תוצאות בדיקות קרישיות

mikush2

New member
../images/Emo53.gif תוצאות בדיקות קרישיות ../images/Emo101.gif

יש מישהי שיכולה לעזור בפענוח בדיקות קרישיות??? קיבלתי אותם היום על הבוקר... ואני לא יכולה להתאפק לדעת מה הן אומרות.

ariane

New member
אולי

אני יכולה לנסות מכיוון שעשיתי את כל הבדיקות האלה פעמיים. ויש לי את שלי בהסג יד. תמסרי לי (אולי במסר) את הארכים ואני אבדוק אם אני רואה משהו חריג.

mikush2

New member
אלה הערכים שיצאו בבדיקה

תפקודי קרישה בסיסיים: pt-121 inr-0.95 ptt-25 פקטורי קרישה: factor VIII-184 factor IX-97 factor XI-100 בירור קרישיות יתר: APCR, diluted - 2.62 CAC RVVT - 1.02 antihrombin - 102 protein c - 98 CAC - PTT - 1.51 protein s free AG - 67 עיבוד מולקולרי לקרישיות יתר: factor V genotype - נורמלי PT genotype -נורמלי MTHFR genotype - הטרוזיגוט Autoimmunity: antinuclear Ab - pos מקווה שתוכלי לעזור לי בפיענוח. תודה.

ariane

New member
תשובה

לגבי PT לי יש כמה סוגים או בשניות או באחוזים. את בטוחה שזה לא 12.1?? אם לא אז זה באחוזים וזה בנורמה. לגבי PTT אצלי רשום APTT אבל זה בסדר גם. FACTOR VIII גבוה מהנורמה (עד 150) אבל הרבה פעמים יש דברים שמעל הנורמה והרופאים אומרים שזה בגבול או אפילו בסדר אז אל תכנסי להיסטריה מזה. לגבי CAC-PTT ו- PROTEIN C אני לא רואה את זה אצלי כנראה יש לזה שם אחר תלוי במעבדה. ANTITHROMBIN בסדר. לגבי CAC RVVT לי רשום LAC RVVT לא יודעת אם זה אותו הדבר. אבל אצלי לא רשום ערך רשום רק שלילי. APCR אין לי גם. אחר כך כל מה שנורמלי זה תקין והטרוזיגוט גם בסדר. AB-POS אני חושבת שמדובר בסוג דם שלך. יש הרבה בדיקות שעשיתי שלא מופיעים אצלך או כנראה בשם אחר. אז במה שראיתי רק ה FACTOR VIII חריג... אבל אני מזכירה לך שאני לא רופאה אז רק תשאלי את הרופאה מה חושב על זה. ואולי גם תשאלי אם ה- RVVT בסדר. טוב מקווה שעזרתי לך טיפ טיפה. חבל שזה לא היה כתוב בדיוק כמו אצלי. זה אפילו מוזר כי הראתי את הבדיקות האלה לרופא בחול והוא הבין אותם אז זה אמור להיות אותו דבר... בהצלחה חג שמח

רונה 4

New member
מנסה לעזור גם

אני אנסה להשוות לערכי הבדיקה שלי (שנחשבת לתקינה): pt - אם מדובר באחוזים ולא בשניות זה אכן נורמלי. ptt - נמצא בתחום הנורמלי. inr - אני לא יודעת מה התחום אבל זה קרוב לתוצאה שלי (1.1) שהיא נורמלית. factor viii - הנורמה היא עד 170 ולי יצא 106 בבדיקה הראשונה ו-188 בבדיקה החוזרת שזה מעל הנורמה כמו אצלך, אבל ההימטולוגית שלי אומרת שערך זה יכול לעלות ולרדת לעיתים ולהיות מושפע אפילו ממתח. factor ix ו-factor xi - לא עשיתי. apcr - בתחום. cac rvvt ו-cac ptt - נראה לי שזה מה שמופיע אצלי בדף ההפנייה שקיבלתי כ- (circulating anticoagulant (drvvt, ptt ובדף התוצאות כ- lupus anticoag כנראה בגלל זה אצל אריאן זה מופיע כ- lac. אם זה אותו דבר באמת אז שני הערכים נראים לי בתחום. antitrombin - בתחום. protein c - בתחום. protein s free - בתחום. מעבר לזה יש לי להוסיף רק לגבי ה-mthfr - הטרוזיגוט אכן נחשב בסדר , וזה גם מה שמצאו אצלי, אבל מכיוון שרמות ה-homocysteine שלי היו גבוהות יחסית לגילי, ומסתבר שיש קשר בין שני אלו, החליטה ההימטולוגית שלי לתת לי חומצה פולית מתוגברת של 5 מ"ג ליום, כדי לפתור את זה. אם לא בדקו אצלך רמות הומוסיסטאין אולי שווה לבקש עכשיו ולהתייעץ עם הימטולוג לגבי הצורך בתגבור החומצה הפולית. בנוסף, למרות שהבדיקה אצלי נחשבת לתקינה, אז לאור ההיסטוריה שלי הוחלט לתת לי קלקסן המינון נמוך (40 מ"ג) כמניעה. שווה להתייעץ עם הימטולוג בכל זאת לגבי זה, ובהתייחס להיסטוריה הרפואית שלך. מקווה שהצלחתי לעזור קצת.

