• פותח הנושא p019
  • פורסם בתאריך

p019

New member
ספרים, רבותי, ספרים

חשבתי שאולי כדי שנקיר אחד את השני יותר טוב. ומה יותר נחמד מלדבר על ספרים? איזה ספר אתם הכי אוהבים? כן, אני יודע, סביר להניח שאין אחד שעונה על הקטגוריה הזו. אבל אפשר לבחור. אני יבוא לצורך העיניין את הספר "המשכוחית" של קוני ויליס. למרות שהוא מוגדר בקטגוריות המדע הבידיוני, ואדםלבארי חושב שזה נכון. אני חושבת שהוא קוטלג כך כיוון שהסופרת כותבת ארבה מד"ע בדיוני. הספר שנון ומשעשע. מלא באנקדוטות נחמדות בקשר למדע. אחרי שקראתי אותו, במשך שבועיים לפחות, לא חשוב על מה דיברו איתי, מצאתי דוגמאות מהספר לנושא.

tapuz3k

New member
את\ה אוהב\ת בדיוני?

אני אוהב אייזיק אסימוב ספרים מדהימים יש לו את כולם אהבתי מאוד

p019

New member
בעיקר מד"ב

אני קוראת בעיקר מדע בדיוני ופנטזיה, אם כי יש לי חברה שדועגת שאני יקראה גם דברים אחרים. הדגשתי את זה שזה לא מדע בדיוני - כי יש אנשים שזה מרטיע אותם. קראתי ארבה אסימוב בזמנו - ניסיתי אף להרכיב את סדרת המוסד, אבל אני לא חושבת שהצלחתי לגמרי - בעיקר כיוון שעיבדתי עיניין באסימוב לפני שסיימתי. קשה לי לקרוא אותו היום - אני עדין מעריכה את הספרים שלו, אבל הוא כותב קצת משעמם לטעמי היום. בעיקר כיוון שהוא שם את כל הדגש על הרעיון המדעי עד כדי כך שהוא לא טורח תמיד לפתח את הדמויות. איזה עוד מד"ב אתה אוהב?

tapuz3k

New member
וואלה אם הייתי זוכר

הספר האחרון שקראתי היה לפני 3 שנים לצערי אין ספריות ליד מקום מגורי אבל בתחלס אני מאוד אהבתי ספרים ואני מאמין שאם תיהיה לי גישה אליהם אני יחזור לקרוא

dudwity

New member
אני אוהב לקרוא..

רומנים רומנטיים בעיקר. גם ספרי מדע, אסטרונומיה וכאלה ואת מדריך הטרמפיסט לגלקסיה.

p019

New member
המלצה

אם אתה אוהב את ה"מדריך" אז תוהב את טרי פרצט (שם של סופר) - לדעתי ארבה יותר טוב מאדמס. תתחיל מ"בשורות טובות".

dudwity

New member
תודה:) אני מכיר קראתי ספרים שלו :)

דירק גנטלי אני חושב שגם את בשורות טובות. זה היה דיי מזמן למעשה.

המשחק של אנדר

לא חובב של הז'אנר מדע בדיוני אבל זה הספר הכי טוב שקראתי. סדרת הצל טובה יותר מהסדרה המקורית. חוץ מזה יש עוד כמה.

אנדר ../images/Emo99.gif ../images/Emo45.gif

טוב, אי אפשר להגיד שהוא הכי טוב... די ילדותי לפי דעתי. קארד צריך לעשות גרסה למבוגרים. תבדוק את האתר הזה: http://www.ansiblemoo.org/ המשחק שאני משחק בכמה שנים האחרונות.

p019

New member
המשחק והצל טובים

אבל יש לו בסדרה כמה ספרים כמעט בלתי ניסבלים. התלבתתי אם לקנות את האחרון שיצא ובהתחשב באיכות של הקודם החלטתי נגד.

ככה זה עם כל סדרה

יש ספרים יותר טובים ופחות טובים בכל סדרה. עדיין לא קראתי את האחרון.

p019

New member
לא בדיוק

בכל סדרה יש ספרים יותר טובים ופחות טובים. אבל אצלו יש ספרים פשוט נורעיים - האמת, חלקם בחלל לא סיפורים אלה ספרי פילוסופיה. בספר האחרון שקראתי של הסדרה יש לו איזה 5 עמודים על למה צריך להביא ילדים לעולם - כולם מונולוג ארוך של אדם שמצהיר על עצמו כהומו שהבין שהוא טועה והחליט להתחתן עם אישה כדי להביא ילדים. 5 עמודים??? בסדר. מותר לסופר להביע את דעתו על נושאים שונים. אפילו כדי. אבל 5 עמודים של מונולוג? הבנתי את המסר (המעוות משהוא) אחרי 3 שורות. כל שאר הדפים לא שינו דבר (טוב, האמת נגמרה לי הסבלנות וקפצתי עליהם). והצל של אנדר דווקה סבר טוב וקריא ביותר!!

p019

New member
לא, לא בין

דמות שבין ופטרה (זה השם שלה? לא זוכרת) פוגשים בחיפוסם אחרי הצעצעים הנעלמים שלהם (או מה שזה לא היה, אני לא ממש זוכרת).

למעלה