ספרים מעניינים בנושאי חינוך שונים

../images/Emo63.gifספרים מעניינים בנושאי חינוך שונים../images/Emo29.gif

אנחנו השבוע סיימנו עם ההצגים של הספרים שלנו. היו ספרים מאד מעניינים בנושאי חינוך מיוחד/שונה. איזה ספרים קראתם במהלך הלימודים (או סתם) בנושאי חינוך אחר (או לא אחר) שהייתם ממליצים עליהם?

../images/Emo91.gifאני אמליץ על 2 ספרים../images/Emo29.gif

טוד- סיפורו של אב שהציל את בנו מגורלם של פגועי מוח כתב: דוד מלטון |(זה האבא) מדובר על זוג הורים שלא נכנעו בנוגע לבן שלהם שנולד פגוע מוח. קצת קשה לי לספר בלי לספר יותר מדי
אבל זה ספר מקסים ואני כל רגע רק רציתי לחבק את טוד- הילד המדהים הזה. עוד ספר שקראתי זה "הילדים על הגבעה" (לא זוכרת את המחבר) - זה ספר על משפחה שמחנכת את הילדים שלה בעקבות השיטה של ד"ר מריה מונטסורי (שיטת מונטיסורי הידועה...)- גם מרתק ביותר. הם חיים על גבעה בודדת ומרוחקת בבריטניה ויש להם 4 ילדים שכל אחד יותר מוכשר מהשני.
אם תרצו אני אעלה את רשימת הספרים שקיבלנו מהמדריכה הפדגוגית

song4me

New member
שבוע הספר הביא עמו כמה ספרים חדשים..

אני קוראת עכשיו ספר באנגלית שנקרא "How to teach Mathematics" של Steven G. Krantz. הוא יותר מתמקד בהוראת מתמטיקה במכללות, אבל מתאים גם להוראת מתמטיקה בתיכון. הוא מציג נושאים שמראש תלמידים יותר מתקשים אתם ואיך אפשר להתמודד עם זה, גם מתמקד באיך תלמידים מבינים את החומר ודבים שונים במתמטיקה. הוא נותן המון עצות דידקטיות, ממש איך לעמוד מול הלוח, כמה לכתוב, כמה לפרט; שיעורים בית וכתיבת מבחנים, בדיקה שלהם. הוא ממליץ על שימוש בעזרים נוספים להוראה (תוכנות מחשב וכו'). ספר מאוד מקיף שיכול לעזור (הרבה) למורים חדשים למתמטיקה. קראתי את "אמנות ההוראה" של איילין רובינוב. הוא בעיקר מיועד לחינוך הממלכתי - דתי. ספר שמתאר זוויות שונותו בהוראה, נותן רקע פסיכולוגי על נושאים שונים ומסביר על התמודדויות שונות בכיתה. הספר מציג גישה חדשה להוראה והכותבת משתמשת בה לאורך כל הדרך בהציגה סוגיות שונות בהוראה בכיתה. כמה שקניתי ועוד לא התחלתי לקרוא: המורה / פרנק מקקורט (לא ספר עיון סוף סוף..
) מורה המתאר את תקופת ההוראה שלו בבתי ספר שונים. מתוארים אירועים שונים בכיתה, היחס שלו כלפי התלמידים ועוד. קראנו חלקים ממנו באחד הקורסים בהוראה. המרצה המליצה - אז קניתי. גלה חוזקותיך למורה בהוצאת "מטר". ספר מטפח מצויינות בהוראה ומדגיש את הדברים העיקריים שמורה צריך לעבוד עליהם כדי להפוך ממורה רגיל למורה מעולה. "מי אני שאחליט על גורלם?" / נעמה צבר בן-יהושוע : אסופת מאמרים המציגים דילמות אתיות ומוסריות של מורים בכיתה. התמודדיות ומצבים שבהם נוצר קונפליקט בין מה שלמורה מותר לעשות לבין מה שהוא מרגיש מחוייבות לעשות. לא נותן תשובות, אבל מעניק המון חומר למחשבה... ספר שלא קניתי, אבל מתאים למורים לחשבון ביסודי "חשבון להורים . שנותן המון טיפים ושיטות ללימוד חשבון לכיתות הנמוכות
כנראה שכל הקריאה הזו תדחה לאחרי תקופת הבחינות.. אבל יש לי בהחלט למה לצפות

כל שצריך להיות אדם מסע בפילוסופיה חינוכית

של נמרוד אלוני. ספר שמציג ראייה חינוכית שונה שחסרה במערכת החינוך כיום.

למעלה