פינה חדשה! "להעביר את הזמן"

2קשת

New member
../images/Emo60.gif פינה חדשה! "להעביר את הזמן"

ה-מקום להמליץ בו על ספר טוב, סרט, תחביב מעניין, רעיון להתנדבות, וכל דרך מהנה אחרת שבה אתן מעבירות את הזמן. אני אתחיל: הספר שהכי אהבתי השנה - "כוכב ושמו הנרי" של רודי דויל, על המלחמה באירלנד, עם גיבור מרתק שאי אפשר לא להתאהב בו. תורכן...

Tנקר בל

New member
איזו פינה נחמדה!

אני תמיד יכולה לתת רשימות של ספרים... "חמסין וציפורים משוגעות" ו"מוצרט לא היה יהודי". וספר יחסית חדש - "פרשת ג'יין אייר".

נייטי

New member
קראת לי? ספרים/סרטים זה אני!

טוב אז נתחיל מהספרים הנורמליים שקראתי לאחרונה: צופן דה-וינצ'י - מומלץ בחום, ממכר, פשוט ומאוד מהנה - אחלה ספר להעביר איתו את הזמן. הכלה המשחררת של א.ב. יהושוע - שווה קריאה למרות שהוא קצת מתיש. מה שמדהים בו, זה שהוא הצליח בארבע עמודים באמצע הספר להגדיר בצורה הטובה ביותר את סוגי האהבה. מאוד נהנתי ומאוד התחברתי. וסדרת ספרים "לא נורמלית" שקראתי והתמכרתי והורידה אותי מהפסים: "סיפור של אש וקרח" של ג'ורג' מרטין. סדרת פנטזיה. בארץ קוראים אותה בדרך כלל נערים מתבגרים אבל הרבה יותר מתאימה למבוגרים שרוצים לברוח מהמציאות (מכירות כאלה?!). מרטין בונה עולם מדהים של אבירים וקנוניות פוליטיות ומלחמות ופנטזיה והוא גאון אחד במינו ובדורו. בסדרה כבר יש שלושה ספרים. שניים מהם מרוב שהם ענקיים מחולקים לכרך א' וב'. קשה להסביר את העוצמה של הספר כי לכל אישה נורמלית המילים "ספרות פנטזיה" מורידה מיד את הלבידו. את הספר הראשון בעלי היקר קנה לי אחרי האובדן ואני חשבתי לעצמי שהוא איבד אונה במוח כי הרבה יותר חכם היה לקנות לי שרשרת. הסתבר שזו היתה מתנה גאונית ביותר. הספר מאפשר לצלול לעולם דימיוני, מיוחד ומרתק וממכר עד כדי כך ששוכחים מהכל. מה שטוב זה שכל כרך מאוד ארוך ולוקח זמן עד שקוראים הכל. בקיצור - הפיתרון המושלם! אפילו בתפוז פתחו פורום לסדרה הזו ואני כמובן מכורה גם שם (לא מומלץ להכנס אם רוצים לקרוא כי יש שם ספוילרים). טוב, בנתיים זה מספיק. שנה טובה!

תולו

New member
גם אני גם אני../images/Emo55.gif

קוראת את "שיר של אש ושל קרח" - מ-ע-ו-ל-ה, הולך ומשתפר ב"עימות המלכים". ואם בפנטזיה עסקינן - ממליצה בחום על כל ספר של טרי פראטצ'ט. סדרת טלויזיה - עמוק באדמה. בארץ נגמרה העונה השלישית ובארה"ב נגמרת עכשיו העונה הרביעית (הפרק האחרון היה אתמול) - אם יש לכן סבלנות - תורידו את העונה ה- 4, זו העונה הכי טובה שהיתה להם. סרט - עיר האלוהים - סרט ברזילאי מאד מאד מעניין, לא פלצני בכלל, פשוט סרט אמיתי על עולם אמיתי.

עד חצות

New member
המלצה

ישנו בלוג יחיד ומיוחד
"החיים שלי עם ענת" טעון ומרגש הנותן פרופורציות חדשות לחיינו.הנה שני פוסטים לדוגמא: הלידה ואם ובנה

להעביר את הזמן ? משימה לא קלה

אז קיבלתי המון ספרים חדשים מישראל ואני מתענגת בנתיים על סוזנה הבוכיה של אלונה קמחי. נחמד , שנון ומיוחד. יש לי את צופן דה וינצ'י שכולם המליצו עליו אבל אני משאירה אותו לקינוח. אופה עוגות ועוגיות. וכעת עסוקה בהכנות ובישולים קצת מסובכים לקראת החג והשנה החדשה הבאה עלינו לטובה. מטיילת לפעמים על חוף הים . סרט אולי תמליצו לי על סרט טוב שכדאי לראות. שנה טובה

saritnu

New member
ספר מעולה...

"שעות מתות" של אורי אדלמן ז"ל. הספר מותח בצורה בלתי רגילה. כל שלושת ספריו טובים אך זה לדעתי הטוב ביותר שנה טובה באמת לכולנו שרית

happy

New member
ממליצה על הספר מרדף הכבשה

ספר המתורגם מיפנית. אני נהנתי מכל עמוד.

ענתש

New member
חזרתי מהחופש...

וגם אני רוצה להמליץ. קראתי לא מעט החופש הזה: אז נראה לי שאני היחידה בעולם שעוד לא קראה את "צופן דה-וינצ'י" אבל קראתי את הספר השני של הסופר הזה - "שדים ומלאכים". קראתי גם את "שעות מתות" של אדלמן ועכשיו אני בדרך לקרוא את "משוואה עם נעלם" שלו. הוא נחמד... למרות שקצת צפוי מדיי (בעצם אפשר להגיד את זה גם על שדים ומלאכים). קראתי גם ספר חביב מאד מאד וסוחף שנקרא "פנמה ג'ק" (אדיבה גפן). בנוסף התלהבתי לגמרי מניל גיימן המדהים שכותב ספרים אפלים כאלו אבל סוחפים, שאי אפשר להוריד מהידיים (מין מדע בדיוני-אימה-פנטזיה) - ממליצה בחום רב על "בשורות טובות" שלו ושל טרי פרצ'אט (זה גם ספר מצחיק נורא), על "לעולם לא עולם" שלו והכי הכי על "אלים אמריקאים" - הנאה צרופה. יש לו גם שני "ספרי ילדים" מאד סוחפים - "אבק כוכבים" הנהדר (מתנה מעולה לקנות, אגב, לאנשים שמחפשים את עצמם. יש בו מסר מאד מנחם על גורל וחיפוש עצמי....) ו"קורליין" שקצת פחות מוצלח לטעמי. והמלצה אחרונה - קוני ויליס. כי היא מקסימה, אני אוהבת את הכתיבה שלה ולמי שמחפשת ספר מצחיק, וקליל ומתוק עד אין קץ "המשכוכית" של קוני וילס הוא הספר שלכן. על הקשר בין תורת הכאוס ואופנות ובכלל על העולם המערבי ושגעונותיו דרך עיניה המשעשעות של "חוקרת טרנדים ואופנות". מקסים.

למעלה