שרשור פרק 22

RoyBO

New member
../images/Emo58.gif איזו הגזמה

אני חייב לצאת פה להגנתו של פולנד הוא לא אמר שום דבר שאתה לא יכולת לחשוב בעצמך אם חשבת שכל הבום של הסדרה זה הגילוי של סובארוב כראש הנחש, אז אתה נאיבי לגמרי הסדרה תגמר עם משהו אחר.

poland1

New member
צודק ב-100%, זה היה ידוע מאז שהודיעו שזו

העונה האחרונה.

RYaniv

New member
../images/Emo58.gifממש לא

גם כתבתי קודם, בהודעה שהציתה את הויכוח ביניכם, על איזו תיאוריה שחשבתי עליה, אבל עדיין יש הבדל בין לדעת בוודאות לבין סתם להעלות השערות. על זה כל הסיפור. עכשיו אני מתפנה בחזרה לאנליזה, ברשותכם.

../images/Emo58.gifאני די משוכנע שטיילור תצא "האדם הטוב"

קודם כל, היא טובה ביסודה ולא נראה לי שישנו לה את הטייפקאסט בפרק האחרון. אנחנו כבר לא בתקופה עם התפרים הגסים של נינה. ראינו איך היא הולכת ומתייסרת ככל שהעסק מסתבך וזה רמז לכך שהיא תתעשת בסופו של דבר. אבל זה פחות חשוב. מה שיותר חשוב היא שהאג'נדה הבסיסית שלה נכונה. כל ההחלטות שהיא לקחה היו החלטות שמנהיג ברמתה אמור לקחת. נכון שנחמד יותר לחתום על חוזה שלום בלי שיהיו נפגעים בתהליך, אבל כשאין ברירה - אסור לסכן מלחמה עתידית שתגרור פגיעה ברבים גם אם המחיר הוא פגיעה במעטים. זה מה שהוביל אותה לאורך כל הדרך. העובדה שלנפגעים הפוטנציאליים הרבים מאי חתימת חוזה שלום אין עדיין שם ואין עדיין פנים בעוד שהנפגעים המעטים הם אנשים מזוהים - יכולה להשפיע על הציבור, אסור שתשפיע על מנהיגים. זה בדיוק מה שלוגאן אמר לטיילור, אמנם מנימוקים אגואיסטיים, אבל הוא ידע לפרוט על המיתר הנכון וטיילור שלא ידעה מה מסתתר מאחורי הדברים שלו השתכנעה ובצדק. ראו מה קרה עם מרדית. חופש העיתונות הוא יסוד חשוב בדמוקרטיה, אבל חיי אדם חשובים יותר. את המשפט "אף אחד לא רואה את ההוכחה חוץ ממני" אפשר לפרש כהתחמקות, אבל אני מפרש אותו כרצון אמיתי לדעת את האמת. ייתכן שהיא אפילו חושדת בלוגאן (האהבה ביניהם לא ממש פורחת) ורוצה לראות אם יש דברים בגו. אין לי שום הוכחה כמובן, רק הרגשה. אני מקווה שאני צודק.

דנה1982

New member
../images/Emo58.gif תשמע...

