נר ראשון של חנוכה

catנוע

New member
../images/Emo5.gif נר ראשון של חנוכה

טוב, זה התחיל דווקא מרגש ומבטיח. הדלקנו נרות שרנו שירים, חבצלת נורא התרגשה וכל הזמן רקדה ושרה, אפילו מעוז צור היא כבר יודעת
הלכנו לשבת בסלון, והיא ישבה על הברכיים שלי. פתאום אני רואה להבות מהמטבח, לא אלה הקטנות של הנרות, אלא ממש להבות! הורדתי אותה מהר מעלי ורצתי למטבח, וגיליתי את הגליל של נייר המגבת עולה באש! בלי לחשוב יותר מדי, לקחתי את הקומקום שהיה מלא במים ושפכתי על האש. זה עזר. בתוך כל זה חבצלת היתה מאושרת מהאש, 'הנה עוד אש, אמא, תראי!' וכששפכתי את המיים היא ממש התאכזבה, אז אמרתי לה שזה דווקא טוב ששפכתי מים והיא מיד 'אז תשפכי עוד, אמא. אני אעזור לך'
אין נזק, חוץ מהריח השרוף. שמש אחד המשיך לדלוק לו לבד בחנוכיה כי חבצלת הסבירה לי שאסור לכבות נרות חנוכה (צודקת!), אבל אין פיח, שום דבר אחר לא נשרף.
רק אחר כך התחלתי לחשוב על מה שקרה, ומה שכמעט קרה, והתחלתי לרעוד. המסקנה שלי זה שאי אפשר אף פעם להיות יותר מדי בטיחותיים. אני שמתי את החנוכיה על נייר כסף ,ואת כל הקונסטרוקציה על השיש, בלי שום דבר מסביב, ועדין, הנר נפל , למרות שחיזקתי אותו עם שעווה למקום שלו, התגלגל עד לגליל הנייר שעמד בקצה השני של השיש
וכמעט נגרם אסון.

דש1דש

New member
../images/Emo5.gif מזל שהיתם ליד...

לפי הנחית הגדולה השארנו את הנרותליד החלון כשעלינו למעלה- אבל באמת ניקיתי מסביב שלא יהיה שום דבר דליק שם.... אולי בעתיד אזהר אפילו יותר....

אורora

New member
איזה פחד

טוב שניגמר בשלום. אנחנו הדלקנו היום נר ראשון פעמיים
פעם ראשונה עם חברים שביקרו אצלינו ופעם שניה עם סבתא שבאה בערב. עד שהנרות לא התסיימו אני הייתי צמודה אליה אישית לוחצת. העניין שלה בנרות עצום וזה מפחיד אותי.

Tin Tinn

New member
איזה פחד ../images/Emo5.gif מזל שנגמר כפי שנגמר

שנה שעברה באמת כיביתי את הנרות כשעברנו לסלון, הערב, איכשהו בכלל לא חשבתי על זה. הנרות דלקו על השיש במטבח כל זמן ארוחת הערב, ואז כבר לא נשאר הרבה מהם, ופשוט קמנו והלכנו לאמבטיה... ממחר נישאר ליד הנרות
עד שייגמרו...

נוRית

New member
למי יש זמן? ../images/Emo3.gif

מי שימציא נרות חנוכה שנגמרים תוך 10 דקות גג - יהיה מליונר!!!

galizoe

New member
ה'תקן' (הלכה) אומר לפחות חצי שעה...

הנרות הכי פשוטים (בקרטון הכחול) מחזיקים 40 דקות והם הכי קצרים. דרך אגב, אצלנו כן מכבים נרות. וגם מדליקים את כל ה-9 כל יום... כ"א מה בראש שלו.

דש1דש

New member
../images/Emo6.gif את מהעדה של אמא שלי?

מבחינתה - כל יום 9 נרות, 9 חנוכיות, ואם אפשר אצלה - מדליקים שוב כשנגמר
פירומנית כבר אמרנו?

gezers

New member
אח.. חשדתי מהרגע הראשון..

שאת פירומנית.. ישר קלטתי עליך אחותי שאת משלנו..
..

