מחפשת
לספר מתנה

גלי29

New member
../images/Emo53.gif מחפשת ../images/Emo91.gif לספר מתנה

אז ככה לדודה של בעלי יש יומולדת היא כבר בת ארבעים + וגרה בקנדה אני מעונינת לשלוח לה מתנה האם יש למישהו רעיון לספר מומלץ באנגלית (שניתן להשיג באמזון למשל) מדובר באישה עם ראש פתוח בעלת תחביבים רבים גאז טיולים ריקודים מתענינת בקבלה ועוד ועוד זה יכול להיות סיפורת או כל רעיון אחר אם יתאים אאמץ בחום

komandatore

New member
זה קצת כללי להמליץ

אם את יודעת על ספרים שקראה יהיה קל יותר להמליץ לך ובינתיים-GOD KNOWS ,אלוהים יודע,ג´וזף הלר, מלבד מלכוד 22 המובן מאליו (אם היא לא קראה עדיין)אולי עדיף שתחפסי ספר ישראלי שיצא באנגלית כמו ספרים של עמוס עוז,מאיר שליו,יצחק שליו...

קרןב

New member
אכן, בקשת המלצה כללית מדי

כי יש כל כך הרבה אפשרויות. אבל בכל זאת, כמה דברים שעולים בדעתי. אם קנדה, אז מרגרט אטווד, Margaret Atwood, למשל, The Robber Bride הנפלא. חזק, מצחיק, כיפי. או Interpreter of Maladies של Jhumpa Lahiri, אוסף סיפורים קצרים שעוסקים במהגרים ובבני מהגרים הודים באמריקה, וגם בהודו עצמה. כתיבה פשוטה, יפה ומרגשת. Ingenious Pain של Andrew Miller, אנגלי, מיוחד מאוד, מעמיק ונפלא. A widow for One Year של John Irving, ספר עב-כרס ומשוגע קצת, כרגיל אצל אירווינג, לא לכל טעם, אני נהניתי. ולבסוף, חוויית הקריאה המשמעותית ביותר שלי בשנה האחרונה, Disgrace, של J.M.Coetzee הדרום אפריקאי, ספר חזק ביותר וקשה, מיועד למי שמוכן לחוויית קריאה לא פשוטה אבל בעיני שווה מאוד את המאמץ. מצד שני, ספר כזה אולי כדאי לתת במתנה למישהו קרוב יותר, שמכירים אישית (ואפילו אישית לוחצת :)).

Vian

New member
המלצות לבני 40 פלוס

ןאכן הספר של קוטזי שאף תורגם לעברית - חרפה נערה עם עגיל פנינה בלזק והתופרת הסינית הקטנה נער קריאה ברנארד שלינק the reader בינתיים meenwhile סופרת סינית (ספר מדהים) שנה ליד הים a year by the sea אנדרסון כל המלצה קולעת בול - באחריות

דוסטו

New member
על זה גם אני חותם

ואכן הספר של קוטזי - חרפה : טוב נערה עם עגיל פנינה - לא שווה לדעתי נער קריאה ברנארד שלינק - מצוין ואל תקחו את ציפי כתורה מסיני (גם לא אותי) אבל לבני 40+ גם "חמסין" החזק מאד. ומוסיף: את מעשה שפחה של אטווד ללא גורל של הנובליסט החדש קורטס. אטיוד למורגנה של איתמר לוי. המתנה לגרדום של נבוקוב (אלה פשוט שלושה שקראתי בזמן האחרון

Vian

New member
עניין של תרגום

אל תשכח הבקשה היתה לספרים באנגלית בלבד

tarfon

New member
תיקון קל

ולאדימיר נאבוקוב - הזמנה לגרדום, ולא כפי שנכתב. כמובן שכל ספר של נאבוקוב, בעיני הוא אליפות.

גלי29

New member
../images/Emo51.gif דווקא מצאו חן בעיני מאוד

ההמלצות שלכם פה עכשיו אני צריכה לבחור אז מהם שלושת הגדולים לדעתכם (לא קראתי אף אחד אבל שמעתי על חלק) ולגבי הקירבה- היא בראש צעיר כמו שאמרתי וכיף לדבר איתה אבל בדכ היועץ שלה לגבי ספרים הוא אבא של בעלי אז רציתי לתת לה משהו עם גוון אחר תודה רבה

קרןב

New member
הספר שנקרא בעברית "בינתיים"

במקורו האנגלי, שמו "Waiting", והוא נכתב על ידי הסופר Ha Jin. לא קראתי ולכן לא יכולה להמליץ, אבל זה בהחלט נמצא ברשימת המועמדים לקריאה שלי, כי שמעתי עליו רק טובות.

ציפי ג

New member
ספר באנגלית

Spring Sonata של Bernicw Rubens. הספר עוסק בגברת בהריון המגלה שלילדה יש כינור ברחם והיחסים המיוחדים ביניהם.

Boojie

New member
כינור?

זה לא קצת, אה, כואב, או משהו כזה? ואם לשאול יותר ברור - אפשר קצת פירוט כדי שהרעיון יתפוס פוקוס?

גלי29

New member
אלוהים יודע ספר מעולה...

קראתי אותו וצחקתי להנאתי בגיל 18! אבל לא נראה לי שזה יתאים

nubhv

New member
אהבה אסורה של צבי דמרי

ספר מצויין כדאי לך לנסות

Boojie

New member
LOL יוסאריאן, אל תעשה את זה.

באמת שלא הייתי רוצה לראות את הספר שלי מקושר להצפה מהסוג שידידנו מר דמרי מתמחה בו...

nubhv

New member
המלצה לספר מצוין

קני לה את אהבה -אסורה של צבי דמרי יש אותו גם באנגלית נמכר בסטימצקי ובחנויות ספר שדודתך תאהב. תודה

למעלה