אני חייבת להודות שעדיין לא השתכנעתי שהדמות של אליסון טיילור הושחתה לגמרי. לוגאן ידע בדיוק על איזה כפתורים ללחוץ כדי לנווט אותה ובסופו של דבר היא קיבלה החלטות מתוך רצון אמיתי להגיע להסכם שלום. הבעיה היא שהפעולות שלה בשעות האחרונות לא תואמות את הפעולות שלה בתחילת היום, או אפילו מהיום הקודם (עונה 7). היא מאשרת פעולות שהיא יודעת טוב מאוד (למרות שהיא משחקת "ראש קטן") מה עומד מאחוריהן. היה לה ברור שדנה וולש תעבור עינויים ובסוף תוצא להורג והיה לה ברור שכל עוד ג'ק באוור מוגדר כאיום לתהליך השלום יהיו מי שינסו לחסל אותו. היא ידעה טוב מאוד מה היא מאשרת, אבל אני לא בטוחה שהיא לא פעלה כן מתוך הבנה שלהליך שלום יש מחיר. מצד שני - איזה מין שלום זה? הרוסים בפנים כי כפו את זה עליהם (לא שנראה שיהיה מי שיחתום, כי ג'ק הורג את כולם), דאליה בפנים כי אין לה מושג מי עמד מאחורי החיסול של בעלה, הנשיאה בפנים כשהיא יודעת שהרוסים לא רוצים באמת להיות שם וכשהיא מסתירה מדאליה עובדות חשובות, קינן כבר לא שם, היא פגעה בחופש העיתונות, עיקמה כמה חוקים, ועוד נתנה לצ'רלס לוגאן את הקרדיט. גם אם ההסכם ייחתם בסוף, הוא לא יחזיק. והנשיאה מתחילה להבין את זה. היא קולטת מה היא עשתה ולמי היא הקשיבה ואת מי היא איבדה בדרך (איתן). היא קולטת כמה צבועה היא, האישה ששלחה את הבת שלה לכלא בשם האמת והצדק, בזמן שעם הרוצחים של חסן היא יושבת סביב אותו שולחן, יחד עם אלמנתו. וכשהיא תראה את הוידאו אני מאמינה שהיא תהיה זו שתחליט שהגיע הזמן לחשוף את האמת. יש סיבה שמרדית' נעצרה וההוכחה נלקחה ממנה - הרעיון הוא שאליסון תהיה זו שתחזיק את ההוכחה, וכנראה גם תפעל לתיקון הנזקים שהיא עשתה.

טיי 1

New member
../images/Emo58.gif אני גם לא חושב

שהנשיאה "הושחתה" , והיא רחוקה מרחק שנות אור מלהיות ה BAD GUYS... נכון שההצטרפות שלה, או השתיקה שלה בנוגע לציד-האדם אחרי ג'ק באוור - מאוד צורם... אבל עדיין.. היא אפילו לקחה כדור לכאב ראש מהמיגרנה שההתלבטות המוסרית עשתה לה
כמו שאמרת - היא משחקת אותה "ראש קטן". ונכון שמרגע לרגע היא בעייתית יותר, אבל כמובן שאנחנו רואים שהיא מבינה שטעתה.. אם כי - זה קצת נעשה בצורה ברורה מדי... מהר מאוד לקח לה להגיד "אני מצטערת על הרגע שהקשבתי לך (ללוגאן)". אבל, כשחושבים על זה אובייקטיבית - הנשיאה עמדה בקונפליקט פוליטי בעייתי מאוד, ובחרה בבחירה, שמבחינתה הייתה טובה לקיום תהליך שלום. זהו. כל השאר - חפרנו. יש בעיתיות בדמות של אליסון ,וההירואיות שסביבה מאוד דעכה בפרקים האחרונים - אבל זה בסדר. מפה ללהפוך אותה ל"כלבה" או "רעה" הדרך ארוכה. באמת.

הנשיאה מתרסקת בגדול - אין פה מדיניות רק אשליה

איתן טרם פרישתו אמר לנשיאה שכלום לא נגמר , ניתן יהיה להתחיל מהתחלה (בייחוד שדליה נשארת בצד המערב) . אליסון שגתה ונפלה כפרי בשל בזרועות הנחש לוגן (חסר עכבות וחלש על אף היותו נושא בתור נשיא לשעבר) , למרות כל האזהרות המשיכה ליפול בעיניים פקוחות בכל הבורות באדיבת לוגן. אליסון עצמה בעונה הקודמת הוכיחה מה היא חתירה לאמת (גם במקרה ביתה וגם במאבק למול הוגד'ס) , בעונה הנוכחית היא מאבדת כל חוש להחלטה נכונה ואמיצה , אינה מסוגלת לשים סוף לפארסה - נראה שגם היא תיפול קורבן לטיוח שהיא תרמה רבות להימשכותו. לדעתי אתה טועה גם לגבי השלום והנפגעים ממנו , ככל שהטיוח ייחשף יותר אנשים לא יאבדו אימון בממשל ובכוונותיו - המשכו יגרור אסונות גדולים יותר .

אני יגיד לך מה יהיה..פשוט מאד!

ג`ק ישכנע את הנשיאה לתת לו חנינה והגנה מלאה מה שדנה לא קיבלה ובתמורה הוא לא יפרסם את מה שהוא חשף בתנאי שהיא תתפטר מיד אחרי החנינה..חזק ביותר. בעצם אין עוד משהו שיכול להוציא את ג`ק יותר חלק.(חוץ מלמות כמובן..)

