלא דומים ולא מריחים ולא כלום כמו בשר אבל עשויים ממנו [למשל אבקת מרק עוף] אך מצד שני כן המשיכה לקנות מוצרים שנוסו על בע"ח וכדו´ - היום היא אף אוכלת דגים...) בכל מקרה, הסכמתי עם הסיבות שלה אבל הייתי במחשבה ששטפו לי את המוח אליה שלהפסיק לאכול בשר בגיל צעיר זה לא בריא (מה שהיום אני יודע שלא נכון) בנוסף לזה היה את הנוחות וגם נורא אהבתי לאכול בשר, בחופש גדול בין ח´ לט´ ראיתי תוכנית על ניסויים בקופים וחשבתי "כמה נורא!" ואז הגעתי למסקנה שאני בעצם אוכל חיות, מה לעזאזל ההבדל?!? מאותו יום בהיר, ססגוני ונפלא הפסקתי לאכול בשר ולקנות מוצרים שנוסו על בע"ח... מאוחר יותר החברה שבה הייתי בצורה חלקית באותה תקופה (היום זה בצורה מלאה עד מאוד אפילו) היו בה די הרבה טבעונים, שעוררו אצלי את המודעות לטבעונות, חשבתי הרבה על העניין והגעתי למסקנה שאני מסכים עם טבעונות אך נראה לי קשה מדי לוותר על כל כך הרבה דברים ובנוסף לזאת ההורים שלי לא היו מקבלים זאת בעין יפה... בשלב מסויים החלטתי לקבוע לעצמי תאריך שבו אהפוך לטבעוני, כדי שיהיה עגול ויפה קבעתי את זה על תאריך השנה לצמחונות שלי ועד אותו תאריך השתדלתי להפחית בכמויות הביצים והחלב שאכלתי וכך גם הרגלתי את הגוף שלי, את המוח שלי ואת ההורים שלי לאט לאט... בקיצור אני שנה וחצי (כמעט) צמחוני וכחצי שנה טבעוני... אה כן... וגם אצלי זה ממניעים אידאולוגים שמתחברים לכל כך הרבה תפיסות אחרות שלי, שני הציגה את כולן בערך... חוץ מפמיניזם למעשה... אני יותר שוויוניסט מפמיניסט - אבל את הדיון הזה נפתח בפורום אחר? יום טוב ואושר לכולם! אלון

luka

New member
היי...

אז קוראים לי יערה, אני בת 16, צמחונית כבר תשע שנים נראה לי..., אני לא ממש זוכרת מתי התחלתי להיות צמחונית שבע או שמונה או משהו בסביבה, אני אפילו לא יודעת למה כי ילדה בת שבע נראה לי לא הגיוני, אני חושבת שזה פשוט הגעיל אותי באותה תקופה, שנאתי לאכול בשר ולחשוב שיש לי משהו חי בצלחת, אבל מאז התגבשה לה אידאולוגיה מובהקת נגד הרג בעלי חיים ובני אדם ועוד כל הדברים שמניתם פה כל אחת ואחד מכם (כמעט) אנחנו "יפי הנפש" המתחשבים של החיים- תמשיכו כך, אם לא בשבלכם אז בשביל החיות. יערה.

המממממ...

טוב נו, אם כולם אמרו אז גם אני...
למרות שאני לא אחדש שום דבר בהודעתי... גם אותי אני משערת שרוב הקבועים מכירים... אז ככה: נעשיתי צמחונית בסביבות גיל 6, הסיבות לכך קצת מעורפלות אצלי אבל זה נבע פחות או יותר מגועל ומהחלטה שאני לא אוכל גופות של חיות, בקיצור, אני לא אוכלת בשר ממתי שאני זוכרת את עצמי פחות או יותר. מאז אם הזמן הצמחונות שלי נהפכה ליותר ויותר אידאולוגית ומרכיב יותר ויותר חשוב באידאולוגיה שלי עד שלפני כמעט שנה (אם לדייק, משהו כמו עשרה חודשים) נעשיתי טבעונית. נעשיתי טבעונית אחרי תהליך די ארוך של התלבטות מהרגע שנעשיתי מודעת לנושא וקיבלתי הרבה אינפורמציה בנושא. כמובן שבהתחלה לא חשבתי שיש סיכוי כלשהו שאני אצליח לשרוד בתור טבעונית (נימוק שכבר קראתי פה עכשיו מכמה אנשים
) אבל יום אחד אחרי שקראתי משהו מזעזע במיוחד החלטתי שזהו, ממחר אני טבעונית. ומאז אני טבעונית. ובאמת, זה לא עד כדי כך קשה כמו שזה נראה... יום טוב!

