ברכות לפתיחת הפורום

white star

New member
../images/Emo54.gif ברכות לפתיחת הפורום ../images/Emo140.gif

יש לי שאלה: לאחרונה התחלתי לקחת אומגה 3. הסתכלתי קצת באינטרנט על הפעולות שלו, בין השאר ראיתי שאסור לקחת אותו עם מדללי דם כמו אספירין. אני יודע שאבא שלי לוקח אומגה 3 ואספירין לאחת התייעצות עם רופא, רציתי לברר מי צודק - האינטרנט או הרופא? (עם כל הכבוד לרופא)

הרופא

כי האינטרנט לא מכיר את אבא שלך ואת המצב שלו, והרופא כן. (זה לא אומר שרופאים לא עושים טעויות, ובהחלט מותר לבוא אליהם עם מידע מהאינטרנט, אבל בהנחה שיש להם את המידע אז ההחלטה שלהם יותר מושכלת)

מחשבות

New member
לא כל כך מהר. מתברר שהאספירין

אינו תרופה כל יכולה ולמעשה נטול חשיבות לאנשים בריאים יחסית. מצד שני, האומגה דווקא מועיל בדיוק כפי שקראת באינטרנט. אני במצב שכל רופא היה ממליץ לי לקחת אספירין. אני כמובן מעדיף לסמוך על האומגה 3, הטובה למצבים רבים. אני נמנע מאספירין וכמובן מכל תרופה המכילה סטטינים להורדת כולסטרול.

אומגה-3 ואספירין

שלום רב, מידע עשיר, נגיש ומפורט זמין היום באינטרנט עבור כולנו. אך אליה וקוץ בה, למידע הרחב יש גם חסרונות; המידע יכול להיות מופץ על ידי כל אדם, לאו דווקא מומחה לענייני בריאות ויתרה מכך ההמלצות הן לעיתים כלליות מאוד ואינן יורדות לפרטים הקטנים. עובדות אלו יוצרות קושי בבקרת איכות של התכנים הכתובים ומעלה לעיתים תהיות בדבר מידת אמינותם. כאשר מדובר בחיפוש אחר מידע רפואי – חשיבות הדברים עולה בעשרות מונים מאחר ולעיתים הקורא מאמץ לעצמו המלצות שאין להן בסיס מדעי או שאינן מתאימות לו באופן אישי. בכל הנוגע לסוגיית השימוש באומגה 3 במקביל לנטילת אספירין חשוב לדעת מספר דברים: • אספירין שייך לתרופות ממשפחת ה-NSAIDs המומלצות בין היתר למניעת צימוד טסיות דם (דילול הדם). • כאשר נוטלים אספירין בהחלט רצוי לנקוט משנה זהירות בשימוש עם רכיבים תזונתיים אשר נודעת להם פעילות מדללת (לדוגמא הצמח גינקו בילובה). אולם כאשר מדובר באספירין במינון של עד 325 מ"ג ביום - אין כל הגבלה בנטילת אומגה-3 במקביל לתרופה אלא בדיוק להיפך – בהמשך תשובתי תוכל למצוא מידע אודות מחקר חדש שמצא כי דווקא שילוב של אומגה 3 יחד עם אספירין יכול להיות שילוב מנצח. • כאשר מינון האספירין גבוה יותר יש להגביל את צריכת האומגה 3 לשני גרם בלבד או להתייעץ עם רופא. מחקר חדש שפורסם במגזין רפואי יוקרתי "Journal of the American College of Cardiology", הראה לראשונה פוטנציאל גישה טיפולית לחולים במחלה כלילית (מחלת לב וכלי דם). טיפול בחולים הסובלים מעמידות לאספירין על ידי תוספת של חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 או על ידי העלאת מינון האספירין היומי נראה כמשפר את התגובה לאספירין ומוריד באופן יעיל את התנגודת של טסיות לתרופה. יש לציין כי תוספת של חומצות שומן אומגה 3 במינון של 1- 4 גרם ליום, בשילוב עם אספירין,בחולים עם מחלה קרדיווסקולרית, לא העלה את הסיכון לדימומים . מידע נוסף על המחקר תוכל למצוא כאן חשוב לי לציין כי בכל הנוגע להמלצות בשימוש בתוספי תזונה רצוי להיוועץ ולשתף את הרופא או המטפל – אנשי מקצוע אלו מכירים את ההיסטוריה הרפואית של המטופל והם אלו שיכולים לתת את ההמלצה העניינית ביותר עבור הפרט. לחברת סולגאר קיימת משפחה רחבה של חומצות שומן חיוניות . המוצר אומגה-3 "950" מכיל ריכוז גבוה במיוחד של חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ומשמש לטיפול ולמניעת מצבים בריאותיים שונים כמו: מחלות לב וכלי-דם, מצבי דלקת, מחלות אוטו-אימוניות, רמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים, יתר לחץ-דם, תסמונת קדם וסתית וכאבי מחזור, היפראקטיביות והפרעות קשב, מצבים נפשיים ועוד. הנחיות: 2-1 כמוסות ביום, עם הארוחות.

מחשבות

New member
הרופא אמנם מכיר את ההיסטוריה הרפואית של החולה

אלא שהרופא מעולם לא למד על תזונה והוא יודע על אומגה 3 בדיוק מה שהוא קורא פה ושם כמו כולנו, אם הוא בכלל מתעניין.

למעלה