על הפורום החדש...שאלה

../images/Emo50.gifעל הפורום החדש...שאלה../images/Emo26.gif

אשמח מאוד אם מישהו יוכל להאיר את עיניי באשר לחוק הויזה החדש 30 ימי שהייה בארה"ב בלבד? האם זה נכון שהחוקים לגבי ויזת סטודנט השתנו אף הם? אם כן מתי החוקים יוצאים לפועל? ואם כבר יצאו למישהו כבר יצא להתנסות בכניסה לארה"ב לאחר צאת החוק?

DJNYC

New member
למיטב ידיעתי מהעיתון..

אני יודע שלגבי סטודנטים לפחות.. האונבירסטאות יצטרכו לדווח על נוכחות לרשויות ה-INS כדי לעקוב אחרי סטודנטים. ייתכן וגם יצטרכו לדווח בעצמם.. בוש חתם על משהו בסגנון שבוע שעבר אני מנוי על עדכונים וכשאני אקבל אני אגיד לך.

ayool

New member
אמא של חברה שלי נכנסה לחצי שנה.

לפני כשבועיים, קיבלה אשרה לחצי שנה

החוק החדש של 30 יום עדיין לא מיושם

ואין עדיין תאריך מדוייק מתי הוא יתחיל להתבצע, בינתיים מרבית הנכנסים מקבלים אשרת שהייה של 3 עד 6 חודשים, בהתאם כמובן לשיקול דעתו של פקיד ההגירה. לגבי סטודנטים, היות ומתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר בוצעה ע"י שוהים חוקיים על אשרות סטודנט, דרש משרד החוץ מה-INS להקפיד ולהחמיר מאוד בפיקוח על סטודנטים. אחת ההצעות היתה לדרוש ממוסדות החינוך הגבוה שמרוויחים בעיקר מסטודנטים בינ"ל, להגביר את הפיקוח על הסטודנטים ולדווח באופן שוטף ל-INS על כל שינוי בכתובתם, רישומם למוסד האקדמי, ביצועיהם בלימודים או הפזקת התכנית. בינתיים ההצעה הזאת עדיין בגדר הצעה בלבד. חג שמח!

roy269

New member
עדכון חוקי ההגירה

בפועל החוקים עדיין לא הופעלו למרות שהוגשו בתחיל אפריל והכוונה הייתה להפעילם בתחילת מאי. למרות שלא הופעלו ישנה הקשחה ברורה של השגריויות במתן וויזות ושל קציני ההגירה בכניסה לארה"ב בקשר לפרקי הזמן שאפשר להשאר לגבי ויזת סטודנט - השינוי הוא בשלילת האפשרות של לעבור מסטטוס של תייר לסטטוס של סטודנט כלומר לא תוכל להגיע לכאן כתייר , להרשם ללימודים ולבקש ויזת סטודנט כאשר אתה כבר בתוך ארה"ב. מצורף לינק קצר על עדכון השינויים

אהלן דיג´י...../images/Emo25.gifותודה לכולם

לכולם על התשובות... אולי יש לכם מושג לגבי קרבה משפחתית? אבא שלי אזרח אמריקאי והבנתי מעורך דין שייקח לי שלוש שנים מתחילת התאריך לקבל את הגרין קארד השאלה שלי היא האם כדאי להתחיל את התהליך בארץ או בארה"ב? ואם בארץ האם זה יגרום לי לבעיות מבחינת ארכת הויזה כאשר אכנס לארה"ב או שמא יועיל? אשמח מאוד לקבל תשובה...

שטיבלמן

New member
עד כמה שידוע לי

מאוד מאוד כדאי להתחיל את התהליך בארץ. אם את נכנסת לארה"ב בויזת תייר, את למעשה מצהירה שבאת לתקופה קצובה. אם במהלך השהות שלך כתיירת את פותחת בתהליכים על מנת לקבל גרין קארד, את מוכיחה שבעצם שיקרת והיתה לך כוונה להשתקע בארה"ב לא רק לטייל בה, ולכן את צפויה לעונשים ואף לגירוש או מעצר. אלא אם כן את יכולה להראות שכאשר באת לארה"ב לא תכננת להוציא ויזת מהגרים, וקרה משהו בזמן שהותך שגרם לך לשנות את דעתך. לכן, מאוד מאוד מומלץ לעשות את התהליך מהארץ. אגב, מדוע לא תשאלי גם את עו"ד שלך לדעתו? או תלכי לשגרירות כאן בארץ, כדי להיות בטוחה שמה שאני אומר כאן אכן נכון.

