חופה

../images/Emo53.gifחופה

החלטתי לתפור חופה שתעבור בשבט גבאי לדורותיו (שבט נכבד, יש לאמר) ואין לי מושג איך לגשת לזה אני יודעת באיזה צבעים אני רוצה שזה יהיה אבל האם יש גודל מסויים או מילים שחייבות להופיע על החופה ? בקיצור כל מידע יתקבל בברכה

הדור

New member
אוסנתי UפרחI פעם לפני שנים,בחורה מהפורום שגרה

בחול"התחתנה שם,ואנו הכנו לה חופה. כל אחת עשתה על רבוע של 40-40 עם כל סוג חומר שרצתה ושלחנו לה את החופה. יש לך לפחות רעיון איך להתחילץ הנה חופתה של הלן

chayahd99

New member
תשובות

שלום אסנת, מצטערת על התגובה המאוחרת, פשוט לקח לי זמן לברר את הנושא. התשובה שלי איננה מוסמכת מפי רב אלא מבוססת על מה שמצאתי ברשת יחד עם מה שראיתי באולמות בחתונות, גם של הדתיים המחמירים (גם אתמול בערב בחתונה בה הייתי). החופה הינה עשויה מארבעה כלונסאות שעליהן פרוס בד. החופה היא מעין 'בית' סמלי, לתוכו נכנסים בני הזוג, או לתוכו מכניס החתן את הכלה. בעדות המזרח נוהגים לפרוס טלית מעל החתן והכלה ובעצם היא משמשת כחופה (עד כאן מתוך אתר צוהר). נהוג לכתוב על החופה, על הבד התלוי מההיקף, את הפסוק "עוד ישמע בערי יהודה ובחוצות ירושלים קול ששון וקול שמחה קול חתן וקול כלה", אם כי אין זה מחויב. לגבי גודל גם לא מצאתי דרישות מדוייקות, אם כי כדאי לבדוק מה הגודל הסטנדרטי או הממוצע של הבמות עליהם עורכים את החופה ברוב האולמות על מנת שזה לא יצא גדול מדי או קטן מדי. ברוב האולמות ישנה מסגרת בגודל מסוים שעליה פרוסים בדים מעוצבים וכדו' כפי שניתן לראות בתמונות. מכיון שהחופה שאת מכינה תיפרס מעל החתן והכלה, מתחת לחופה המעוצבת, כדאי שתהיה דרך להעמיד אותה עצמאית (עם עמודים) אלא אם את מתכננת שארבעה גברים יחזיקו אותה. מקווה שהמידע עוזר לך. נשמח לראות את תוצאות העבודה שלך.

NEAMA3

New member
תודה על המידע

גם אני ביררתי קצת האמת היא שאין כללים מדוייקים הגודל הנוח ביותר הוא 2מ על 2מ ואין מילים שחייבות להופיע על החופה אפשר לבחור כל פסוק שרוצים או אפילו משפט או פתגם שלא מהכתובים בקיצור בעיקרון גם סדין סתמי עם ארבע כלונסאות יכול להיות חופה חוקית מבחינה דתית כך שמה שאעשה יהיה בסדר בכל אופן תודה אגב נירשמתי לסדנאות הקיץ אחרי שנתיים שלא הייתי אז בייי ושוב תודה

NEAMA3

New member
אני שמחשב של הבת שלי אז יצא שם אחר

התשובה היא מאסנת

למעלה