המכללה והאגודה רימו סטודנטים

הנה מכתב שנמצא באתר המכללה

זה הלינק למכב באפקה נט: http://yedion.afeka.ac.il/info/regulation/Payment.pdf זהו גם נוסח מאוד דומה למה שנשלח לכל סטודנט הביתה... חבל שאתה לא קורא את המכתבים שנשלכים אליך מהמכללה במיוחד על מה אתה משלם. אפשר לראות שלא מסתירים את התשלום וזה אפילו לא היה כתוב באותיות קטנות! עובדה שיש אנשים שראו והחליטו לשלם או לא לשלם. אני מבין את הכעס שלך ושל אלו שחושבים/בטוחים שרימו אותם...אבל צריך קודם לבדוק "בבית" רגע מה קרה ואז לצאת בהצהרות ולתקוף את האגודה...כי לא "דחפו" לנו את התשלום בנ.ב באותיות קטנות באיזה מכתב לא רלוונטי... אם לא קראנו את המכתב או לא בדקנו על מה אנחנו משלמים אנחנו אשמים....ומי שרשם פה שהוא לא קורא את האותיות הטנות בבנק שהוא חותם כנראה משלם על עוד דברים מבלי לדעת... אין מה לעשות..זאת המציאות ואי אפשר לעצום עיניים ואז לצעוק דפקו אותי. אז נכון שלא יצאו בפרסומות ענק בנושא אבל כן שלחו לכל אחד מכתב שמפרט את אופן התשלום בדיוק כפי שמופיע בלינק ועובדה שיש כאלו שכן הלכו לחתום על ויתור.

elil1975

New member
טעות בידך: לא כך מוכרים

כדי שעיסקה תיחשב לכשרה, צריך שגם דעתו של מוכר יהיה למכור וגם דעתו של קונה יהיה לקנות. אני לא התכוונתי לקנות את "המוצר", כי פשוט ניצלו, בכוונה תחילה, אות העובדה של חוסר ריכוז. וגם לאחר שגיליתי את התרגיל, לא רוצים להחזיר לי את כספי. אדגיש שכואב לי לא 120 ש"ח, אלא עצם העובדה שרימו אותי סטודנטים כמני ועוד כמה סטודנטים כמוך צועקים פה שאני אשם כי הייתי צריך לקרוא את האותיות הקטנות. זה נראה לך נורמלי להיות חבר באגודה על סמך רק האותיות הקטנות ? ועוד, הבעיה פה שקודם החליטו עבורי להפריש 120 ש"ח ואם אני לא מעוניין , אז להודיע ולבטל. ואם היו מחליטים עבורך שאתה תורם 100000 ש"ח וכותבים לך מכתב שאם אינך מעוניין, תבטל. ונניח לא יצרת איתם קשר כדי לבטל, האם זה אומר שהעסקה גמורה ?בוודאי שלא ! כנראה שאתה מהסוג אנשים שכאשר רואים מישהו אחר נופל, מסתכלים מהצד וצוחקים ואומרים לו, אתה אשם, היית צריך להזהר !

מסכים ולא מסכים איתך

מבין שהבעיה פה היא העקרון שזה נעשה. ועם כל הכבוד דין 120 זה לא דין 10000 שקלים. נכון כשבאנו לשלם היו צריכים להזכיר לנו את השינוי הנ"ל למרות שככה נעשה בהרבה מכללות אחרות בארץ אבל במכתב שנשלח זה ממש לא היה באותיות קטנות...להיפך זה הופיע שורה מתחת לשכר בסיס שאתה חייב לשלם ואיך בדיוק את לא בודק על מה אתה משלם? זה לא שקנית משהו ב50 ש"ח... כשמביאים לך חשבון במסעדה של איזה 300 שקל אתה לא בודק על מה אתה משלם? מה שאני אומר זה שלא רק "הם" היו לא בסדר אלא גם כל מי שהחליט להתעלם או לא לשים לב על מה הוא משלם כשעוד הודיעו לו על כך. אין פה עכשיו על מה להתווכח על דרך ההודעה השיטה והדרך היא חוקית לגמרי אם נרצה בכך או לא...

elil1975

New member
אני לא אוכל במסעדות שעולות 300 ש"ח

וכאשר אני מקבל חשבון אני לא כל כך נכנס לפרטים, כי אני אומר שמקסימום הפסדתי כמה גרושים. כי בא לי כבר להקאות מהכסף,כסף ועוד פעם כסף. הפכנו למדינת העולם השלישי, כאשר בכל פינה מחכה לך שודד, רק שאצלינו השודדים לא תמיד הם חמושים.

