חדשה בעיר...לונדון

../images/Emo53.gifחדשה בעיר...לונדון

שלום לכולם, אנחנו משפחה צעירה שעברה ללונדון , יש לנו ילדה בת כמעט שלש ואנחנו מתלבטים קשות אם להכניס אותה לגן דובר עברית או לגן דובר אנגלית, נשמח לכל עצה של בעל/ת נסיון...גם בעניין הגן וגם בכלל... אנא השמיעו דבריכם... מחכים בכליון עינייםםםםםםםםםםם תודה

saritlo

New member
יש לכם גן דובר עברית ?

אני הכנסתי את הבן שלי בן שנתיים לגן דובר עברית ולדעתי הוא לא קולט את השפה האנגלית מספיק וזו (יש עוד כמה ) אחת הסיבות שאני מעבירה אותו גן שנה הבאה, בבית אנחנו מדברים רק עברית כך שהוא יוכל לקלוט את שתי השפות

Prima Dona

New member
האם מדברים בגן רק עברית? או גם וגם?

כשגרנו בניו יורק שקד הלך לגן ישראלי שבו דיברו בעיקר עברית (90%) כשעברנו לג´רזי היה משבר השפה כי כרגע הוא הולך לגן דובר אנגלית בלבד (אם כי יש ילדים דוברי עברית והוא מדבר איתם עברית), היה לו קשה בהתחלה, אבל לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו, אני חושבת ומקווה שהמשבר כבר מאחוריו. לפי דעתי תבדקי כמה עברית וכמה אנגלית מדברים עם בגן, אני באופן אישי הייתי הולכת על גן דובר עברית כי אנגלית היא תלמד בשל הנסיבות הגאוגרפיות.

Prima Dona

New member
חוץ מזה

תבדקי בכלל איזה גן יותר נראה לך, זה הכי חשוב!! אם מדברים עברית והגן לא נראה לך מסיבות אחרות.... תכיני רשימה של מינוסים ופלוסים בגן דובר העברית לעומת הגן דובר האנגלית ותראי מה יותר מתאים לכם.במידה והגנים פחות או יותר שווים מכל הבחינות אני באופן אישי הייתי בוחרת בגן דובר עברית.

מסתבר שיש כל מני סוגים של גנים..|פר

קודם כל, תודה לכולכן על העצות. מסתבר שבלונדון (לפחות באזור שאנחנו גרים בו- גולדרז גרין) יש כמה סוגים של גנים: יש גנים יהודים עם הוויה יהודית, מסורת וכו´, יש גנים ישראליים שדי דומים במתכונת שלהם לגנים בארץ ויש גנים שהם כמו "בית ספר לקטנים" עם שיעורי חשבון, צרפתית וכו´- ואלו נראים לי השגיים מדי ומלחיצים מדי לגיל המדובר (3), כנראה שבאמת אני אלך לפי האינטואיציה ואבדוק את כולם. יש לכן אולי עוד כמה טיפים ועצות בעניין המעבר?

porli

New member
שלום לך

אני עדיין בארץ אך בקרוב אנחנו עוברים לגור בלונדון יש לנו תינוק בן 10 חודשים, הייתי מאוד רוצה לדעת אם יש מסגרת לתינוקות בגיל הזה (מעון, משפחתון וכו´) וכן כמה זה עולה? אשמח מאוד למידע תודה רבה, אורלי

Gefen

New member
היי טלי כבר כמה ימים

אני רוצה להגיב פה להודעה שלך ולא יצא.. רציתי לאמר לך שמנסיוני עם הבנים שלי, יש בהחלט משבר שפה בגן חדש שבו מדברים שפה שהילד לא מכיר בכלל, אין ספק בזה. השאלה היא מה ניתן לעשות כדי להקל על הקליטה של הילד בגן ואיזה טיפים כדאי שיהיו לך בחיפוש גן.. אז ככה:לדעתי,הכי מומלץ זה גן שבו מדברים את שתי השפות (בגנים של חב"ד , למשל, משלבים עברית ואנגלית) ואז לילד קל יותר בתקופה הראשונה.. יש גנים בהם לפחות איש צוות אחד דובר עברית - גם כן יכול מאוד להקל על הילד. ואם אין אף אחד בגן שמדבר עברית - כדאי להכין לגננת "מילון" שימושי עם המילים הכי חשובות שהילד משתמש בהן הרבה (כמו :מים, פיפי, לא רוצה, עוד, מספיק, כואב, רוצה את אמא, רוצה הביתה, וכד´..) אפשר גם להכין מילון תמונות , פתקים לגננות עם איות המילה בעברית רק באותיות לועזיות.. אני הייתי רושמת משפטים שלמים כאלה לגננת של נדב בקנזס, ממש לימדתי אותה עברית.. 4. ושוב, מנסיון מצומצם שלי שנוגע לגנים בארה"ב ובאוסטרליה- הגנים היהודיים אליהם הגעתי היו בד"כ טובים מאוד , שם מצאתי גם חום ואהבה שהיה לי קשה למצוא בגנים אחרים . זהו, שתצליחי, ותעדכני בהתפתחויות.. גפן

למעלה