מבוא לקורס בלטינית

yuval k

New member
ומכיוון שזו לא ההערה הראשונה בנושא,

הוספתי את המידע הנ"ל למאמר

yemanja

New member
המקור של PATOIS ?

תמהני אם הסיפור הנ"ל ("לסיום ...) הינו המקור הראשוני של המילה PATOIS שפירושה לפי DICTIONARY.COM הינו: 1. A regional dialect, especially one without a literary tradition. 2. 1. A creole. 2. Nonstandard speech. 3. The special jargon of a group; cant. See Synonyms at dialect. [French, from Old French, possibly from pate, paw, from Vulgar Latin *patta, perhaps of imitative origin.]

L Verus

New member
זה לא נראה קשור

אם כי צרפתית עתיקה היא לא ממש תחום ההתמחות שלי. להלן מתוך הערך Patavinitas מתוך ה-Oxford Classical Dictionary, מהד' 3: Patavinitas, the provincial smack of Livy's native Patavium - Padua - declared by C. Asinius Pollio [Quint. 1.5.56; 8.1.3] to typify Livy's writing. Quintilian himself seems puzzled as to Pollio's point, but took it as referring to expression and vocabulary; pronounciation too was perhaps relevant.

כל הכבוד יובל - וברכותי, כמה שאלות

עם זאת, א, בנוגע להגיה - למדתי מעט ולא מספיק לטינית באירופה, ואני תוהה בקשר להגיה של אותיות כמו CH [לא ח?] C [צ?] האם אין עדיפות להגיה של היבשת על ההגיה ה"אנגלולטינית"? כנ"ל לגבי qu - [קו כמו שמבטאים בעברית סטטוס קוו?] תהיה - לא פילולוג אז בשום אופן לא תיקון. ב. עד כמה אפשר או אפשר היה להתבטא בלטינית כמו הרבה מלומדים ואנשי כנסיה בעבר עם ידיעה חלקית - דילקנשנס לא נכונים וכו.. ועדיין להיות "בתוך הגבול" - מובן? תודה צ.

yuval k

New member
א. ההגייה שהצעת היא, למיטב ידיעתי,

הגייה "של הכנסייה", בעוד שההגייה שאני הצעתי היא הגייה שאמורה להיות "קלאסית" (כמו שנכתב). מכיוון שהפורום מוגדר כפורום לשפות קלאסיות, חשבתי שיותר מתאים להביא את ההגייה הקלאסית. בנוסף, מן הסתם, חלק מזה שייך להעדפה שלי, בתור הכותב. ב. אני לא לינגואיסט ולא חקרתי אף פעם את הנושא, אבל אני משער שיש די הרבה מרווח להקלה (ואז, כמובן, חשיבות מבנה המשפט גוברת). דוגמה שניתן להביא היא שבהרבה מאוד שפות אין מערכת הטיה מסובכת כמו בלטינית. מעבר לכך, הקשר והיגיון תמיד עוזרים להבנה. לא על הדקדוק לבדו... וכדרך אגב, מה שאתה אומר זה חלק מהסיבה שאני מעדיף לטינית קלאסית: ההיצמדות היותר גדולה לדקדוק. אבל יכול להיות שזה רק אני (אני ידוע בחוגים מסויימים בתור גראמרנאצי
).

yuval k

New member
אני משער שיהיה אחד בשבוע

אולי שניים, תלוי ברמת הקושי. תוצאות הסקר מראות שהרוב לא יכול להקדיש הרבה זמן, ומכיוון שיש חשיבות לשינון, נראה לי שעדיף "להאט" (ולבסס) קצת את אלו שיש להם יותר זמן על פני להאיץ ו"להשאיר מאחור" את אלו שיש להם פחות.

תירגול

יהיה מוגזם לבקש גם חומר לתירגול,הנחיות,או לפחות המלצה על ספר תירגול? מכיוון שאין ולו חצי מושג בלטינית מעבר לשיעור הראשון, יהיה לי קשה להתקדם ללא הנחיה בסיסית.

yuval k

New member
כמובן, זה יבוא יחד עם השיעורים.

הסיבה שלא פורסם תירגול לשיעור הזה היא שאין טעם לכך. בכל אופן, אני מתכנן גם "פגישות צ'אט" לדיון על שיעורים, כדי לשאול שאלות וכו'.

Eldad S

New member
יובל, הזכרת את פגישות הצ'אט.

כמה זמן נמשך סשן כזה (נגיד, היום), ומתי הוא מתחיל? חבל שפיספסתי היום.

yuval k

New member
היום הוא נמשך בערך מ-20:00 עד 22:30

מחר אהיה ב-20:00 שוב. בכל אופן, תמיד אפשר לשלוח לי מסר לשאול אם אני זמין לצ'אט

למעלה