אני מגיב פעם אחרונה בפורום הזה אז כדאי שתקראו

1)לכל מי שלא הבין מה אמרתי זה לא היה מתוך זלזול או כעס על אף אחד אלא רק בתור עצה לחיים מנסיון שכדאי שתקראו תמיד כל חוזה או משהו בסגנון לפני שאתם חותמים או משלמים וגם את האותיות הקטנות כן גם אותן למרות שלא התכוונתי שבמכתב שיצא מהמכללה היה כתוב באותיות קטנות להפך כמו שכבר כתבו פה הכל היה באותו כתב כי לא מתרתנו לעבוד לרמות או לגנוב למישהו חשוב שתזכרו אנחנו גוף ציבורי (עמותה) ולא גוף פרטי ושום דבר לא נכנס לכיס שלנו (חברי ועד האגודה) 2) זמן אפקה הוא של האגודה והמכללה ביחד מי שלא יודע לא היה במכללה אף פעם יום כזה של תרבות יום () כמו באונ' אבל אנחנו כאגודה לחצנו על המכללה שנה שעברה לעשות דבר כזה כדי שרובנו המהנדסים הלחוצים נוכל קצת להשתחרר מלחץ הלימודים ולהתעסק בעוד דברים קורסי העשרה הרצאות למינהן וגם הפתעות וצחוקים. 3)לכל אותם סטודנטים שטוענים שהאגודה לא הראתה את הכוח שלה ושאף אחד לא צריך אותה אז כנראה ששכח מה היה פה לפני שנתיים ומה היה שנה שעברה והשנה ולכן אני יזכיר לכם בקצרה. לפני 2 שנים היה יו"ר אגודה בשם אלעד (ואני הייתי אז רכז תרבות) והוא היה בשנתו הרביעית (האחרונה) ומעבר לעבודה של מה הוא כן עשה ומה לא עשה במחינת פעילות שוטפת באותה שנה החליט הנשיא שלנו שהוא הופך את בחני האמצע לחובה . באותו הרגע הייתה התקוממות גדולה של כל הסטודנטים והאגודה כינסה את כולם באודיטוריום הזמנו אפילו את הנשיא וכולם יצאו נגדו בקיצור הוחלט שיום למחרת תתחיל שביתה ארגנו הכל אישורי משטרה שרשראות וכו אבל בצעד מפתיע הוחלט דאז ע"י היו"ר וסגנו לוותר על שביתה ולהסכים לאיזה תנאי שכנראה היה טוב לשניהם ואולי אפילו לנו הסטודנטים (יכול להיות) שבחני האמצע ישארו חובה אבל רק מי שיקבל ציון עובר הבוחן יחשב לא כמגן ומי שנכשל אכל אותה בקיצור לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שבאותו הרגע האגוד קיבלה בומבה רצינית על חוסר ההקשב לדעת הסטודנטים באמת ואכן שנה לאחר מכן אני נבחרתי ליו"ר האגודה ואף אחד כמעט לא נרשם לאגודה (סה"כ 100) רובם שנה א' כן נרשמו ואני מצדיק אותם כי באמת האגודה הקודמת מכרה אותם וגם אותי שהייתי חבר בה. חודשיים אחרי שנבחרתי ליו"ר הגיע השביתה הגדולה של הסטודנטים ואני והסגן שלי החלטנו כן לבד בגלל שהיו רק 100 איש שנרשמו והם בכלל לא ידעו מי נגד מי שאנחנו מכללת "אפקה" גם יוצאים לשביתה יחד עם כל המוסדות בארץ ,עברנו כיתה כיתה והוצאנו אנשים נתקלנו במתנגדים רבים אבל בעיקר ביותר אנשים נגררים שבאו לראות האם יש מישהו באת מאחורי אותה אגודה . בקיצור לאחר שראינו אני וגל-(סגני) שכולם נהנים מהחופש אבל לא באמת באים לעזור לנו לנהל את המאבק הזה שדרך אגב היה מאבק גם מול המכללה כי עד אז היא הייתה רגילה שהאגודה עושה מה שהם יגידו לה לעשות. ואז החלטנו שעקב חוסר ההרתמות למאבק אנחנו חוזרים ללמוד לאחר 10 ימים הייתה התעוררות ענקית מצד הסטודנטים והם ביקשו לשבות שוב כינסתי ישיבת חרום באודיטוריום בה דיברו הסטודנטים על בעד ונגד השביתה והוחלט ברוב מוחלט ובולט כי חוזרים לשביתה יום למחרת היינו צבא של 150 איש שעבר בין הכיתות ולא נתן לשום שעור להתקיים ותוך 4 ימים המכללה נראתה כמו מכללת רפאים ודרך אגב אז האגודה לא ניהלה בכלל שום דין ושיח עם המכללה עקב חילוקי הדעות בנושא השביתה עכשיו בסוף אותה שנה האגודה ישרה את ההדורים עם ההנהלה ודנו על דרך התנהלות הגונה וטובה יותר בין המכללה והאגודה ואני חושב שרואים שיפור מידי יום ויום . לא כולם פה היו בזמנים האלה ולא כולם פה חייבים להסכים איתי אבל אני שלם עם עצמי ויודע שאני קיום גם בשנה ד' האחורנה שלי ואני מקריב המון מעצמי אפילו יותר מידי כדי שמי שיחליף אותי לא יקבל אותה אגודה כמו שאנ קיבלתי וכדי שהסטודנטים יוכלו ללמוד בכיף ולדעת שיש מי שדואג להם . תודה לכולם ויום טוב ניר שכטר סטודנט במכללת אפקה (זה במיוחד בשבילכם כל שונאי המילה יו"ר)