שומי2

New member
אין לך מה לדאוג לפי דעתי כל מה שנמצ

א בטווח צריך להיות בסדר אפילו אם יש חריגה קטנה.

mikush2

New member
תודה על העזרה וההשקעה שלכן../images/Emo24.gif

אני מאוד מעריכה את זה!
לגבי ה- Autoimmunity: antinuclear Ab - pos לא מדובר בסוג הדם שלי, דווקא את התוצאה הזאת קיבלתי בנפרד לפני כמה ימים והראתי אותה לרופא שלי, והוא אמר שזה לא טוב, אבל שזה תלוי בתוצאות של יתר הבדיקות. יש עוד בדיקה אחת שלא הגיעו עוד התוצאות שלה. ובקשר לחומצה פולית, הרופא שלי נתן לי מרשם ל-5 מ"ג, ברגע שאמרתי לו שאנחנו מתחילים לנסות. כנראה ליתר בטחון. אם מי אני צריכה בעצם להפגש עם הבדיקות? עם היועץ הגנטי שלי? או המטולוג? שוב אני מודה לכן.

שומי2

New member
מיקוש יקרה את צריכה להיפגש עם

הומטולוג. לא כל הרופאים יודעים לפענח בדיוק את בדיקות הקרישיות. אם את בקופ"ח מכבי אני ממליצה לך לשלוח את התוצאות לפרופסור ברלינר הוא נמצא כל יום שלישי בסניף בלפור ת"א. תתקשרי ותבקשי את מספר הפקס ותשלחי לו את התוצאות על מנת שיסתכל עליהם. במידה ויש בעיות עם התוצאות תקבעי תור להומטולוג וכן לרופא הנשים. בהצלחה י.

mikush2

New member
יש המלצות להמטולוג מקופ"ח לאומית?

צריך הפנייה להמטולוג או שאפשר פשוט להתקשר ולקבוע תור? היועץ הגנטי שלי אמר לי לחזור אליו עם התוצאות. אולי הוא יודע לפענך?

שומי2

New member
איני מכירה את קופ"ח לאומית מה שיש

לי לומר לך בוודאות שאת גבולות התווך הרופא שמתמחה בכך יכול לדעת האם התוצאות בסדר. מאחלת לך שיהיה בהצלחה (בטוחה שיהיה בסדר). י.

נייטי

New member
לא יודעת לגבי הלאומית אבל אני נפלתי

על ד"ר וינדר. רופא של המאוחדת ואולי הוא מקבל גם בלאומית. זו היתה נפילה קשה וכואבת. מעולם לא הזדעזתי ככה מרופא ומההתבטאויות שלו. פשוט נורא.

Tנקר בל

New member
לא נראה לי שאני עשיתי כל כך הרבה בד

בדיקות. אני מתחילה להילחץ. למרות שאני יודעת שהרופא שלי בדק מן הסתם את כל מה שצריך. מיקוש את יכולה לומר לי איפה עשית את הבדיקות? (גם אני בלאומית).

mikush2

New member
עשיתי אותם בתל השומר

הפנה אותי אליהם ד"ר גלסנר שהוא היועץ הגנטי שלי (מקבל במרכז לבריאות האישה ברמת אביב)

Tנקר בל

New member
עם ד"ר גלסנר היה לי נסיון לא טוב

הוא אמר לי שמי שחולה ב-CMV לא יכולה להיות חולה פעם שניה
זה לא ממש מידע עדכני...

למעלה