freak of nature

New member
../images/Emo53.gif

נתנו לנו עבודה לחופש,ניסיתי לעשות את התרגילים,אבל לא הצלחתי...אז אני אודה מאוד למי שיוכל לעזור לי. זה מהדפים שהמורה חילק לנו,וזה בהנדסה אנליטית: 1. א.מצא את משוואת המעגל,העובר דרך 3 הנקודות: A(4,0),B(12,12),C(4,7 ב.מצא את שיעורי נקודות החיתוך של המעגל הנ"ל עם ציר ה-Y. 2.קודקודי משולש הם:A(0,0),B(0,3),C(-4,0 בסעיף א´ היה צריך למצוא את משוואת המעגל החוסם את המשולש ABC. ב.אם ידוע,שמשוואת חוצה הזווית ABC היא Y=2X+3,מצא את משוואת המעגל החסום בתוך המשולש ABC. אני יודעת שאמצע המעגל החסום הוא הנקודה שבה עוברים חוצי הזווית,אבל אין לי מושג איך להגיע לחוצה זווית נוסף,כדי שיהיה אפשר להשוות. 3.מצא עבור איזה ערך של t,הישר 15=10X+Y- עובר דרך נקודת החיתוך של שני הישרים X+2Y=t,-2X+3Y=1. *אין לי מושג מאיפה להתחיל פה... 4.נתונה המשוואה:p*2+3P-1)X+(P*2-5P+4)Y=P*2-16) א.עבור אילו ערכים של P משוואה זו אינה מתארת קו ישר? ב.מצא עבור אילו ערכים של P המשוואה מתארת קו ישר אשר: 1.מקביל לציר ה-X. 2.מקביל לציר ה-Y. 3.מאונך לישר:3Y+X=6 5.נתונה התבנית X*2+Y*2+2(M-2)Y-8MX=13 +4M מצא עבור איזה ערך של הפרמטר Mמייצגת התבנית הנ"ל: א.מעגל כלשהו. ב.מעגל שמרכזו יימצא על ציר ה-Y. ג.מעגל שמרכזו בראשית הצירים. ד.מעגל העובר דרך הנקודה (1,מינוס 2) תודה רבה,אלה השאלות שאין לי מושג איך לפתור אותן,ואני בטוחה שזה מאוד קל,אחרי שמבינים... תודה מראש

הדרכות

בשאלה הראשונה עלייך למצוא משוואות שני אנכים אמצעיים לצלעות ולחתוך בינהם. כדי למצוא אנך אמצעי לצלע יש למצוא קודם את אמצע הצלע (לפי נוסחת אמצע קטע), ואז יש לך נקודה ושיפוע (לפי תנאי מאונכות). אם את רוצה קיצור דרך (לא חייבים) - שיעור ה y של מרכז המעגל הוא בוודאי 3.5 (מדוע ?) לחיתוך עם ציר ה y הציבי במשוואת המעגל x=0 . בשאלה השנייה אפשר באותה דרך, או להסתמך על זה שמדובר במשולש ישר-זווית, ואז ידוע שהמרכז הוא אמצע היתר (מדוע ?) בסעיף ב´ את צודקת שזקוקים לעוד חוצה-זווית. נזכור שיש לנו זווית ישרה (בראשית הצירים), וחוצה הזווית שלה הלא הוא y=-x . בשאלה השלישית תמצאי דבר ראשון את נקודת החיתוך בין הישרים בדרך רגילה (למשל בידוד והצבה). הנקודה תהיה מובעת כמובן באמצעות t . כדי להגיד שהישר הנתון עובר דרך הנקודה שמצאת, פשוט תציבי את הנקודה הזו במשוואת הישר ותקבלי משוואה ממנה יש לחשב את t . בשאלה הרביעית כדי שהמשוואה לא תתאר ישר, נדרש שגם המקדם של x וגם המקדם של y יהיו אפס. כדי שהישר יקביל לציר ה x צריך שהמקדם של x יתאפס, אך שלא נקבל אפס באיבר החופשי מימין, אחרת זה יהיה ציר ה x בכבודו ובעצמו. אם משהו הסברתי מהר מידי - תחזרי לכאן ותשאלי !

למעלה