elil1975

New member
../images/Emo35.gif מתי אפשר לקבל את כספי בחזרה?

למה פניתי אליך בשאלה הזו ואתה לא משיב ? אני מזכיר לך שעכשיו אתה היו"ר שלי, לצערי הרב, ומגיע לי שתתיחס לפנייתי

rois5

New member
נראה לי שמאוחר מדי

בינתיים תהנה מהשירותים שניתנים לך שנה הבאה אל תשלם.

elil1975

New member
ומה הם בדיוק אותם השירותים ?

אני שואל אותך בלי שום עקיצה. באמת, איזה תמורה אני קיבלתי או יכול לקבל עבור הכסף ששילמתי ? צילום לא מעניין אותי, כי אני מוציא בממוצע 2 ש"ח בחודש על הצילום במכללה. באגד אני לא נוסע. יום סטודנט לא מעניין אותי. מופע סטנד אפ דוחה אותי. באוגדן הבחינות אין לי צורך כי כל הבחנים באתר, וחוץ מזה מה שהיה לפני שנתיים, כבר לא אקטואלי.לייצג אותי מול מוסדות המכללה ? גם אין צורך, אין לי שום דין ודברים איתם ואם פעם יהיה, אדאג לעצמי לבד ללא מתווכים. אז מה כן ?

kunrs

New member
מר שכטר היקר וכולם למען העובדות על בוחן אמצע:

