שאלות על זחילה

../images/Emo60.gifשאלות על זחילה

עמית בת שנה וחודש (מתוקן 10 חוד') נולדה בשבוע 29. עד אז התגלגלה והסתובבה סביב צירה, לפני הזחילה התנועעה על 6 ולמדה גם להתיישב. היא זוחלת גחון, ב2 דרכים שונות. האחת היא זוחלת כאשר היא מתקדמת כל פעם על צד אחד, כאשר תמיד יד אחת מונחת מתחת לחזה. השנייה היא מעין קפיצות של הטוסיק (זו זחילה חדשה יחסית והיא משלבת בין השניים). האם יש דרכים שאני יכולה לעבוד איתה על זחילה מאורגנת יותר? כרגע הישיבה מונעת ממנה לזחול ולשכב מספיק על הבטן..בכל הזדמנות היא מתיישבת. האם לאחר ישיבה יש עדיין מקום לקוות לזחילה מאורגנת ? או שאין קשר ? מצ"ב קבצים של 2 הזחילות. תודה רבה.

שלום מור

לפי הקבצים שצרפת ולפי התיאור שלך, הזחילה של עמית אינה אפקטיבית. חסר ארגון בזחילה, לפעמים היא על הגחון ולפעמים הברכיים נדחפות קצת מתחת לבטן. זחילה כזו אינה אפקטיבית ומקשה על עמית להגיע ממקום למקום. לילדה בת שנה וחודש זה עשוי להיות מקור לתסכול. לשאלתך - בוודאי שיש עדיין מקום לזחילה מאורגנת. עם זאת, ככל שעובר הזמן עמית תכין את עצמה לעמידה ואז יהיה קשה יותר "להזחיל". אם את מעוניינת בעזרה, אני ממליצה לעשות זאת בזמן הקרוב, על מנת לא לפספס את "חלון ההזדמנויות" לפני עמידה והליכה. מור, יש דרכים לעזור עמית לשפר את הזחילה ולהתקדם הלאה. אל תוותרי. סוף שבוע נפלא
ענבל שמיר

תודה על תשובתך

מבאס, היא באמת מנסה להיעמד בכל הזדמנות. היינו בטיפולי פיזיו', החלפנו 2 מטפלות. מהרגע שפגשה את המזרן היא לא הפסיקה לבכות ולא זזה. אחרי מס' טיפולים הפסקנו. היינו בסדנא של יהודה מלול מס' פגישות ושם הילדה פרחה, שמחה השתוללה ועיקר ההתפת' מהתקופה האחרונה היא בזכות הסדנא. אז כנראה שנמשיך בטיפול פרטי ובשיטה שונה מהפיזי' .

בודאי שאפשר ללמוד לזחול

מהקבצים שצרפת נראה שכדאי לחזק את החלק העליון של הגוף וחגורת הכתפיים. אפשר לראות שבכל פעם שעמית מתקדמת עם היד קשה לה להחזיק את הראש זקוף והוא "נופל". לכל ילד מתאימה שיטת טיפול אחרת. אם אצל יהודה מלול הילדה פרחה אני ממליצה בחום לגשת אליו לטיפול פרטי . אני אישית מאד מעריכה את שיטת הטיפול שלו ויודעת שהיא אפקטיבית.

למעלה