טיי 1

New member
../images/Emo58.gif ../images/Emo6.gif גדול,

הוא יגיד לה "את מכירה כבר את הנוהל"
ואולי גם יבקש מסוק שיסיע אותו למדינה אחרת
אבל כמובן , זה לא יהיה. ואני מצדיע לכותבים שהרסו בכמה פרקים את התדמית של ג'ק כ"גיבור כל אמריקאי". זו לו הפעם הראשונה שג'ק הולך על התפר המוסרי והוא זה שמתלכלך על מנת להציל את העם האמריקאי, אבל הוא תמיד נשאר דמות כזאת שאין עליה עוררין שכולנו צריכים "ג'ק באוור כזה".. ולהוציא אותו מוכתם מהסידרה הזאת... - זה מהלך אמיץ. אני ממש רוצה לדעת איך הם הולכים לסיים את זה. ברגעים כאלה אני מצטער שאני לא קרח, כדי שאני אלך עם כובעים, כדי שיהיה לי מה להוריד :)

דנה1982

New member
הלו הלו הלו!!! (../images/Emo58.gif)

הניחושים שלי לא תמיד על הפנים! מי הייתה היחידה בפורום שאמרה לכם שטוני הוא האיש הרע בעונה 7? שאני אמצא את שרשור ה"אמרתי לכם" אחרי שטוני הרג את לארי???? כולכם הערצתם אותי באותו היום. כך חלפה לה תהילת עולם... אני דווקא לא הימרתי על סוברוב. בשום שלב. הוא תמיד היה בצד של הטובים. הוא היה כמעט קורבן של לוגאן בעונה 5 ומרתה פנתה אליו לעזרה בעונה 6. לא חשבתי שהוא יהיה המוח הגדול מאחורי הכל. סורי, אותי זה בהחלט הפתיע. לגבי איך ג'ק ייצא מזה - מאחר וההוכחה נמצאת אצל הנשיאה, ההשערה שלי היא שהיא בסוף זו שתפתח את הפה. היא תנסה לתקן את הטעויות שהיא עשתה וכך גם תוציא את ג'ק מהבלגאן. לא רואה את זה נפתר בשום צורה אחרת.

poland1

New member
../images/Emo58.gifאני חייב לציין..

שהקטע עם הלימוזינה של לוגן וג'ק באוור במסכה היה אחד הקטעים הטובים ביותר בהיסטוריית הסדרה! "זה ג'ק באווווווררררררררר.. הוא בא לקחת אותי!!!" רכיכה כזאת... טוב, אני חייב להודות שג'ק באוור נראה ממש, אבל ממש מפחיד.. במיוחד שהוא עלה על הלימוזינה והחל לי
רות.. או שהוא הסתכל על לוגן מבעד לחלון. חבל שהוא לא המשיך להיות עם החליפה הזו! פשוט אדירה. ו... מה כבר אפשר להגיד על הנשיאה הארורה הזו?

RYaniv

New member
../images/Emo58.gifתהיה

לא חסר איזה משבר דיפלומטי עם רוסיה אחרי הטבח הזה?

טיי 1

New member
../images/Emo58.gif אני מניח שהרוסים

די יפחדו לפתוח תפה ולהציף את מה שעמד מאחורי הסיפור לא ? יותר מטריד אותי הטבח עצמו... אין - ג'ק לא יכול לצאת נקי מהדבר הזה .

RYaniv

New member
../images/Emo58.gifדברים כאלה צפים מעצמם בד"כ

אבל צודק. יש מצב שרצח של שר החוץ על אדמה זרה ע"י איש ביון לשעבר במדינה הזרה מתקזז עם עזרה בהברחת פצצה גרעינית לאדמת אותה המדינה.

טיי 1

New member
../images/Emo58.gif לזה בדיוק התכוונתי ../images/Emo13.gif

מה שנקרא "במקומכם לא הייתי פותח את הפה :) קיצור , הסכם שלום כבר לא ייצא מהעונה הזאת - אולי דאליה וקאליה ובאנאליה ואליסון טיילור יתפייסו בסוף (כנראה) , ואפילו יחליטו להמשיך בדרך של אמון הדדי בהמשך, לקראת הסכם בין המדינות , אבל בטוח לא בחסות הרוסים. מישהו רואה הסכם שלום בסיום העונה ?

למעלה