לאוריה../images/Emo42.gif

אוריה, אני לא מכירה אותך בערך כמו שאני לא מכירה תפריטים צמחונים. נעישתי צמחונית רק לפני. בעצם זה לא מדיוק.לפני שלוש שנים בערך הייתי צמחוניצ ואז נשברתי אבל הפעם אני נחושה בדעתי לנצח את העובדה שבביתצ עולה ריחו של שניצל אחת לשעה. אז אני אשמח לשמוע ממך פרטים על מה עושים בצד הרפואי של העניין וגם,מה לעשות,בנפשי מקווה לשמוע, מיכל

א.א.אפל

New member
מיכל...

ברוכה הבאה, בהצלחה במאבקך עם מאוויך הרצחניים (אכילת בשר...) אם את רוצה לשאול דברים ספציפיים אני ישמח אם תעלי אותם, גם אם מדובר בנושא רפואי/בריאותי, או סתם איך עושים שלא יתחשק לך לאכול בשר... לא תמיד אוכל לענות, מכיוון שלא תמיד יש לי את הידע, ויש חברים בפורום שהידע שלהם עולה על שלי. לי יש ידע בסיסי בלבד בנושא.

אהלן

כבר כתבתי קצת על עצמי בהודעה הראשונה שלי, אבל עכשיו אני ארחיב. אז אני דלית, בת 15 וחצי. אני גרה בבית שחי על בסיס טבעי ובריא, בעיקר באוכל וגם במוצרים אחרים. אנחנו גם לא נעזרים בדר"כ ברפואה קונבנציונלית, לא לוקחים כדורים וחיסונים. אחותי הגדולה הפכה לצימחונית ובשלב כלשהו, נדמה לי בכתה ג´-ד´, הלכתי בעקבותיה. זה לא היה מאוד קשה, כי המשפחה שלנו גם ככה לא אוכלת כמעט בשר, מטעמי הבריאות שהזכרתי. ודרך אגב, אני דתיה. לילה נעים... דלית.

שלום אנשים..

טוב, אז אני הדס, עוד מעט 18, אני צמחונית בערך מגיל 6,וטבעונית שנה, התחלתי להיות צמחונית מאז אותו יום בו הבנתי שהשניצל הזה על הצלחת שלי היה פעם חי. כבר הרבה זמן רציתי להיות טבעונית אך כנראה שהיה לי נוח להאמין שאני לא יצליח ואני לא יעמוד בזה ( מטורפת על שוקולד ומכורה לקרמבו) עד שהייתי בהרצאה באנונימוס שאחריה החלטתי שאני מורידה מהתפריט שלי את הביצים והחלב..זה ממש לא היה קשה כי גיליתי כל כך הרבה מאכלים שמעולם לא ניסיתי, והבנתי שביצים וחלב ממש לא צריכים להיות חלק בלתי נפרד מהתפריט, שאפשר בקלות לוותר על זה ושלכל דבר מן החי יש תחליף מן הטבע.. טוב, אז זהו ויום טוב לכולם..

Zipadidoda

New member
מזלטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטטט

כל הכבוד אני ממש גאה בך! אחרי שמוציאים את זה מהתפריט זה כבר ניהיה הרגל :)

vegan

New member
אציג גם את עצמי

שמי אמנון ואני בן 35. ביקרתי גם בשני הפורומים הקודמים בשם אמנון י. אני טבעוני 7 שנים וצמחוני מגיל 3. נהייתי צמחוני ברגע שהבנתי מה זה. לפי מה שסיפרו לי, אמרתי: "לא רוצה, זה הלך!". בגיל 14 הפסקתי לנעול נעלי עור ולמעשה לקח לי כעשר שנים עד ששמעתי שיש דבר כזה vegan ואנשים נוספים שאינם משתמשים בעור. בצבא זה כמובן לא היה קל ופעמיים כמעט נכנסתי לכלא בשל סירובי לנעול נעלי עור. עם הזמן כמעט והפסקתי לאכול ביצים. מוצרי חלב היו מרכיב שהיה לי קשה מאד לוותר עליו. בשלב מסויים, התחלתי לצרוך בעיקר מוצרים מחלב עיזים שנחשבים בריאים יותר. מכיוון שקשה יותר להשיג מוצרים מחלב עיזים, הדבר גרר להפחתה ניכרת בצריכת מוצרי החלב, עד שראיתי שאני יכול בלעדיהם. עזרו מאד גם הופעתם של תחליפים שונים מסויה למוצרי חלב. ב 93-95 הייתי חבר ועד במשך שנתיים באגודה נגד ניסויים בבעלי חיים. כיום אני אחראי על תרגום אתר IVU (איגוד בינלאומי לצמחונות) לעברית ומרכז עם אחרים את פעילות אנונימוס בירושלים.

למעלה