DJNYC

New member
הי סאנשיינס, טוב לראות אותך שוב ../images/Emo140.gif

../images/Emo51.gifאך האם כדאי...

להתחיל את התהליך בארץ ולאחר מס´ חודשים לטוס לארה"ב? ואם כן האם כדאי להצהיר על כוונתי לקבל גרין קארד דרך אבי?

שטיבלמן

New member
ממה שאני הבנתי

אז בזמן שאת מחכה לגרין קארד אין מניעה להכנס לארה"ב כתיירת, בתנאי שלא "תשכחי" לצאת ממנה עם תום ויזת התיירות. אם את מצהירה על כוונתך לקבל גרין קארד יש סיכויים שלא יאפשרו לך להכנס, היות ויבינו שיש סיכוי שתכנסי לארה"ב ולא תצאי, יש לך כוונות השתקעות. כלומר, הדרך היחידה לפי מה שאני הבנתי היא לחכות בארץ עד שאת מקבלת גרין קארד, גם אם זה לוקח 3 שנים, ובתקופה הזו אפשר לבקר בארה"ב כמו כל תייר רגיל. שוב, מאוד מאוד ממליץ לך לקפוץ לשגרירות וללבן איתם את הנושא. אגב, לא מתכוון לזרות מלח על הפצעים - אבל מדוע לא עשיתם את התהליך לפני שהגעת לגיל 18?? כי אז התהליך די אוטומטי ולוקח לא יותר מחצי שנה...

שטיבלמן

New member
קבלי תיקון

ראיתי ששאלתך נפתחה בשאלה לגבי ויזת סטודנט? האם את מתכננת להוציא ויזת סטודנט וכאשר תהיי שם תתחילי בתהליכי הגרין קארד? אני מניח כי אז הדבר אפשרי. אני יודע שעם ויזת תייר מאוד לא מומלץ להתחיל בתהליכים לקבלת גרין קארד, אבל אם מדובר בויזת סטודנט - אני מניח שאין מניעה. שוב, אני ביררתי בשגרירות רק לגבי המקרה הפרטי שלי, ולכן מאוד מומלץ לך לא להסתמך על מה שאני כותב כאן ולברר בעצמך. בהצלחה

היי שטיבלמן../images/Emo25.gifעל כל העזרה

אכן אתה זורה מלח על פצעים אשר לא הגלידו אפילו אחרי 8 שנים נכון עשינו טעות חמורה אך הטעות הגדולה יותר הייתה שכשהגעתי לארה"ב לפני שנה וחצי דיווחתי בשדה תעופה כי אני נושאת גרין קארד בשיא תמימותי... וכך נקלעתי למצב ששבו חקרו אותי בערך 8 שעות שבסופן החתימו אותי על הצהרת ויתור על הגרין קארד (אשר קיבלתי עקב ירידה מהארץ עם כל משפחתי עם אב אמריקאי, סיום תיכון בארה"ב ואפילו עבודה שם כמו כל אזרח מן השורה)וזאת משום שלא ביקרתי בארה"ב כל שנה לפי החוק בקיצור אכלתי אותה, והיום אני מנסה לעשות הכל להמשיך לחיות בארה"ב אך לא כפליטה איני מוכנה לכך אלא ככל אדם מן השורה הרוצה לחיות את חייו בכבוד.

שטיבלמן

New member
וואו, סאנשיינס, באמת באמת לא נעים

מה אני אגיד לך, מחזיק לך אצבעות ומקווה שהעניין שלך יסתדר. אבל אולי הכל יצא לטובה, אולי כאן את תכירי את בחיר ליבך, וביחד תסעו לכם לאמריקה, מי יודע... אגב, כשהיית אמורה לבוא כל שנה לארה"ב, היית אמורה לבוא ל- 6 חודשים, או רק לביקור?

דיר שטיבלמן.....

צודק אולי הכל משמיים... הייתי מחוייבת לבקר בארה"ב פעם בשנה... כלומר החוקים מוחמרים מידי שנה.....

Yaniv-DC

New member
ככל הידוע לי

מעבר מויזת סטודנט לגרין קארד הוא בגדר משימה כמעט בלתי אפשרית, כיוון שבעצם הענקת מעמד של סטודנט הם רוצים להבטיח שאין לך שום כוונה להשתקע בארה"ב. ללמוד, להתמחות שנה ולעוף.

למעלה