אופירה10

New member
וואו, מזל שלא הלכת לחדר אחר

והספקת לראות את ההתלקחות בראשיתה. ממש מזל ענק היה לך!!! במקרה קראתי היום בעיתון הוראות בטיחות להדלקת נרות חנוכה. אז לפני ההדלקה הלכנו כולנו לאסוף שיער. כל אחת הדליקה חנוכיה משלה, תחת השגחתי, כמובן. החנוכיות הונחו במגש ולאחר ההדלקה המגש נלקח אחר כבוד למקום גבוה ובלתי מושג... ובכל זאת, עד שהנרות כבו לא עזבנו את החדר. לא לוקחת סיכון לאסון. טפו טפו טפו!! תיזהרו כולן עם הילדים!!!

../images/Emo16.gif ראשון או נס ראשון? ../images/Emo12.gif YYY

מפחיד. צריך להקפיד ולשמור על הוראות בטיחות בכל הקשור לחגים, החל מ
חנוכה, המשך בתחפושות דליקות לפורים, קרטושקעס נלהבים או מרשמלו על שיפוד בל"ג בעומר וכלה ביציקות פסח שלא עוזבות את הגוף לעולם!

אנה מ

New member
../images/Emo5.gifמפחיד. מזל שתפסת בזמן

מכירה את הפחד הזה. לפני מס' חודשים ניקיתי את התנור, וכמה דקות אח"כ הדלקתי את הגז כדי לחמם ארוחת צהריים. נראה שנשאר טיפונת חומר על הכיריים, ובבת אחת הכל התלקח והאש נתפסה גם בוילון המטבח. גם אני ישר תפסתי סיר עם מים ושפכתי על הכל, ואחר כך ישבתי שעה ורעדתי על הספה.

באמת מפחיד ../images/Emo24.gif

אני חייבת להודות שהשרשור הזה בהחלט 'ניער' אותי בכל הקשור לזהירות סביב הדלקת הנרות. ומאחר ואת, כך מסתבר, ניצלת את ה'וואוצ'ר' שלך לנס חנוכה, את נדרשת להקפדה יתירה בהמשך. . . . . . . . . . ואני אחכה לנס שלנו

נוRית

New member
טוב שנגמר כפי שנגמר...../images/Emo57.gif

גם אנחנו הדלקנו אתמול נר ראשון... כשהבנות ישנו סידרתי את החנוכיה מעל צלחת אלומיניום על הטלויזיה (גבוה, רחוק מחפצים דליקים...) ולידה מתנה קטנה לקסם. כשהיא התעוררה, קסם רצתה את המתנה. עוד לפני שהספקתי להגיד ג'ק רובינסון, הילדה כבר היתה עם המתנה ביד. איך? היא פשוט לקחה את הכסא שלה, הצמידה אותו לשידה, טיפסה ולקחה את המתנה. המסקנה: כמו שם הספר של ריצ'ארד בך: אין מקום שהוא רחוק מדי
את הנרות כבר הדלקנו ביחד על שולחן האוכל (עם צלחת האלומיניום, כמובן) והחוק של "לא מכבים נרות חנוכה" פשוט לא תופס אצלנו. צר לי. אז הנרות דלקו קצת, ושרנו ביחד שירים (איזה כיף זה לשיר איתה ולא בשבילה
) ואז כיביתי את הנרות, והלכתי להמשיך בשגרת היום שלנו...

lollla

New member
אלהים.... גרם לי לעקוב ב-7 עיניים

אחר הנרות ולהעתיק את הפעילות למוקד החנוכיה וכמובן - להרחיק מרעין בישין...

ליביתי

New member
ברררר../images/Emo5.gif איזה פחד../images/Emo70.gif

ממש תיאור מפחיד. מזל שנגמר רק ב"כמעט אסון". אצלנו, הדלקנו את החנוכיות (3 במספר
) בתחילת ארוחת הערב, ולאורך כל הארוחה החנוכיות הדולקות היו על שולחן האוכל (כמובן שבמרחק הכי גדול שאפשר מהילדים, ובפרט מג'וניור). עד שסיימנו את הארוחה, הנרות כבר ממילא כבו.

גשם111

New member
אוי ויי

טוב שנגמר בשלום מזל שהבנות שלי אוהבות לכבות את הנרות אחרי שתי דקות... הקטנה אפילו שרה "שתזכי לשנה הבאה" (באותה נשימה אחרי כל שירי החנוכה...), ולא עוזרים ההסברים. עם אלוהים ונציגיו עלי אדמות אני כבר אסתדר...

למעלה