ליחה בגרון

doctor100

New member
../images/Emo53.gifליחה בגרון../images/Emo53.gif

שלום רב, מזה כשנתיים אני סובלת מליחה תמידית בגרון, לעיתים קרובות הליחה צהובה, ולעיתיפם לבנה, אך לרוב צהובה. במהלך שנתיים אלו ניסיתי לטפל בבעיה בכל דרך אפשרית, הייתי אצל דיאטנית, רופא אא"ג, מרפאת אלרגיה ועוד ועוד, אך אף רופא לא ידע לטפל בבעיה שיש לי, ולא עזר לי בנושא. בבוקר עם השקמה, יש לי ליחה בכמויות גדולות, ולאחר מען במהלך היום לעיתים דחופות, כך שאני לא יכולה כבר לתפקד ביום יום מפני שכל כמה דקות יש ליחה בפה שאני צריכה לירוק, וזה מאוד מפריע לי. בנוסף, לאחר ארוחה חלבית של מוצרי חלב יש ליחה מוגברת לעומת ארוחה בשרית. כמו כן, שמתי לב שיש השפעה לכך גם לפי סוג האוכל, כאשר אני אוכלת מטוגן, יש לי ליחה מוגברת, ולכן הורדתי את כל המזונות הללו מהתפריט שלי, ועדיין אני סובלת...!!! אודה לכל עזרה, תרופת סבתא, עצה רפואית....... תודה וחג שמח.

כל כך מוכרת התופעה

אצלי זה היה עד שטיפלתי.... לבן שלי זה דיי קבוע כשאוכל מטוגן. מדובר בתופעה שנקראת רפלוקס. חומציות שעולה לושט ובעיקר לאחר אכילת מאכלים מטוגנים ו/או חלק מהאנשים גם מוצרי חלב. רמת החומציות כל כך גבוהה שעולה למעלה, בעיקר לאלו שהסוגר בין הושט לסרעפת נדפקת.... טופלתי בכדור בשם לנטון או לוסק וחייבים להפסיק לאכול חריף / מטוגן ובעיקר שעתיים לפני השינה לא לאכול. מקוה שעזרתי. אשמח לענות לכל שאלה. לא מתוך ידע מקצועי רפואי אלא מתוך נסיון חג שמח

doctor100

New member
לא מדובר ברפלוקס

התסמינים של רפלוקס לא קשורים בכלל למה שכתבתי. אני סובלת מבעיה של ליחה תק' ארוכה, ולאחרונה גם מכאבי בטן חזקים במהלך ארוחה או מיד לאחר ארוחה, עם דחיפות לשירותים וכאבים ביציאות.

ליחה - תשובה

צריך לבדוק איתך מה גורם לבעיה, מציעה לך לפנות ליעוץ אצל דיאטנית קלינית , יחד תעברו על התפריט הקיים ותאתרו גורמים שמחמירים את המצב - כמו שמצאת בעצמך לגבי מוצרים מטוגנים ומוצרי חלב והדיאטנית תוכל להתאים לך תפריט שגם ימנע הווצרות מחסורים תזונתיים. בהצלחה נטלי

למעלה