לגבי בחירת מגמות

עדי4512

New member
../images/Emo6.gifלגבי בחירת מגמות

אני מטלבטת לאיזה מגמה ללכת. אני בכיתה ט ושנה הבאה אנחנו מתחילים את המגמות ועכשיו אנחנו צריכים לבחור שתי מגמות אחת מכל אשכול. אשכול א': אלקטרוניקה, ביולוגיה,טיבם,גיאוגרפיה,מחשבת ישראל,מדעי החברה. אשכול ב':פיזיקה,קולנוע,אומנות,מוסיקה ותאטרון. אני ראלית ולכן באשכול ב' אני רוצה בטוח פיזיקה,אבל אני מטלבטת באשכול א' אם ללכת לעוד מגמה קשה כמו ביולוגיה או אלקטרוניקה(אלקטרוניקה יותר מעניין אותי). אוללכת למגמה קלה יחסית כמו מחשבת ישראל או מדעי החברה. מקווה שתעזרו לי תודה

shesek17

New member
אני חושבת

שבחירת מגמות זה עניין אישי ובסופו של דבר הבחירה תהיה תלויה אך ורק בך. אנחנו לא מכירים אותך מספיק בשביל להגיד מה מתאים לך. אני בכל אופן תמיד בעד ללכת למה שמעניין, זה לא כיף להיות 3 שנים במגמה שאת לא סובלת (ואני מדברת מניסיון). ד"א אני לא יודעת בקשר למחשבת ישראל אבל מדעי החברה זה לא מקצוע קל בכלל וצריך לחרוש הרבה. הקיצר שיהיה בהצלחה :)

לגבי אלקטרוניקה,

אם זה יותר מעניין אותך - קחי את זה. אצלנו זה אמנם אלקטרוניקה ומחשבים ובכל תיכון זה שונה אבל בעיקרון זו לא מגמה קשה במיוחד. אצלנו למשל זה 7 יח"ל מתוך 10 רק פרוייקטים.
בכל אופן, קחי מה שבאמת מעניין אותך.

Robin Sparkles

New member
אני במגמת מדעי החברה

זה ממש מעניין. יש הרבה ללמוד,כותבים המון אבל כשמבינים את החומר (הוא גם לא כזה קשה..) לא תהיה שום בעיה..

halloo

New member
אם זה עוזר לך

קודם כל, יש בטאגליינס הסברים על מגמות (אין לי כוח למצוא קישור
) עכשיו, אם זה מעניין אותך, קצת מהניסיון שלי: אני במגמות ביולוגיה וכלכלה ומנהל עסקים (שזה חלק ממדעי החברה). אני מאוד מרוצה משני המקצועות שבחרתי כי הם באמת שילוב מוצלח. כלכלה ומנהל זה המקצוע הקצת יותר דורש השקעה, וביולוגיה בשבילי זה המקצוע הקל. בביולוגיה את לומדת על דברים מעניינים (לדעתי לפחות) כמו גוף האדם, אוקולוגיה, התא. חוץ מזה יש גם מעבדות, שזה משעשע (אבל גם מסריח, אם את עושה מעבדת כרוב
) בכלכלה ומנהל לומדים הרבה גם על הבורסה ודברים שיועילו מתישהו (מניות, איך להשקיע וזה), אבל גם על דברים טיפה משעממים לפעמים. מה שחשוב, כמו שאמרו, זה שתבחרי במקצוע שמושך אותך, משהו שאת מאוד נהנית ממנו. אם את בפיזיקה ובמתמטיקה 5 יחידות, כדאי לך אולי להגביר מקצוע טיפה יותר קל או מקצוע שממש תאהבי, כדי שיהיה לך מין "פסק זמן" שכזה. בהצלחה, ואם יהיו לך עוד שאלות, אל תהססי לשאול *טון רופא שכזה*

breaking dawn

New member
../images/Emo202.gifלצערי,

אני חייבת לבשר לך שמדעי החברה היא לא מגמה קלה. אמנם החומר הוא פשוט ומעניין, אבל זה תופס כל כך הרבה זמן ולא משאיר לך הרבה זמן למקצועות אחרים. למשל? אני עכשיו בי"ב, ועובדת על העבודה של היחידה החמישית. יש לי שבוע להגיש אותה, ובחיים לא הייתי נתונה לכל כך הרבה לחץ. ואם זה לא מספיק, ביום חמישי יש לי מבחן ענק בסוציולוגיה וזה משעמם נורא.

halloo

New member
מה זה מדעי החברה

שכולכם מדברים עליו? כלומר גם לנו יש מדעי החברה, אבל זה מחולק לכלכלה-מנהל ופסיכו-סוציו. כולם פה מדברים על זה כמגמה אחת. הסבר?

ספירקיXD

New member
אני אמליץ לך ממה שאני יודעת..

אני בביולוגיה ופסיכו-סוציו.. ביולוגיה זה קודם כל מקצוע לחיים, באמת. אני הלכתי לזה בהתחלה כי לא הייתה לי ברירה אבל אני שמחה שנשארתי. זה מלמד אותך כלכך הרבה דברים מעניינים על הגוף שלך ועל מה שקורה בו.. אבל מה שזה גם מקצוע שיכול להיות קשה ודורש השקעה.. לגבי פסיכולוגיה וכל אלה, אני אוהבת- זה יכול להיות מאוד מעניין. לבנתיים אני בכיתה י' והמבחנים ממש לא קשים, אבל כמו שמאיה אמרה- לאט לאט זה תופס הרבה זמן פנוי ו.. את יודעת, כמו כל דבר בחיים זה דורש הקעה.

למעלה