התקפי זעם

orly p

New member
../images/Emo53.gifהתקפי זעם

קודם כל מזל טוב לפורום החדש!
ועכשיו לבעיה- הבת שלי בת שנה וחודש,מזה כמה ימים שאנו נתקלים בהתקפי זעם עצומים מצידה. אם היא לא מקבלת את מה שהיא רוצה (למשל את משקפי השמש שלי) היא מתחילה לבכות ,לצרוח ולזרוק את עצמה אחרוה - לקמר את הגוף ולזרוק את הראש.לא פעם היא גם מקלבת מכה בראש ואז הצרחות מתגברות. (בנוסף בתקופה הזו היא הוציאה וממשיכה להויצא שיניים טוחנות) שאלותיי: האם התנהגות זו אופיינית לגיל הזה? כיצד אנו 0אביה ואני) אמורים להגיב ולהתנהג בזמן ההתקף ? תודה אורלי

אוצה

New member
מזל טוב על הפורום! לא מומחית אבל

מניסיון- גם אצלנו זה התחיל סביב גיל שנה. בודקים גבולות וזה הגיוני. אני מגיבה בשקט שאני לא מרשה / לא אתן משקפיים וכו'. מאחר ותמיר היה זורק את הגוף אחורנית הייתי משכיבה אותו בעדינות על הרצפה. אחרת הוא היה מטיח את הגוך אחורה בקיר/ ברצפה ואז ההתקף הכעס היה הופף להתקף בכי וכאב אמיתי... בכל אופן כמה פעמים כאלו וזה פסק כמעט לחלוטין. אשמח לשמוע מה המומחים אומרים....

paranoize

New member
להתעלם להתעלם ולהתעלם

ילדינו חכמים מאוד, מנסים אותנו ואת הגבולות שאנו מציבים להם כל הזמן. אם תתחיסו להתנהגות הזו, היא תהיה כמו כלי נשק בידיו של ילדיכם, וכל פעם שלא תקבל משהו, תזכה לתשומת ליבכם או לויתור מצדכם בשל התנהגותו, ואז יבין שזוהי הדרך שלו להשיג את מה שירצה, וההתקפים רק ילכו ויתגברו. מנסיוני, ביתי בת השנתיים, משתטחת על הרצפה, צורחת ומיללת, ככל שאנו מתעלמים יותר מהתנהגות זו, היא פוחחת, רק תקפידו להיות סבלניים, ותראו שככל שיעבור הזמן מספר ההתקפים ירד וגם משך הזמן שלהם. תוך כדי התקף תוכלו לאמר לה, שאי אפשר לקבל את מה שהיא רוצה, ואם היא רוצה לבקש משהו היא צריכה לקום ולדבר ולא לצרוח ולהשתטח. המון סבלנות, בסוף היא משתלמת. בהצלחה!

ממליצה לך לפנות גם לפורום חינוך

לגיל הרך, שם עוסקים בזה רבות. מבחינת הגיל זה בהחלט יכול להיות. הבן שלי גם כן עבר תהליך דומה בגיל הזה. מה שחשוב לעשות זה פשוט להתעלם מזה (אם את בטוחה שמדובר בהתקף זעם ולא בכאב או משהו אחר). למרות שזה קשה מאד, כי האינסטינקט שלנו הוא לעטוף את הילד כאשר הוא בוכה וצועק, חשוב פשוט להתעלם. לפעמים זה לוקח אפילו שעה בפעם הראשונה, אבל לאט לאט ההתקפים מתקצרים. זכור לי שבגיל דומה הבן שלי היה מתעורר באמצע הלילה וצורח כאילו נופלים השמיים. כשקלטתי שזה רק התקף פשוט התעלמתי ואחרי 3-4 פעמים זה נפסק (הוא היה דופק על הדלת ב 3:00 לפנות בוקר ורוצה לצאת, נשכב על הרצפה וצורח). לגבי השיניים - זה באמת כואב, אבל זה תהליך שנמשך לפעמים עד גיל 3 ואנו נוטים לשייך הרבה דברים לשיניים, כשזה לאו דווקא קשור.

אורלי שלום ותודה

התפרצויות הזעם בגיל זה אפילו אם הן קשות, הן נורמליות, המזג הכללי שלה יקבע את האופי והעוצמה של ההתפרצות. אל תגלו חרדה וחוסר אונים במצב זה, נסו לגלות אפילו אדישות, התגובה שלכם יכולה להשפיע על התוצאה, ככל שזה "לא מעניין" אתכם יש סיכוי שזה יפחת (לא בהתחלה, כשתנסה להחזיר אתכם לתגובה הקודמת), והתרחקו מהסביבה בה היא נמצאת.

למעלה