אני בכבודי ובעצמי הייתי עם אלעד אצל הנשיא : כנראה שאתה לא היית ממש בעניינים, אני התנדבתי להצטרף לאלעד כדי להבין מה קורה. ומה הנשיא אמר לאלעד באותה פגישה? ציטוט: "אלעד, איפה היית כל השנה הזאתי ? ביקשתי ממך שתתן לי הצעות ואת דעת הסטודנטים לגבי בוחן אמצע חובה, עכשיו אתה בא אלי? אחרי שנה? שכבר הדבר הוחלט במועצה האקדמית? " נכון, אלעד לא רצה שידעו מזה וגם אני לא רציתי לצאת מנייק מול אלעד אז שתקתי, אבל אפשר לאמר את האמת עכשיו. אז על מי ומה אתה מגונן? על אלעד שבגללו יש בוחן אמצע חובה? ולעניננו : אם אתה מסכים לזה שהמערכת התשלומים של המכללה תהפוך לעוד חברה סלולרית שדוחפת את היד שלה לכיס שלנו בגלל אותיות קטנות כמחטף, אז משהו רקוב פה, אתה לא חושב? ואתה בתור יו"ר האגודה כדי מאוד שתתן את דעתך הכנה בנושא ותצטרף אלינו למאבק הזה. ומה הקשר ל 600 שקל לצילומים ונייר, האגודה זה גוף בלתי תלוי, ולא יתכן שיגבו כסף עבורה כחלק משכר לימוד. אף אחד פה לא נגדך, תעשה את מה שאתה צריך לעשות מתוקף תפקידך עבור הסטודנטים, וזה אחד מהדברים שעכשיו אתה צריך וזה להתייצב לימיננו על אף שהקופה שלך תתרוקן ב 100,000 שקל שניגבו מסטודנטים שלא מרצונם.

omni4

New member
קשה לי שלא להתרעם נגד מה שאתה אומר

כתבת "אני נבחרתי ליו"ר האגודה", מתי היו בדיוק בחירות? יותר נכון להגיד, קיבלת על עצמך את התפקיד, אבל מפה ועד להיבחר המרחק עצום.

haplo22

New member
תפסיקו לבלבל ת'מוח!!

אף אחד לא לקח כסף ממכם במחטף ובטח שלא היו אותיות קטנות זה היה כתוב באותיות מאירות עניים בכל המכתבים והקבלות של המכללה. יש לכם אגודה שדואגת והבולט שבהם כרגע זו הקפיטריה החדשה שמתחרה בקפיטריה הגדולה. אז למי שיש בעיה שיסתום כי אין לכם מושג על מה אתם מדברים!!!!

kunrs

New member
מה אתה אומר...

כמה זמן אתה במכללה? אני 4 שנים, ונושא הקפיטריה הועלה בלי קשר לאגודה בפני הדיקאנית הקודמת, ונחמד מאוד אם האגודה דחפה את הנושא. מה קשה להבין שלא מקובל לחייב אותך עבור עמותה כחלק משכר לימוד? אתה היית שלם אם מס-הכנסה היה דוחף לך תשלום לעמותות? ואל תשמח לעד, בהתייעצות ראשונית עם משפטן, אכן מדובר בנושא שטעון בדיקה. לכן אותיות מאירות עיניים בכל המכתבים לא נושא רלוונטי, אגב כמה מכתבים ספרת?..1? 2? 0?

omni4

New member
איזו תגובה הולמת

למי שיש בעיה שיסתום, אולי גם תרצה שאביא לך קפה ועוגה? אל תהיה יפה נפש, אם גם לך היו עושים אותו טריק גם אתה כמו כל ישראלי ממוצע היית מתרעם, אז נאה דורש נאה מקיים. אגודה שדואגת? ראינו כמה היא דואגת לעצמה.

elil1975

New member
יש פה כמה "חברים" החדשים שלנו מהאגודה

אבל הם חושבים שאנו טיפשים, אידיוטים וחוצפנים. אין מה להגיד, אנחנו בחברה טובה... בקיצור WELLCOME TO THE CLUB

elil1975

New member
"אותיות הקטנות" זה מושג שלא קשור לגודל אותיות

בהכרח. אם לא הבנת, פה ניצלו את העובדה שאנשים מקבלים מכתב דומה כל כמה חודשים ולכן חלק גדול מציבור הסטודנטים, אלה שאתה ודומך מכנים כאן טיפשים ואידיוטים, היו שאננים ולא קראו את המכתב. או אפילו לא קראו את המכתב מתוך אמונה ביושרה של הנהלת המכללה. נכון שזאת אמונה טפילה ? אני שואל אותך שוב, למה שבתיה במעמד החיוב לא שאלה את האנשים האם הם מעוניינים להרשם לאגודה ? זה קשה ? אומר לך עוד משהו, בתיה גם אמרה לי שהמטרה של המהלך הזה הייתה "לחזק את האגודה". וזה מה שהקפיץ והסעיר אותי וגרם לי להאשים בהונאה את ההנהלה והאגודה גם יחד. אם היו מתנצלים לפחות, הייתי נרגע. ולבסוף אעיר לך עוד הערה. אנחנו עוסקים כאן בסוגית יושרה של ההנהלה והאגודה וכל המגינים כאן על האגודה נדחפים כאן עם העניין הקפטריה. אתה לא מבין שזה לא הנושא ? האם אנחנו דנים כאן על איכות הנקניקיות או מחירי הקפה? בשביל זה תכנס לאתר rest ותכתוב שם בפורום ! ולמה כל הסנגורים של האגודה אומרים לנו לסתום ?

ethna

New member
אלי

אני מחזיקה בידי את המכתב: שורה ראשונה פנייה לסטודנט היקר (כבר טעות- זה סטודנטית), שורה שניה הפניה לקישור תקנות שכר הלימוד באתר. שורה שלישית- כותרת שכר הלימוד והתשלומים הנלווים (*פיהוק*), שורה רביעית, שכר לימוד יסודי. שורה חמישית תשלומים נלווים, שורה שישית חברות באגודת הסטודנטים. שורות שתיים עד שבע מודגשות. בנימה כללית יותר, אתה חייב, חייב לבדוק את פירוט התשלום שלך למכללה, לפני שנה הייתה טעות אצלי והחיוב היה צריך להיות שונה, אם אתה לא תבדוק מי יעשה את זה בשבילך?!

אתה מוזמן לדפדף לתאריך 7/1/08 בפרום

ותגלה למצוא שם עצמך מדבר על בחירות האגודה... אם אתה מאלו שמעדיפים להתעלם ממיילים מהמכללה ומהודעות שהם משאירים אז תמתין עם הקושיות שלך לחג המתאים

אז בחרת שלא להגיב לעניין...

אלא לעשות פרופגנדה עצמית במקום. נו שויין. זה רק המשך טיבעי לקו ההגנה בו בחרת. ילדותי מעט, לא מקצועי, מפספס את הפואנטה של תפקידך... אבל יותר מכל, מזלזל באינטליגנציה של יושבי הפורום, ואני לא בטוח שהאיטלגנציה שלך במקום כזה שמאפשר את זה. (להוריד כפפות גם אנחנו יודעים) המטרה שלך בהודעה הזו... היא... מה בדיוק? שים לב, יו"ר. כיו"ר, המינימום הנדרש ממך כמקצוען הוא הקשבה לקהל שלך. כבר בכותרת ההודעה המתנשאת שלך, אתה שורף גשר ראשון. ואת כל ההודעה המיותרת שלך ששורפת עוד כמה גשרים, אפשר לסכם בשלוש משפטים. הנה אלטרנטיבה שמהווה העתקה ליניארית של הודעתך למרחב מצומצם יותר: 1. מה שהאגודה עשתה חוקי. לכו חפשו ת'חברים שלכם עם התלונות 2. הנה. תראו. עשינו משהו שהסטודנטים של הערב והגמיש לא יהנו ממנו, ולשאר תהיה את אופציית הבחירה בין להנות... ללסבול. 3. שימו לב. אני וקודמיי גיבורים. מגיע לי. בתוך כל ההודעה שלך, אין התייחסות אחת בודדת לכיעור של הפעולה בה נקטתם. בחיי. חיפשתי עם זכוכית מגדלת של שען חרש. לא מצאתי. חוץ מהאדרה עצמית וטפיחה עצמית על השכם, לא כתבת כלום. הודעתך ריקה לחלוטין מתוכן הנוגע לנושא הדיון. האם לא למדת, כמהנדס לעתיד, מה הוא גרעין דיון? אני מאמין שלמדת, אלא שבחרת להתעלם, ובמפגין לזלזל בנו, שוב. אם היית שלם עם עצמך, לא היית מתחפר כפחדן בתחינה להכרה בפועלך והיית עונה לשאלות שנשאלת כאן בריש גלה ובאופן שקוף. ההתעלמות שלך רועמת. שלום לאמון. להתראות אגודה... או שלא להתראות... + דרושות

למעלה